Августинчетата дупета надигат, скоро няма да се стигат!

  • 25 538
  • 755
# 450
Здравейте и от мен!
Относно акото- и при нас се случва два пъти на ден. Интересно, че когато беше на кърма акаше рядко- стигало се е и до 5 дни. Откакто започнахме с пюретата, обаче, не пропуска, та даже и по два пъти. Акото има вид на пластелин или малко по-рядко, независимо, че до момента е яла тиква, картоф, морков и ябълка от тази седмица.
Пипи  Hug Ваксините- големия ми страх- ние вече два пъти слагаме 6 валентната, като сега, беше заедно със Синфлорикс и слава Богу, реакция не е имала, дано и няма. Изключвам Т от 37.2 миналия ден, мисля, че е заради зъбчетата. Поне за следващите 6 месеца приключихме с тях.
За зъбките- ами ние от два месеца имаме два долни и сега всеки момент чакам и двата горни- на венеца има цепчици вече. Доста рано, но няма какво да направя. Казват,че колкото по-късно излязат, толкова по-здрави ще са. Е, дано при нас не е вярно.
Спането- от няколко дни се събужда около 7:30. И следват няколко дрямки и по-дълги преспивания, като общо се събират около 3- 4 часа. И новото, тъй като след !6:30 не заспива изобщо, започнах да я къпя в19:00 и да вечеря в 19:30, след това до 20:00 вече е заспала нощния сън. Е, събужда се няколко пъти до 23:00 часа, но приплаква за биберон или да я полюлея и пак заспива.И така до сутринта- 5, 6, 7- различно Simple Smile
Съни за пюрето-четох, че зеленчуковото пюре може да се дава и като второ ядене за деня, за да може да се следи за евентуална реакция. Ама на мен малко странно ми се стори да давам в 9:00 зеленчук и затова е на обяд.
Виж целия пост
# 451
Пипи, добре дошла!   bouquet
Honey Deer, на теб също добре дошла! Хубаво си се ориентирала към мнение на други лекари, ЛЛ не са специалисти и колкото и да е добър един ЛЛ, смятам, че не не бива да му се има доверие за специфични неща. Друг е въпросът дали ще попадне човек на добри специалисти. Затова за сериозни диагнози по няколко мения си трябват.

Пипи, момчетата акат поне 2 пъти на ден вече. До скоро беше по повече.

За плюшките - имаме с каката две Мимзи-та. Едното е такова за гушкане(тя му казва духчето), а другото си е зайче. Ползва ги за гушкане откакто беше в количка. Никога не съм имала против, дори и сега като е на почти 9 и стоят в леглото понякога. Те са и най-верните приятелчета и се радвам, че ги има. Момчетата заспиват с плюшени играчки. Преди ги ползвах да подпирам децата, но постепенно те май свикнаха с тях и сега им ги слагам за заспиване пред тях, те за забутват главата и дори с ръчички хващат или гушват. Ползвам ги основно за нощното приспиване, но понякога съм ги слагала и през деня. Дъщеря ми заспиваше винаги с нейните, независимо от кой сън е. СЛед като заспят ги махам от леглата.
За спането- обикновено около час след хранене заспиват. Сутрин след закуска е за около час, час и нещо, около обяд за около 30тина минутки. Следобедния сън е по-дълъг, гледам да спят поне 2 часа. След това и преди вечерното хранене и баня имат пак една кратка дрямка. Приспивам ги в количката или люлките, освен сутрешния сън, той е на спалнята, тримата гушнати спим. Ако не спят мрънкат и явно, че не им понася дълго бодърстване. Приспивам ги, като видя, че започват да стават неспокойни.

И от вчера май се сетих какво исках да пиша:
За фритюрниците-виждала съм някакви с вадеща се вътрешна част. Мен такъв ме устройва от към миене.
yemamansi, радвам се , че ти е харесал сладкиша.
Силвия45, той мъжът ти е прав- тези контейнери не са предназначени за храна. Ползвала съм ето такива само. По описание се водят, че са от полипропилен и не е вредно да се съхранява кърма в тях.  Казвали са ми и за съхраняване в малки шишенца от 330 мл от минерална вода, но не съм опитвала.

И нещо друго ще напиша. Знам, че ще няма да се приеме добре, но да си кажа. Колкото повече проблеми имат децата ви, толкова повече и различни лекарства прилагате.  "Кортикостероиди" и "АБ" се повтарят на всяка втора страница от темите. За мен това е доста тревожно! Не искам да обидя или да се заяждам с никой, просто изразявам и една друга гледна точка.
И за акането/неакането/ имам по-различно мнение, обаче ще го запазя, че ще стане прекалено в един пост.
Виж целия пост
# 452
Ymemansi, ако няма изненадваща промяна в режима сигурно към 12 часа ще стигнем до ндк. Мисля да влезем набързо да видя какво има и после ще сме отвън до към 2.

Предния път забравих да кажа. Пипи, здравей, радвам се, че звучиш толкова оптимистична и щастлива! Много по-лесно е, когато настроението е добро - аз лично понасям мрънкането и рева доста по-добре, когато съм спокойна. А и дреб е по-спокоен!

На другата мама - съжалявам, че забравих ника, а съм от телефона и не мога да проверя - наистина най-разумно е да потърсите мнения на специалисти. Сериозните диагнози трябва да се проверяват, особено при малки бебчета, когато не е ясно какво е и от какво се получава. Ти да минеш на диета е препоръчително, много мами са наблюдавали реакция на бебчовците към техните храни.

Фиона, аз имам част от споменаванията на аб последните страници Wink за голямо мое щастие не се наложи са давам, дреб се оправи! Наистина е неприятно, когато се дават тежки лекарства на малки деца. Аз съм привърженик на медицината - алтернативните методи не на за мен. И съм на мнение, че тежки лекарства трябва много внимателно да се предписват, но когато са наистита необходими е по-добре да се дават. Също и за ваксините - според мен те спасяват животи. Темата е крайно щекотлива и не искам да влизам в спорове - всеки има свое мнение и за него то е правилното!
Виж целия пост
# 453
Ох момичета срам ме е, но ще напиша, че моя човек излапа 170гр тиква, пащърнак и морков на пара + лъжичка АМ добавена към тях с малко гореща, вода, че да не разводнявам много. Не само ги излапа ами отваряше уста за още  ooooh! ooooh! ooooh!какво ще го правя това дете не знам....хем се радвам, че яде, хем ми е притеснено.....
честно казано не вярвам много в теориите, че ако му разширя корема сега ще стане дебел, като голям, защото моя брат е бил хипер дебело бебе.....ужас направо Simple Smile не го хващал бебешкия кантар, та го теглили долу на кантарите за големи....и сестрата се развикала на майка ми, че му е разширила корема и щял да е дебел и т.н. а той наистина много кисело мляко нагъвал....и майка ми рев Simple Smile че е малко чувствителна Simple Smile Та за да завърша историята ще кажа, че брат ми влезе в казармата 52 кг, чудеше се дали да не смъкне малко, че да не го вземат (това след висшето му стана). Сега едва, когато вече е на близо 35 години стана около 70/75.
Виж целия пост
# 454
По повод дебелите бебета - сестра ми е била супер дебело бебе. Майка ми разказва, че ядяла много и била наистина дебела. И като станала на три години започнала да расте само на височина и до сега не е мръднала на ширина Simple Smile))) и 170 гр не е чак толкова много, на 6 месеца трябва да ядат 160 мл +/- 20 мл. Още миналия мекец ми каза педиатърката, че мога да му давам по 180 гр каша. Ама той не иска толкора. Така че не се притеснявай. А за разширяването на стомахчето - опасно е само защото може да влоши или причини рефлукс. Всяка жена на диета знае, че стомаха се свива за няколко дни Wink

На мен сега драмата ми е, че дребното пак не ще да яде. Само аз мога да го храня и с хиляда циркови номера. Започвам да мисля, че освен вируса го пере и 26та ревлива седмица...поне не е толкова зле, колкото беше 19та Simple Smile
Виж целия пост
# 455
danny_p и аз се чудя с тия мл. На кутията пише едно, педиатъра казва друго newsm78 5-6 месец на кутията на Хип го дават 7 лъжички- 210 мл, а педиатърката казва 150.Не мога да разбера ?
Виж целия пост
# 456
хаха и ние днес хапнахме около 160 гр.(може би малко по - мъничко) също с около 30мл ам вътре-картоф с тиква,и после не съм предлагала мляко-за  1 път..брои ли се за заменено хранене при положение,че вътре е имало ам   Party
Виж целия пост
# 457
danny_p, този път из не визирам алтернативнта медицина. Със сигурност  всеки има някакво обяснение защо дава лекарствата. ОБаче не всичко е толкова страшно. А постоянното редуване на най-разнообразни лекарства  според мен влошава нещата. По-тревожное, че не си твоето или моето или на мария децата, ами почти всички деца пият някакви лекарства, витамини, добавки, имуностимуланти и тем подобни химии(Астинед, не се засягай, моля те   Peace ) и то постоянно. Даже не искам да започвам и дискусия, а просто да отбележа, хубаво е да се чуват и различни мнения от странични хора. Понякога сме загубени в проблема и даже не осъзнаваме какво се случва.
Иначе май всяка тема с гледането на деца е щекотлива, защото всеки си знае неговото в повечето случаи. По-добре да се огранича със small talks за времето.  Sunglasses

Сетих се и още нещо-вчера гледаме снимките с щерката и минаваме на детето на Лина. И дъщеря ми пита-Защо това дете е толкова чисто докато се храни?!?  Laughing

Г-жа Петрова, аз от вчера май даже не предлагам мляко след пюрето. Ето сега си поделиха една купичка от 100 гр(от които 30-40 мл кърма). Предложих им само вода. След малко преди излизане ще им дам по едно шише с около 100тина мл мляко и него го изпиха вчера без проблем. А предните дни само си правех мляко и то отаваше недопито.

Морковчето се приема добре. Правя пюре с 1 малък картоф, морков и парче пащърнак. Много им е вкусно. Някой каза, че си примлясква детето му. И моите така,
Виж целия пост
# 458
Мда, времето е хубаво днес Simple Smile

Наистина е хубаво да се чуват и други мнения - спор няма. Аз много се радвам на моята педиатърка, защото не предписва лекарства за всичко. Например сега за кашлицата давам сироп, но за нослето казаха да капя гъст чай от лайка, вместо да ми напишат капки. Много съм доволна от такова предпазливо отношение към лекарствата.

Аз се опитвам да кача снимки на дреб, обаче от телефона не ще. След малко ще пробвам от компа. А дреб нииикога не е чист като яде. Радвам се, когато пораженията са само по него! Simple Smile
Виж целия пост
# 459
Honey Deer, ние ще минаваме на Хип 2 като свършим сегашното (аз само дохранвам и бавно ни вървят пакетите, по 1-2 седмици изкарваме поне). Но аз мога и сама да си г позволя, така че ако има по-нуждаещ се да си казва, или пък да ти дам някакви парички Thinking Знам, че е тъпо да се изхвърля, аз също мразя, затова се обаждам. Аз съм в район Младост и може да се уговорим нещо, вие къде се разхождате? Или пък на следваща форумна среща...

Видях надолу, че някой пита има ли още незахранени- има, има. Предстои ни този уикенд, ще е направил 6 месеца вече. Мислех на 5.5, но така се получи в крайна сметка и се радвам, че устисках (все пак е мерак заханване на първо дете, знаете).

Дани, нашите дребоси май си приличат. И той сега яде по-малко, а се беше оправил след ужасния период 4ти месец. След сучене не иска АМ, или максимум 20 мл, преди изяждаше по 60-90. Може и кърмата ми да се е увеличила, но едва ли, по-скоро пак е в онзи период...
Виж целия пост
# 460
TSH - 4,43.  Grinning
 Whistling
Виж целия пост
# 461
Fiona извинявай за  въпроса но след като са подходящи за кърма не стават ли и за друга храна. Взела съм абсолютно същите контейнери, които си показала. В момента не ги ползвам, защото замразявам пюре във форми за лед, но са ми вариант все пак!
Моя Пух ме подозира, че искам да му резна обедното мляко и има стратегия. Почва да реве докато не му дам АМ след като изпие половината започва да яде пюрето и завършва храненето отново с мляко. Днес менюто беше - зелен фасул, пащърнак и тиква. Хареса го, но снощи дадох тиква с ябълка направо подвикваше да давам по бързо и повече Simple Smile.
Ymemansi - радвам се за теб Simple Smile.
Виж целия пост
# 462
За тези контейнерчета дето ги използвате все се сещам нещо. Нали уж гледаме да са качествени и без бизфенол А шишетата. Пък контейнерчета едва ли са такива   newsm78 Имам познати , които ги ползват, ама някак не мога да се пречупя.
Виж целия пост
# 463
ymemans ай честито  Mr. Green ама още  малко да го свалиш  Wink

Сега аз ще напиша нещо и се насявам да не ви засегна  Hug
До навършване на 1г. всяко хранене на бебето трябва да е млечно. Мляко не се прибавя само в месното пюре. В зеленчуковото трябва да има мляко, после в кашата- също, по-натам попара, като се въведе сирене, може да се добавя пак в кашата. Като започнат да хапват по-голямо количество пюре, АМ се слага вътре сухо, т.е пюрето е по-течно и се сгъстява с неразтвореното АМ. После им предлагате вода, колкото и когато искат.
Виж целия пост
# 464
Включвам се, за да кажа, че установих причината Шикалката да не яде зеленчуковото пюре с апетит - преди време взех да слагам по по-малко АМ вътре (сори, не съм от тези, дето събираха кърма този път, а и имахме едно 0-6 АМ, купено за зор заман, та да го изконсумираме). Та сега, като реших пак да слагам по колкото слагах в началото - прояде! Заедно с малко пюре от круша за десерт и захранване, може да е изяла едно 70-80 мл.

Ама имаме проблем - не отваря уста като за ядене с лъжица, бре. Мъчение е. Тук-там зяпа с уста по друг повод и успявам да мушна по-добро количество, но бавно върви иначе. Отваря уста и подлага езиче, все едно ще суче и реално повече го смуче това пюре от лъжицата. Предполагам, с ядене, ядене, ядене с лъжица, ще се научи. Иначе идея не ми идва какво се прави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия