За лекарската етика

  • 79 613
  • 1 172
# 735
Е как бъркат мононуклеоза с левкемия??
Заради лимфните възли и черния дроб ли?
При кръвна картина за мононуклеоза се изследват специфични клетки - не съм сигурна, май бяха моноцити?



Пак да кажа, че в предния пост писах, че са ми правили изследвания. Изследва се за черен дроб и наличието на вируса на мононуклеозата. А докторката без да ги види и да ме прегледа, само по някаква си натривка (която според нея не беше хубава) заключи така.  ooooh!
Сега се сещам за един пример при моя приятелка, ей така без изследвания, без каквото и да е, й бяха казали, че има анемия  Crazy Имам чувството, че ей така ги изтърсват тия болести, а с тях шега не бива  Naughty
Виж целия пост
# 736
Е как бъркат мононуклеоза с левкемия??
Заради лимфните възли и черния дроб ли?
При кръвна картина за мононуклеоза се изследват специфични клетки - не съм сигурна, май бяха моноцити?



Пак да кажа, че в предния пост писах, че са ми правили изследвания. Изследва се за черен дроб и наличието на вируса на мононуклеозата. А докторката без да ги види и да ме прегледа, само по някаква си натривка (която според нея не беше хубава) заключи така.  ooooh!
Сега се сещам за един пример при моя приятелка, ей така без изследвания, без каквото и да е, й бяха казали, че има анемия  Crazy Имам чувството, че ей така ги изтърсват тия болести, а с тях шега не бива  Naughty


Анемията най-често не е болест, а симптом. Освен това може да има много типични клинични признаци и да се диагностицира без лабораторни изследвания. Не същото като това, което ти казваш за твоя случай.
Виж целия пост
# 737
Акушери масово тормозят родилките у нас

http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%91%D1%8 … html#.VO7Sfyx9uUn
Виж целия пост
# 738
Нямам думи просто...  ooooh!
Виж целия пост
# 739
Отвратително!  Sick
Виж целия пост
# 740
Аз заради акушерки не исках второ дете. Години наред като минавах покрай болницата, в която раждах сина ми си обръщах главата настрани. Как не блъснах някоя кола пред мен, не знам. Вторият път осем месеца проучване правих, докато си избера лекар, който да ме оперира. И понеже симулираха "спешно секцио", оставиха ме два часа на едно легло в предродилна зала. Призля ми като слушах акушерките как и какво говореха на другите жени. На мен ми носеха зарядно за телефона, одеалце и всякакви екстри, защото на всичките им беше платено.
Виж целия пост
# 741
Лично аз много се наострих срещу лекарската гилдия в последно време, признавам си. АГ "специалистите" при мен имат основна заслуга затова. И от другите специалности не са цвете, но като че ли в АГ специалността са най-арогантни, незаинтересовани и нагли.
Това ми е основната причина да не искам второ дете, за да не опра пак до тях
Виж целия пост
# 742
Меко казано отвратително.
Най-страшното е, че се знае за всичко това и какво?
Едно големо нищо.
Виж целия пост
# 743
Наистина е отвратително, за съжаление се случва, преживявала съм подобно нещо при моето раждане, макар и не толкова драстично. Причината според мен е в ниското заплащане и недобрият мениджмънт. Имала съм наблюдения как работят медицински сестри в болница като Токуда и Вита например и трябва да ви кажа, че не можах да позная, че съм в БГ. Както и в една друга болница, където пак бяха груби, но имахме платена мед.сестра след операция и тя правеше всичко възможно,за да осигури комфорт, да раздвижи и покрепи оперирания човек. Та всичко е в парите....чувала съм за чудовищно ниско заплащане точно на тези кадри и ...какво може да се очаква от някой, който дава нощно дежурство за стотинки.
Виж целия пост
# 744
Нима само те са ниско заплатени ?
Виж целия пост
# 745
какво може да се очаква от някой, който дава нощно дежурство за стотинки.

Да ходи да учи и да дава нощно дежурство за повече пари, да продава домати на пазара за повече пари, да мие чинии в Гърция за повече пари и т.н. Или да не работи и да стои без пари. С две думи каквото иска да прави, но не може да го прави на нищо незаслужили го хора. А в частните болници не са различни заради по-високото заплащане, ами защото частникът бързо уволнява.
Виж целия пост
# 746
Меко казано отвратително.
Най-страшното е, че се знае за всичко това и какво?
Едно големо нищо.

Ей, това ми е най-големия страх, като вляза да раждам! И къде да се оплача после? Мисля, да се подготвя относно разните и формирани съгласия и правата ми на пациент и родилка и да не се лставям да ме.правят на маймуна.
Виж целия пост
# 747
какво може да се очаква от някой, който дава нощно дежурство за стотинки.

Да ходи да учи и да дава нощно дежурство за повече пари, да продава домати на пазара за повече пари, да мие чинии в Гърция за повече пари и т.н. Или да не работи и да стои без пари. С две думи каквото иска да прави, но не може да го прави на нищо незаслужили го хора. А в частните болници не са различни заради по-високото заплащане, ами защото частникът бързо уволнява.
Точно така, бързо уволнява, но и бързо замества с друг желаещ, за да върви работата. А в държавната болница как да уволниш грубияна, като после за 400 лв никой няма да ти дойде. Прави сте, че болните нямат никаква вина, но си им в ръчичките и си го избиват по този начин. Мен и друго ме възмущава - до обяд приемат в държавната болница, след обяд - в частния си кабинет, където насочват за проследяване и адекватно лекуване пациентите от държавната болница. Като си върхът на сладоледа, излез на частния пазар изцяло, не стой в държавна болница, за да точиш ресурси, авторитет и пациенти от там. Това извинете е, аз да работя държавна работа до обяд, след обяд да отворя гише и да давам консултации по това, което работя, ама на частно. Къде дават така?
Виж целия пост
# 748
Не, просто си сложи по-дебелата кожа, белла.
Мен се опитаха да ме учат да кърмя  Twisted Evil  Едва се въздържах да не я пусна през прозорец. Но толкова силно крещях, че още веднъж ако ме доближиш на повече  от два метра, само за да ми оставиш храната - летиш през прозореца, че нито една друга сестра повече не ме попита кърмиш ли, не кърмиш ли. И започнаха да носят млякото, за да може да яде детето.
Нито имах кърма като хората, нито напрежение, нито подуване и температури, а тази гадница ме стисна и ми причини болка, която не бях изпитвала до тогава  Twisted Evil
Истинска  Animal Pig

С второто раждане предупредих, че не съм кърмила особено много с първото и да не ме закачат.
Но тогава всички бяха любезни, а имаше и една много духовита.
Виж целия пост
# 749
Точно така, бързо уволнява, но и бързо замества с друг желаещ, за да върви работата. А в държавната болница как да уволниш грубияна, като после за 400 лв никой няма да ти дойде. Прави сте, че болните нямат никаква вина, но си им в ръчичките и си го избиват по този начин. Мен и друго ме възмущава - до обяд приемат в държавната болница, след обяд - в частния си кабинет, където насочват за проследяване и адекватно лекуване пациентите от държавната болница. Като си върхът на сладоледа, излез на частния пазар изцяло, не стой в държавна болница, за да точиш ресурси, авторитет и пациенти от там. Това извинете е, аз да работя държавна работа до обяд, след обяд да отворя гише и да давам консултации по това, което работя, ама на частно. Къде дават така?
Между другото, има ли някъде изцяло частна болница?
В която 100% всичко е платено, и направления не важат?
За Бг питам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия