Августинчетата дупета надигат, скоро няма да се стигат!

  • 25 527
  • 755
# 540
Моя юнак днес така хареса пащърнака, че чак се облизва и още чака. Много не ми харесва тая оризова каша, че мисля да пробвам с бананова на Хип newsm78.Така и не можах да разбера кога въвеждате жълтък? Няма от къде да взема домашни яйца, че ще залагам на био на Хармоника сигурно, няма начин.За маслото с картофа и аз да питам, педи нищо не каза, но се чудя?
Виж целия пост
# 541
Привет, момичета! Използвам минутките да попиша, докато Андрейко дреме в шезлонга Wink Цял ден се кокори и чак сега заспа Wink Определено вече спи мнооого по-малко от преди и екшънът скоро ще започне, усещам - толкова се разглезих с това малко бебе досега Simple Smile

Ние сме ОК, нещо не мога да намеря време за писане обаче - добре, че е Фейсбук да ви следя Wink Андрейко е добре, относително здрав, захранен на 5,5 месеца, вече съм му въвела 10 храни. Днес пробва броколи и не беше особено очарован Crazy Да ви кажа една хитрина за тези, чийто бебета не искат да ядат картофи - при мен баткото хич не харесваше картофеното пюре доста време, а сега картофите са му любими - опитайте със сладък картоф (батат). Има го в по-заредените магазини, оранжев е на цвят, много бързо се вари и повечето бебета го обожават Wink Аз все се каня скоро да купя и на Андрейко, че него още не съм го черпила с батат Wink

Иначе двигателно се развива нормално - още не може да седи стабилно, но се мъчи. Завъртя се вече и от корем по гръб и обратно, изобщо развива се по учебник. Обича много да го вдигаме високо и да скача Wink Скоро мисля да вадим и проходилката - брат му много се кефеше и няколко месеца изкара в нея, беше много доволен, че е "самостоятелен" Wink Има и противоречиви мнения за проходилките, но аз лично не видях никакви проблеми Simple Smile
Направих му изследванията на кръв и урина - още не съм ги носила на педи, но според референтните стойности на лабораторията са перфектни и съм спокойна Simple Smile

Асти, четох, че ти е съвсем скоро защитата - успех ти желая! Ти голямо репетиране му правиш на това резюме за защитата, аз още не съм си написала дори моето Blush Но пък моята защита ще е на 26.03 и още си свиркам Wink

Лунно момиче, за жълтъка - според блога на Хедра за захранването, се въвежда 7-10 месец Wink Аз го въвеждах късно предният път с баткото и мисля, че беше по-добре.

И последно за козметиката да се изкажа Grinning, аз ползвам на Хип основно - шампоанче за тяло и коса, и олиото. И от двете съм много доволна и ми допада особено как миришат, ммм. Но аз, признавам си, не къпя бебето цялото ежедневно и може би това не му изсушава много кожата, не знам. Кожата му е перфектна, беличка, чистичка, с леко розов оттенък, досущ като на прасенце Heart Eyes

И преди да зачезна, да ви се оплача - от една седмица сме без асансьор, а сме на седмия етаж Twisted Evil Някой умник от блока се оплакал на Агенцията по метрологичен контрол, че съоръжението не е изправно и съответно дошли експертите и му дръпнали шалтера. Не ми се обяснява как излизам със слинг и бебе 8 килограма в него, и с хванат за ръчичка бати, който още се спъва чат-пат. Ужас, това е някакво изтезание и не знам колко ще издържа Confused
Виж целия пост
# 542
Шехинче следващия понеделник ми е защитата, благодаря за пожеланието, но да знаеш, че това че пиша че ще репетирам хич не значи, че в действителност се случва Simple Smile От миналата седмица не съм поглеждала и то основната ми борба е да я редуцирам, като време Simple Smile Имам още време де:) Днес си четох рецензии и становища Simple Smile Да видя по тях дали ще имам въпроси Simple Smile Хайде и твоята да минава, че ти с две деца си къде къде по-затруднена от мен....
Сега се прибрахме от разходка....утре сме на ДК  ще се отчитам после, колко е станал прасчо Simple Smile
Виж целия пост
# 543
За козметиката- ние сме на Биодерма, доволна съм, нямаме проблеми и мирише приятно. Напоследък има пъпчици по лицето, основно около устата, но мисля, че е от това, че пуха всякакви боклуци вътре. Онзи ден за секунда се обърнах и беше набутал нощната лампа в устата си! (тя е с мъничка крушка и стърчи нагоре).

Трети ден сме на картоф, първия ден яде най=добре. Сега пак май гълта по малко, но и избутва и прави физиономии. Обаче домашни пюрета не са за мен- не смогвам, докато го направя той мрънка, огладнява, после все остава някое недопасирано парче, пък и допълнително чистене на кухнята (аз много цапам като готвя дори нещо такова). И от утре сме на бурканче. Исках да питам малките на Хип до 2 дена ли беше ок да са отворени? Т.е. топля половината единия ден, на другия ден другата половина и колкото изяде? На три да разделя за 3 дена не може, нали?

Излиза ми херпес Sad Някой от вас се беше оплакал и предположил, че е от недоспиването, май беше кремолин? Мажа го с едно кремче, на което уж пише, че не става за кърмачки, ама не мога да не го третирам, то е минимално количество. И устните ми са супер напукани и изсъхнали, ръцете ми също- какво от бебешката козметика или бабин лек мога да ползвам? като сме на тема кожа да се възползвам Wink
Виж целия пост
# 544
Пипи, аз храня моята беба с готови храни. На самото бурканче обикновено пише колко време след отваряне трябва да се изразходи. На повечето марки е посочено бурканчето да се съхранява след отваряне в хладилник и да се даде не по-късно от 24 часа след отварянето. Все пак поглеждай конкретната храна - на етикета е указано изрично. И се приготви да хвърляш чат - пат Simple Smile
Виж целия пост
# 545
Пипи2013, днес ставате на 6 месеца! Честито!  bouquet
Виж целия пост
# 546
Здравейте,мамчета!
Нещо не ми стига времето,а все ми се пише  Laughing  Ние имаме зъбчета,след две безсънни нощи с лека t и "кашлица", ЛЛ видя първа зъбките. Неговото не било кашлица,но на мен не ми се размина АБ.
После посетихме и педи да потвърди и обсъдихме захранването. Заради отказа да яде зеленчуковите пюренца,педи каза да предлагам плодови следобед,преди млечното хранене и взеха да ни се получават нещата   chef
За козметиката - аз го къпя всяка вечер,доскоро с Mustela,а сега взех  А-derma и двете ми харесват.Мажа с олио Hipp,а преди  него Sebamed.Под пелените mustela и судокрем.
За мен къпането е удоволствие и на бебо му харесва и ще си се къпем всеки ден  Heart Eyes
Обаче от няколко дни има обривчета на лактите,сухи са и по време на баня се зачервяват. ЛЛ каза да овлажнявам повече,но не виждам промяна.Някой от вас имал ли е подобен проблем? Ще отидем на лекар след няколко дни.
А толкова неща исках да кажа...
Виж целия пост
# 547
Пипи2013, днес ставате на 6 месеца! Честито!  bouquet

Мерси, но ги навършихме онзи ден- когато и захранихме Simple Smile Просто тикерът мери само седмици Sad

Edit: Имате ли някакви трикове за следобедно приспиване? Четох, че първо от тази дрямка се отказват, но на моя му се спи (към 5). Става кисел. търка очите и се прозява. Но каквито и методи да пробвам, не работят. Половин час ходих със слинга, изморих се, сложих го в количката. Там друсане, към 20 минути, пак не заспива, размрънка се. Опитах гушнат. в кошара, не ще. След около час безплодни опити се отказвам и ще го търпя безумно кисел до часа за лягане и нищо няма да мога да свърша Sad
Виж целия пост
# 548
Шехинa, може да не се е оплакал никой, а да  е дошло времето за контрола. При нас минаха преди няколко месеца.

За децата не позлвам никаква козметика от ноември насам. Къпя ги всяка вечер само с вода, мия им дупетата на всяко наакване само с вода и почти след всяка друга смяна на пелени, пак само с вода. Не мажа с абсолютно нищо. Мокри кърпи също не ползвам от тогава, дори и от онези с вода дето са на 99%. Нищо не им става. Проблемите избиват на кожата и това показва, че някъде нещо не е наред- реакция някаква. По-добре да избие обрив и да отмине, отколкото да го подтисна с плътно нанесен крем. И преди като ползвах козметика, никога не съм мазала плътно с крем. Кожата трябва да диша. Освен това ми обясниха, че мазилата, които нанасяме на кожата действат директно на нервната система. (хомеопатката ми го е казала, ако някой се чуди).
Ели, по-добре да не мажеш с нищо, отколкото да мажеш произволно с каквото и да било. Поддържай мястото чисто(изплакнато с вода), сухо и без пряко дразнене, докато решиш какво да правиш и се довериш на някой лекар. Какво е джинджира?

За царевица грах и т.н.: г-жа Петрова, по-добре замразена царевица.Тази в бурканите има разни неща, не  е чиста царевица. Иначе за люспите, след пасиране минете през цедка. При мен царевицата се пада доста по-късно, но гледам че ти си много по-напред.  

Тая нощ Марти спа до 6 и нещо сам в легло си, без пробуждане. А пък следобеда спахме всички на спалнята( не в количката!!!). Легнахме уж да им прожектирам филмчета на тавана, от онези прожекционни апарати от едно време, обаче явно не им се нрави НУ пагади  Mr. Green  Май как им заспа първа, после след 2 минути Макс и накрая Мартин след общо 40 минути игра с връзката на блузата ми, с ръцете ми, мрънкане и т.н. Съдиха се момчетата в същия ред. Само кака им спи още!

Чудех се днес какво да им дам и дадох ориз, а ако бях прчела по-рано Шехина щях да купя батати. Бях ги набележила наум и в магазина се отплеснах.

Астинед, успех на защитата, ако не пиша до тогава! СЪс сигурност ще  справиш!
Виж целия пост
# 549
Фиона, а като излизате навън не мажеш ли лицата с нищо? За някои неща съм съгласна с теб, но на студа да го изведа без нищо на лицето не ми се вижда ок,особено когато сме с открития кош (за кола).

Скоро трябва да мислим и за крем с UV защита май...
Виж целия пост
# 550
За херпеса - задължително маска до пълното опадване на коричките.. По - висока хигиена и да се внимава да не се пипа херпеса, за целувките е ясно. Иначе можеш да мажеш с всяко едно мазило за херпеси, няма проблеми при кърменето, допитвала съм се до няколко доктори, друг е въпросът колко помагат.
Виж целия пост
# 551
За херпеса - задължително маска до пълното опадване на коричките.. По - висока хигиена и да се внимава да не се пипа херпеса, за целувките е ясно. Иначе можеш да мажеш с всяко едно мазило за херпеси, няма проблеми при кърменето, допитвала съм се до няколко доктори, друг е въпросът колко помагат.

Уф, да, много ми тежи, че не мога да го целувам (само през дрешките евентуално). За маска не съм се сетила, то още не е избил съвсем, само малко мехурче е, но ме сърби и пречи вече ужасно. И не разбирам защо това цялостно напукване на устните, ужасни са просто и балсами не помагат Sad
Виж целия пост
# 552
Пипи2013, и аз имах преди време херпес. Пазех се да не я целувам, но чак с маска не съм била.
Трябва да го видя как изглежда тоя сладък картоф...хм, не съм виждала такова нещо на пазара. Но онзи ден си намерих пащърнак. Много ръбелив, как ще го чистя изрязвам...иначе жената ме увери, че е от нейната градина и хич не е наторяван  Mr. Green
Днес беше пълен провал със храненето. Купих картоф с тиквичка на ХИП /че картоф вече съм давала/ Мрънкаше, не гълташе, въртеше се...трагедия. Спеше и се.
Като се върнах от докторката беше заспалав кенгуруто. Оставих я на леглото и продължи да спи, само отворих космонавта. Е, цялата работа за 30мин. Общо взето е трудно спането на легло, но пък за 5 дни е спала там 2 пъти по 30 мин. Днес събра общо 2 часа сън, ми малко ми се вижда.
Пипи2013, не само за следобедно, ами за никакво приспиване вече нямам трикове. Първо се приспиваше на гърда. Сега не иска , дърпа се, понякога става с дъъълго друсане на ръце, но умалявам. На легло е ясно, че не иска. Иначе мрънка, че и се спи, търка очите и никак е заспива. Днес яко се изнервих. Пробвах по всички начини и като ги превъртях по три пъти дремна малко.
Coming 2 life , та креватче скоро няма да въведем, първо поне сън да има.  Laughing И наистина вече спи в количка та и аз да съм бял човек и навън. Simple Smile
Последно, за Джонсъна. Аз това имах предвид, че за нея едва ли не това е най-великата козметика и все я препоръчва. Ама аз знаех дословно какво ще каже, не трябваше да ходя. Иначе аз съм с хиляда алергии.
Айде, че моят ден приключи, баня на мен, на беба и лягаме.  Hug
Виж целия пост
# 553
И аз не мия с нищо, освен с вода, на напикано или наакано дупе. Мокри кърпички почти не ползвам - вържат ми навън работа да забърша другите деца по-скоро, а вкъщи да обърша ръцете или столчето за храна.
Виж целия пост
# 554
Пипи2013, да, с нищо не мажа. И специално за студ никога никого не съм мазала с крем. Цялата идея ми е странна. За лятото съм мазала дъщеря ми с кремове, ама когато се сетя и то само когато сме на плаж и то по обедно време. А, и на високо в планините също съм мазала, когато ще сме пряко изложени. По-добра превенция е дълъг ръкав/крачол, сенник, шапка и т.н.
Единствено ще пръскам против кърлежи.

Coming 2 life, аз първоначално като махнах кърпите и ползвах навлажнени марли. КОгато излизаме си зареждам една квадратна кутия с капак с марли и ги навлажнявам. Ползвам ги като кърпи за еднократна употреба. А у дома свикнах вече с платнените кърпички, тях също ги навлажнявам и бърша- имам памук(стандартни носни кърпички), бамбукови, трикотажни едни мекички. И забърсват супер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия