Магазин за дрехи втора употреба - заслужава ли си ?

  • 175 365
  • 570
# 180
Кате ,аз именно за това леко поддържане говоря.Става ли е с по-ниско качество?

Ами да.Само с цена после.Най-ме е яд като влязат и питат за ластични панталони с ниска талия и червени копчета.Отдавна не виждам дрехите.Пет хиляди закачалки различни цветове и материи.Майка си не виждам,а дрехите още повече.Умората да работиш индивидуално с клиенти е много голяма.За съжаление няма друг вариант.В мъничкия ни град провокирани от успеха ми се появиха още две втори.Единия с втори в Румъния.Радвам се,че предизвиквам желание за успех,но колко струва аз си знам.Пуканка знае колко струва успеха.Хей,къде си ?☺☺☺
Виж целия пост
# 181
Успех е да създадеш инженерингова фирма в България и да даваш работа на кадри от университетите.
Успех е да създадеш продукт с висока добавена стойност в България.
Да отвориш 5 или 10 магазина за дрехи с нает нискоквалифициран персонал, те прави добър комбинатор, но не успял човек, който има кой знае с какво да се похвали

Чисто и просто да си го кажем направо - нашето си е чиста търговия, без да омаловажавам усилията на всички нас.
Лошото на България е , че хората които гледат по-далеч от това да купиш за лев и да продадеш за 2 са малко.
Защото пътя е сложен и дълъг.
Съвсем благородно и лирично отклонение.
Виж целия пост
# 182
Днес обиколих неделно по магазините ..Всички са пуснали намаления тениски по 2 ,3 лв,ризи по 1 лв и т.н. Едните даже подаряват яке при покупка над 10 лв Mr. Green Какво да правя не знам ....не ми се занимава да правя индивидуални цени ,дали едно 50 % на всичко няма да е по-добре  newsm78
Брей много ниски цени. Това какво качество е? Цената на дрехата наистина падна.
Ако до преди година се продаваха якета за по 35 лв (дори за 70), тази година масово по 10-25 лв.Затвориха много магазини тази пролет и то на главни улици с наеми по 1000 лв за 50 кв.м. и къпещи се в пари до преди не много време. Обороти в порядъка на 20-30000 на месец.
И просто ей така затварят. Наема мори търговеца и е пасив номер 1
Сега е криза и всеки намалява пасивите. Но то винаги е разумно човек да намали пасивите.
За чий ми е да имам 100 кв. магазин с дрехи за по лев и да правя пари като магазин 25 кв. зареден с крем и екстра?
Хората нямат пари. Доста дрехи давам на редовни клиенти до заплата.
Те се отплащат с водене на приятели
Виж целия пост
# 183

При нас намалението  е вмагазини  като моят - първо качество и по-надолу.Тениски от 7 - 8 лв/кг не ми се иска да продавам за 1 -2 лв Crossing Arms
Виж целия пост
# 184
Тениски от 7 - 8 лв/кг не ми се иска да продавам за 1 -2 лв Crossing Arms

Защо не пуснеш килограма 24 лв. всеки ден намаляй по левче, накрая пусни всичко за 1 лв. бройката. Така правят в голяма верига тук, винаги е пълно, 1 път в месеца зареждат ново, като по-хубавите работи си ги отделят за скъпия килограм.  Peace
Виж целия пост
# 185
.Тъжното е ,че и аз давах работа на едно момиче магистър икономика ,което цяло лято работеше за 8 лв на ден Sad
Това как се връзва с официалния праг на  заплащане за позицията?
Нали младите майчета все ревете за реални осигуровки....
Или много се задълбочавам с въпросите?
Виж целия пост
# 186
Значи първо не съм млада  Laughing  Официалния праг на заплащане не знам колко е ,признавам си.Май беше към 450 лв ,което е непосилно за 90 % от малкия бизнес. Въпросът ти е съвсем в страни от това ,което обсъждаме .За съжаление всичко е пазарлък.И аз като млада съм работила една година на 4 часа осигурена ,защото в противен случай губех позицията ,която макар и смешна ,за нашия провинциален град си беше добра.Нека си говорим  истината,заплатата се определя от работодателя.
Виж целия пост
# 187
Работодателят определя заплатата, за която обаче си има определени мибимуми. Не сте ли се замисляли, че ако дадете на някой една що-годе нормална запката, той ще е по-мотивиран да работи и съответно бизнесът ви ще се развива. Това не е специално към дамата с осемте лева, принципен е въпросът
Виж целия пост
# 188
Лирично отклонение, но дори е незаконно, да не говорим, че часовете са повече от 8, но и си има минимум за длъжността, който не е 8 лв. Явно така са се разбрали, но са прави, че персонала ви вади хляба, аз за 8 лв. не бих се старала особено. Плаща ми да не умра от глад, работя да не заспа. Ако няма пари за заплати, да си работят собствениците. Не знам кой ще работи за 250 лв. ан месец по 10 часа, 6 дена в седмицата, но се сещам момичето защо е седяло.  Wink
Виж целия пост
# 189
Adelinda, моля те кажи ми защо според теб момичето е седяло за 8 лв на ден. Аз не намирам нито една логична причина/това съвсем сериозно/
Виж целия пост
# 190
Писах ти на лични, моля те не го споделяй в темата.  Peace
Виж целия пост
# 191
Аделинда, може ли и на мене ЛС. Благодаря предварително.
Знам как работят за себе си по друг вид магазини и закусвални, такива с 8 лв. на ден. Но във втора употреба не се сещам.
Виж целия пост
# 192
Чакайте сега ,казвате ми ,че е незаконно да определям заплатата ли ?Ако ще и директор да пише на заеманата длъжност в трудовия договор ,ако се договорят за 340 лв заплата - това е !.
Първото ,което е ,никой не ми е работил по 10 часа за 250 лв ,аз не познавам нормален човек ,който да се съгласи на такива условия  #Crazy  Момичето работеше при специални условия,помагаше ми докато бях с бебе,на 4 часов работен ден.Повечето магазинерки получават минималната работна заплата ,това е истината.
Мисля ,че се измести самата насоченост на темата.Мнението на клиентите е важно ,но за мен е важно това на моите клиенти ,не на тези в София и т.н големи градове. В провинцията нещата са съвсем различни. Персоналът е от огромно значение ,знам го .Колкото и да е квалифициран обаче ,нямаш ли стока - не става.Хубава стока на ниски цени ,това е важното!
Виж целия пост
# 193
Горе долу са така нещата, с няколко изключения. 1. Няма как в договорът да пише "директор" и заплатата да е 340 лв, защото си има прагове за заплащане по професии, утвърдени със закон. 2. Наистина заплатата се договаря между работодателя и работника, но законово няма как да е по-ниска от прагът за определената длъжност/съответно половината за 4часов работен ден/. Спирам, защото оспамих темата. Успех на всички и коректни отношения с клиенти и служители.
Виж целия пост
# 194
Веселка,може  така да е ,твърдя ,че съм абсолютно неграмотна в тази област,доверявам се на хората ,с които работя.Мисълта ми е ,че има смисъл да се "инвестира" в персонал,но не е това най-важното. Анцуг Адидас за левче всеки може да продаде,но виж с другото е трудно Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия