Добре дошли,НОЕМВРИйки 2015

  • 33 331
  • 694
# 375
Ами, не, нямам, намаля, сега прилича по-скоро на жълто течение или леко оцветена слуз, отколкото на зацапване. Не знам защо, може би просто ми се насъбра много и ми е трудно да повярвам, че всичко ще е наред. А утре завършвам пълни седем седмици. Това е добре, нали?
Виж целия пост
# 376
Gemavar, добре дошла! smile3525
Естлар, ти провеждаш ли лечение за шийката, или някакви бани с билки? Ако не смеят да ти назначат лечение заради бебо, пробвай с визуализации, представяй си, че всичко се оправя, че течението например ще изчисти шийката и тя ще е по-силна от преди....такива нещица, по-положителни.  newsm51
Нели, стискам палци за утре. Аз се чудя дали да не отида при друг лекар тази седмица, защото нямам търпение да чакам до 24-ти за да чуя сърчице, а ти си като мен ако не се лъжа -5+5 за утре, или 6-та седмица края нали.
Виж целия пост
# 377
Естлар всичко, което няма дори следа от кръв е добре. Защо не са ти изгорили тази раничка? На мен 2 пъти ми е горена / 2я път беше папиломче / и доки беше категорична,  че не може с ММ да правим бебе,  ако не се изгори. За това тази бременност ми се забав.  Иначе щях да имам лятно бебе Simple Smile
Gereme да, заедно сме Simple Smile Утре ще кажа какво е станало и ако се е видяло сърчице, мисля, че няма да има проблем за вторник да си запишеш час и да си спокойна  Wink Имай предвид, че часът ми е в 17:00   bouquet

Някой да ходи при доктор Чорбова във "Вита"?  Simple Smile
Виж целия пост
# 378
Стискам палци утре да чуете сърчице!

 Аз се нещо не успявам да си сложа лентичка
Виж целия пост
# 379
Мисля, че не е точно раничка, а прерастнала лигавица /ектопия/, която е станала видима чак с хормоните и бременността. :/ Всичко ще е наред, просто аз съм кукувица.
Гереме, във визуализации не вярвам.
Виж целия пост
# 380
Момичета, стискам палци утре да чуете сърчица  Heart
Виж целия пост
# 381
Успех на всички утре аз съм с вас стискам палци аз съм чак на 23-24  някъде там .
Нели ние сме заедно нали тази седмица ли ще чуеш сърчице ?
Виж целия пост
# 382
Естлар ясноооо  Hug
Pepotobs да, и с теб и с Gereme и One сме заедно /да се бяхме наговорили нямаше да се получи толкова добре  Hug  Надявам се на сърчице утре, но не е сигурно. Като си гледах записките от мин.бременност съм записала, че на 38мия ден от МЦ доки е казал, че май вижда пулсация  , но не е сигурно, защото било рано. Утре ми е 41-ви и за това имам надежди Simple Smile Но дори и да  не се види - ще ме викне пак и няма да се притеснявам Simple Smile
Виж целия пост
# 383
Нели, стискам палци утре да чуете сърчице!  Hug
Успех на всички момичета с прегледите!  Hug
Виж целия пост
# 384
Здравейте, дами.  bouquet
Привет на новите. Hug
Нели, първата фетална май е по- скъпа, нали и кръв вземат, аз имам някакъв спомен за 120 лв от преди 3 години, но само проверявах цената не съм ходила там. Но може и да бъркам. То май сравнително скоро ще трябва да се запишем тия с раните термини? newsm78
Виж целия пост
# 385
Толкова отрано ли се записват? Това ми е странно.
Виж целия пост
# 386
Gyndi може аз да бъркам. Тогава само ми мина през ушите и само запомних, че 2 и 3 са на едни цени, а 1та е различна и по-евтина. Но може да съм се объркала. Тогава БХС ми беше в Майчин дом , защото лекаря ми беше там, а и всички кръвни изследвания се носят там /поне така беше преди 2 години / Simple Smile
Естлар да, рано трябва да се запише час, защото за 1 бебе се отделя около час, на ден минават малко хора, а е много популярно Simple Smile
Виж целия пост
# 387
Аз ще се следя в Надежда, дано няма този проблем. Там до БХС те следи репродуктивния специалист. След това където решиш.
Виж целия пост
# 388
Момичета за каква фетална работа си говорите и какво е БХС?
Виж целия пост
# 389
БХС - Изследването за оценка на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода може да се извърши в първи ИЛИ втори триместър (БХС I или БХС II). Рядко, по преценка на консултанта-генетик, се налага извършване на скрининг и във втори триместър, след като вече е бил извършен такъв в първи триместър.
Биохимичните изследвания (с вземане на кръв) са възможни само при едноплодна бременност. При близнаци е възможна оценка на риска за синдром на Даун само в първи триместър (БХС I), като се използват описаните по-долу данни от ехографски измервания.
Биохимичен скрининг в I-ви триместър на бременността (11 до 13+6 г.с.) БХС I
Биохимичен скрининг във II-ри триместър на бременността (15 до 19+3 г.с.) БХС II
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия