Сладкарничка за книги - тема 30

  • 22 908
  • 737
# 255
Хелоу, хелоу, жива съм! Изчетох ви вчера, но пък сега имам друг проблем - не виждам никакви емотиконки във форума, много е тъпо така. Затова няма да съм много "емоционална".
Писах в модераторската тема, ама...

За хартиени писма си говорите, гледам.. и аз съм си писала едно време и то с доста приятелки. Някои изобщо не сме се виждали.. имаше разни списания или пък от форумите, които следях едно време си разменяхме адреси и така. Емоцията да ходиш до пощата, да пускаш писма и едновременно да получаваш от цяла България, беше много приятна. А и нашите подаръци с книжките не са по-малка емоция Simple Smile

Чудя се само "Хана" ли да поръчвам днес от Сиелата, ама май да. В събота и неделя изобщо не съм сядала да разгледам промоцията на Колибри и добре че не съм, защото щях да се разоря, по-нататък... Grinning

Вчера почнах да чета Престъпен ум, Кали  Hug  прочетох около 60 страници, не исках да я оставям, ама очите ми се затваряха Grinning Нещо Амазонката не ми беше на сърце, та сега ще чета и двете паралелно. Според настроението Grinning

Черпя ви от мойто кафе и ви пожелавам хубав ден  Hug
Скрит текст:
Виж целия пост
# 256
Сутринта забравих да кажа на Кости, че добре е зарадвала Нели. Прегръдки и за двете ви.  Hug

Ули, аз две години подред гледам на терасата градински домат в големи саксии и кутии от сирене.  Joy Правя някоя и друга салата с узрелия, а зеления на туршийка – без захар и без варене.  bowuu

Мерри, с "Горски дух" съм готова. Ако искаш ти я пращам по пощата, срещаме се да ти я дам или остава за следващата ни среща.  Heart Eyes

Деси, имаш ли идея къде в София ще има благотворителни базари, с мартенички?  newsm78

И аз съм пореден ден с главоболие.. При мен е от много мислене и разни драми.. Не се давам и хапове не пия.. Или ще минава само.. или ще минава само.  Twisted Evil

Виж целия пост
# 257
Рейн, не я бързам, остави я за следващата среща. Хареса ли ти? Аз не съм я чела още Simple Smile взех я от една "пейка" в София, когато имаше безплатен пазар. Занесох една, взех една Simple Smile)

Чай лайка дали няма да ти помогне за главоболието? И сестра ми отказва да пие каквито и да било хапчета, но понякога се налага.. поне чайове си прави.
Виж целия пост
# 258
"Горски дух" ми хареса повече от "30 паунда".
Имаше едно дребно нещо, което ме подразни.
Дребното дразнещо нещо - който не иска да знае, какво се случва в книгата да не чете
Скрит текст:
Скрит текст:
Не разбирам, как най-голямата ти мечта е да си отвориш книжарничка (и заради това обикаляш по банки за заеми), искаш да си работиш там с жената и да сте щастливи.. И в същото време, след 150 стр., от една реплика става ясно, че отдавна не си чел книги, не ти е любимо занимание.. щото имало интернет, компютри, телевизия и т.н..  newsm78

Скрит текст:
И накрая Епилога ме накара да се зачудя
Скрит текст:
дали всичко написано преди това се е случило .. или се е случило чудо.  newsm78
Имам от същия автор "Емигрант". Нея ще я чета тази година.  Laughing
Авторът е завършил теология и идва реч за религия, Бог и т.н.
Виж целия пост
# 259
Привет, момичета!

Как си похапнах само! Всяка сутрин минавам покрай пазара "Иван Вазов" и всяка сутрин ми мирише на мекици. Е, днес спрях и си взех три броя с боза, ухаааа   chef!

И аз имам цветарски неволи. В офиса отглеждаме доста цветя, вкл. и две китайски рози. Едната явно измръзна много около големите почивки по Коледа и НГ. Опадаха й листата. Да я орежем ли, да й сложим ли някакви торове?

Радвам се на избора си на книга Blush
Ето това е причината за настоятелното ми желание да ти я дам за прочит Grinning!
Виж целия пост
# 260
Рейн, благодаря. Знаех, че ми убягва нещо относно съдовете, в които мога да засея и това са големите саксии. Изобщо не се бях сетила, че има и такива, само за тенекии от сирене си мислех и откъде бих могла да взема.
Иначе аз проветрявам много добре и пия много вода, когато ме боли глава. Пия обезболяващи само при много силни пристъпи на мигрена. Ако можеш и да не си много пред компютър, но това обикновено е невъзможно за съжаление.
Виж целия пост
# 261
Минавам да кажа добро утро и отивам да се трудя Tired
Хубав ден на всички  Hug
Взех си кафенце  Peace
Виж целия пост
# 262
ДД, момичета! Hug Hug Hug

Венка, много ме изкефи това с трите мекици, така де, ако Е, да Е!  Hug

По темата за писмата - като дете и аз бях запалена писмо-писателка и получателка.  Mr. Green Пишех си с две русначета, от пети клас - с две германчета, после в английската - с едно японско момиче (много интересни малки подаръчета ми пращаше тя, а и писмата й ме впечатляваха, толкова различна култура!). И разбира се, с български приятелки - също! Като бях в шести клас си имахме хубава момичешка компания, но едно от момичетата се премести в "Гимназията за даровити деца" - настоящият Италиански лицей в Горна баня. Много ни беше мъчно и всички й пишехме писма. Тя обаче реши, че ще пише в отговор само едно писмо, а ние да се събираме и да си го четем заедно...  Mr. Green След това измисли и нещо допълнително - даде адресите ни на момичета от новия си клас (като ни беше разпределила в зависимост от това с кого имаме нещо общо) и така всички си имахме софийски кореспондентки.  Mr. Green Освен това си имах една много близка приятелка Лили от Русе (за съжаление си загубихме следите в един момент), с която се сближихме на един лагер, след което си пишехме години наред.

Свързвам писмата с миналото си, мили са ми, но не ми е носталгично и не ми се преминава към писане на писма сега. Има толкова варианти за комуникация вече.  Wink
Виж целия пост
# 263
Привет! Coffee

Чак сега сядам с първото за деня кафе.

Вени, и на мен сега ми се доядоха мекици. Че и боза ми се допи. Grinning Ама много мазни тези мекички...иначе ухаят чудесно и са вкусни.

За писма говорите- не съм писала, или поне нямам спомен. Не съм много привърженик. Всъщност няколко пъти като ученичка, пишех любовни писма на гаджето на приятелката ми. Grinning Разбира се тя знаеше, че и настояваше аз да ги пиша. Била съм много добра.

На всички   bouquet и приятен ден!
Виж целия пост
# 264
Добър ден от мен.

Рейнче, снегът изчезна още вчера почти 2 часа след като качих снимките тук, ако бях спала до по-късно нямаше и да го видя  Crossing Arms
Относно мартенички в София
Скрит текст:
Движение на българските майки ще имат базар на две места, но мисля, че още не се знае точно къде  /понеже може да се помогне освен като се закупят и като се изработят мартенички, ако има желаещи мога да дам адрес къде да се занесат, в темата го пише та може и от там да се види/.
По принцип ето работната тема във форума
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=821115.0
и фейсбук страничката им
https://www.facebook.com/dvbgm
Като се съобщят местата на базара аз ще съобщя и тук.

Сливче, пропуснах те, но и аз пожелавам успех на вашия проект и предния път като правихте ти бях казала: повече учители трябва да са като вас  Hug
Виж целия пост
# 265
 Почерпете се с кафе и мъфин

Дев, получих книжките и благодаря за сладкото изкушение,  Hug Hug Hug
 Ние сме в къща, но двора е много малък, затова на гаража гледаме домати, краставици, чушки, марули и ягоди, всичко е насадено в тенекии от сирене, големи саксии и в кошчета.
По отношение на писмата, като бях дете си пишех с много деца от Русия и Украйна, даже и от остров Сахалин. Като се запознах с ММ, отначало се виждахме много рядко, но затова пък си пишехме много писма. Обичам да пиша и да получавам писма, но се случва рядко с този фейбуук и GSM.
Виж целия пост
# 266


 hahaha
Виж целия пост
# 267
По отношение на писмата, като бях дете си пишех с много деца от Русия и Украйна, даже и от остров Сахалин.

Гане, и аз така - пишех си с цяла Русия  Joy
С две от момичетата  дори се срещнахме на живо в Москва, беше много вълнуващо!  Heart Eyes
И странното беше, че преди срещата чувствах по-близка едната от тях, след срещата с другата се сближихме повече! Писахме си години наред. Сега сме приятелки във ФБ, но жалко че не го ползва тя много, все ме навива да ходя в "В контакте"  Laughing Само това ми липсва - и там да висна  Joy
А пък имах и една чеченка .... майко мила, пишеше по-зле и от мен на руски , тя направо не го знаеше ooooh! Казваше се Халипат /защо съм й запомнила името и аз не знам  Rolling Eyes /. Дано всичко да е наред с нея в тези размирни земи там ...
Виж целия пост
# 268
Ох, върнахте ме години назад с писмата до Русия Simple Smile Ходехме до младежки руски център ли беше и аз не съм сигурна за точното наименование да си вземаме адреси и пишехме. Но с никого от Русия не съм разменяла повече от 2-3 писма. В гимназията вече ни дадоха адреси на немски ученици и там си писах с едно момиче известно време. Казваше се Мелина и си спомням как й пишех, че много харесвам името й в почти всяко писмо.
За сметка на това майка ми не знам как беше намерила адреса на едно семейство от Англия и караше сестра ми да им пише. Обаче тя не искаше, та накрая аз с българо-английския речник седях и съчинявах писма Simple Smile Какво ли е станало с тях? Трябва да видя дали майка ми не пази някое писмо. За един Великден бяха пратили едно огромно шоколадово яйце на Кедбъри. Сега не мога да повярвам, че изобщо е стигнало до нас. Сестра ми явно вече е била студентка, защото помня, че ме обяви за луда като разбра, че съм изяла само половината яйце, а съм запазила другата половина, за да изглежда като непокътнато и да мога да си запазя кутията Simple Smile Доста години поседя в кухнята на родителите ми тази кутия  с половин шоколадово яйце вътре Joy
Ех, бях ги забравила тези неща Simple Smile
Виж целия пост
# 269
О Миж подсети ме, че имам профил във "В контакте"  ooooh! Преди да завърша гимназия 2 лета работих на морето в един руски лагер и тогава създадох доста контакти с руснаци и станах част от тяхната социална мрежа  Mr. Green Точно в този лагер се запознахме и с ММ  Heart Eyes

Писма си пишех с една приятелка с която играехме на село през ваканциите, с годините тя се премести и загубихме връзка  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия