Напоследък свикнахме да си търсим правата за какво ли не – да викаме управителя на магазина, ако ни се стори, че продавачката ни гледа накриво; да пускаме жалби до всевъзможни инстанции, ако учител направи забележка на принца/принцесата в ДГ или училище... Само пред лекарите ли си траем и им позволяваме да се държат просташки?
Поне една смела душа, осмелила се да протестира срещу неадекватно лекарско поведение, няма ли да се намери? Просто да сподели как са се развили събитията...

Аз съм се оплаквала писмено на управител на МЦ за недопустимо отношение на лекар. Наред с изложението на ситуацията изразих увереност, че управителят ще вземе необходимите мерки, за което съответно изисках да ме уведомят, като го информирах, че ако това не се случи, ще бъда принудена да се обърна към ИА "Медицински одит" към МЗ. Бързо, бързо ми отговори, че въпросната специалистка е с прекратен договор.
УЖАС
