ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 621 163
  • 2 452
# 1 980
Здравейте,
На 30 години съм, партньорът ми е на 32.
Започнахме опити за бебе миналия месец май. Не ставаше няколко месеца и на преглед се установи подозрителна за ендометриозна киста, лапароскопията я потвърди в добавка с множество сраствания и дермоидна киста на другия яйчник. Посъветваха ме да мина директно на опити за забременяване, но само месец след операцията се видя отново на същия яйчник нова киста. Директно минах на Золадекс за шест месеца, обаче се случи така, че седмица след четвъртата инжекция ми дойде редовен цикъл. Подозирам, че инжекциите не са ми слагани правилно. В ужас и паника отидох на трети лекар, който някак странно не видя киста (а ме въртя и гледа на ехограф 15 минути) и посъветва да спра инжекциите, да правим опити, а междувременно и снимка за проходимост и спермограма. Те предстоят сега есента. Притеснявам се, че времето не е в моя полза, обаче пък наистина имах нужда през август да си почина от лекари, изследвания, инжекции и т.н.
Виж целия пост
# 1 981
Здравейте момичета, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но другите теми са заключени. Предстои ми трансфер в събота, имам една яйцеклетка. Въпросите ми са много, но ще задам само някои от тях. Трябва ли да знам нещо което се прави преди трансфера-спиране на алкохол, на секс, на каквото и да е физическо натоварване. Дали мога да започна работа след трансфера? Не пуша, отказах ги. Много рядко паля, ако сме в компания и то по 1-2 цигари. Притеснява ме това, че имаме само една яйцеклетка, но виждам че има момичета с успешна бременност. Много искам да се получи при нас и затова задавам толкова много въпроси. Извинявам се ако съм ви досадила, но ми е за първи път и доста се тревожа! Не знам какво ме чака и мъжа ми е в чужбина, прибира се в понеделник, а тогава всичко ще е приключило...☹️
Виж целия пост
# 1 982
Взимате си лекарствата, които са Ви назначени и отивате, когато Ви извикат. Сещам се единствено, че на мен ми искаха трансферът да се прави на пълен мехур, биха ми и Но-шпа, което се слага мускулно и не особено приятно.
Виж целия пост
# 1 983
https://m.bg-mamma.com/?topic=1250032

В тази тема повече момичета може да отговорят
Виж целия пост
# 1 984
Здравейте, ние сме правили спермограма - перфектна, хормони уреаплазма и микроплазма. Овулация всеки месец. Една година опити.. Остана само цветна снимка. Надявам се мечтата на всички да се сбъдне. ♡♡ Едното АГ каза, че щом хормоните са перфектни няма как да са запушени тръбите. Имах ранична, но я махнах, надявам се това да е било проблемът. Успех на всички и честит празник на всички именници. Бъдете здрави ♡♡
Имам аборт пожелание Sad
Виж целия пост
# 1 985
Здравейте, ние сме правили спермограма - перфектна, хормони уреаплазма и микроплазма. Овулация всеки месец. Една година опити.. Остана само цветна снимка. Надявам се мечтата на всички да се сбъдне. ♡♡ Едното АГ каза, че щом хормоните са перфектни няма как да са запушени тръбите. Имах ранична, но я махнах, надявам се това да е било проблемът. Успех на всички и честит празник на всички именници. Бъдете здрави ♡♡
Имам аборт пожелание Sad
Хормоните с тръбите нямат нищо общо.
Можете да направите цветна снимка, когато решите. Ще даде по-пълна картина на нещата.
Успех
Виж целия пост
# 1 986
Здравейте, мили момичета. Тъй като напоследък си търся отдушник на случващото се с мен, реших да се запиша при вас и да споделя.
На 23 години съм, с поликистоза и много нередовен цикъл (вторична аменорея), без овулация. През септември се консултирах с репродуктивен специалист в Щерев и жената ми допадна. Предписа ми Дуфастон за предизвикване на менструация и пуснахме хормонални изследвания, от които поликистозата се доказа, друг проблем от хормонална гледна точка към момента няма. На приятеля ми междувременно направихме спермограма по Крюгер (4% с нормална морфология). На следващия ми преглед, който се състоя този месец лекарката каза, че морфологията е добре и ще действаме с естествени опити, но първо трябва да има овулация. Изписа ми отново Дуфастон (10 дни, 2х1) и от 3-7 ден на МЦ - Летрозол. След това ще пускам СУЕ и отивам на хидротубация за проверка на тръбите. Това е моята история към момента. Стискам палци на всички опитващи за бебенце! 🧚🏼
Виж целия пост
# 1 987
Здравейте, мили момичета. Тъй като напоследък си търся отдушник на случващото се с мен, реших да се запиша при вас и да споделя.
На 23 години съм, с поликистоза и много нередовен цикъл (вторична аменорея), без овулация. През септември се консултирах с репродуктивен специалист в Щерев и жената ми допадна. Предписа ми Дуфастон за предизвикване на менструация и пуснахме хормонални изследвания, от които поликистозата се доказа, друг проблем от хормонална гледна точка към момента няма. На приятеля ми междувременно направихме спермограма по Крюгер (4% с нормална морфология). На следващия ми преглед, който се състоя този месец лекарката каза, че морфологията е добре и ще действаме с естествени опити, но първо трябва да има овулация. Изписа ми отново Дуфастон (10 дни, 2х1) и от 3-7 ден на МЦ - Летрозол. След това ще пускам СУЕ и отивам на хидротубация за проверка на тръбите. Това е моята история към момента. Стискам палци на всички опитващи за бебенце! 🧚🏼

Здравей, Pontiff,
ти при коя лекарка в Щерев си. Аз съм при Савова, но миналия път беше малко груба...
Виж целия пост
# 1 988
Здравей, Alaskata, при др. Мария Юнакова съм. Виждала съм много и различни мнения за почти всички лекари от Щерев, и добри и лоши. Всеки има своя опит и това, че един е доволен не означава, че и друг ще бъде, както и обратното. Важното е да намериш “твоя” лекар и да се чувстваш спокойна и в добри ръце. ☺
Виж целия пост
# 1 989
Здравейте и от мен,
Аз съм на 25  мъжа ми на 37, правим опити от 1 год и 3,4 месеца. Вече имаме напредък откъм откриване на проблема. За сега знаем,че е при него с много малка морфология и накратко диагноза по последна спермограма олигоастенотератозооспермия ( общо взето всички проблеми в едно) , при мен нещата са добре за сега, имам направена цветна снимка всичко ми е наред, хормони също добре, и АМХ висок. Надявам се чрез ИКСИ процедура да се случат нещата, тези седмици ще ходим пак до клиниката в, в която мислим да кандидатстваме по Фонда.
Желая на всички успех !
Виж целия пост
# 1 990
Здравейте и от мен.
На 32 години съм а моят мъж на 35г.,имаме детенце на 6г.
Никога не сме спирали да пробваме за второ дете, тъй като винаги съм си мечтала за 2 деца с малка разлика в годините, но уви не се получава така..
Продължаваме с опитите, имам трансфер на 11. 12 за първи път, надявам се да е успешен.
Не живеем в България от 12г, но се надявам скоро да се прибираме.
Успех на всички момичета.
Весели празници Tada
Виж целия пост
# 1 991
Здравейте! Накратко и моята история - на 39г съм. Имаме с мъжът ми дъщеря на 6г. От две години правим опити по естествен път за второ дете. Първата бременност се получи още от първият път. Но ето че сега преминаваме през трудният път на вторичният стерилитет. Ноември 2019 ми беше премахнат малък полип в матката, а 10м. по- късно ми направиха лапароскопска операция. Диагнозата - две пропускливи тръби и ендометриоза 1ва степен, което според докторът не е нещо сериозно. На две - три места е имало съвсем малки огнища. В същата клиника по репродуктивна медицина правихме и спермограма на мъжът ми. При нея всичко беше в реда на нещата. Терапия и медикаменти не са ми предписвали. Докторът каза да продължаваме с опитите. До сега 3ти месец след операцията бременност все още няма. Поздрави!
Виж целия пост
# 1 992
Здравейте! Накратко и моята история - на 39г съм. Имаме с мъжът ми дъщеря на 6г. От две години правим опити по естествен път за второ дете. Първата бременност се получи още от първият път. Но ето че сега преминаваме през трудният път на вторичният стерилитет. Ноември 2019 ми беше премахнат малък полип в матката, а 10м. по- късно ми направиха лапароскопска операция. Диагнозата - две пропускливи тръби и ендометриоза 1ва степен, което според докторът не е нещо сериозно. На две - три места е имало съвсем малки огнища. В същата клиника по репродуктивна медицина правихме и спермограма на мъжът ми. При нея всичко беше в реда на нещата. Терапия и медикаменти не са ми предписвали. Докторът каза да продължаваме с опитите. До сега 3ти месец след операцията бременност все още няма. Поздрави!

При мен беше почти същото. С разлики, но след лапароскопска операция и ендометриоза ми казаха, че до 6 месеца трябва да забременея. Ако не се получи, ендометриозата можело да се появи отново и няма са имам шанс. Да случи се - забременях, но отново направих спонтанен аборт и надеждите заминаха в небитието. Това беше преди 27 години.

Не искам да те обезкуражавам. Медицината е напреднала и сега може да има и други възможности и сроковете да са по-дълги. Дерзай и не се отчайвай. Но пак се консултирай с доктор. Стискам палци.
Виж целия пост
# 1 993
Lucky555, успешен ли беше трансферът?

Dino, разликите имат понякога голямо значение. При теб има проблем със задържането ли? Всичко това, което съм писала и операцията и консултациите са в клиника по репродуктивна медицина. Но ми се иска да запиша отново час за разговор евентуално какви други възможности могат да предложат те впредвид ситуацията ни.
Виж целия пост
# 1 994
Проблемите не бяха със задържането. Проблемите бяха в качеството на плода. И ако аз знаех предварително, че има такива проблеми, нямаше да се боря толкова години. Описала съм всичко във форума. Да постовете са от преди много години - от самото начало на този форум. Ако се наложи ще повторя нещо, но не мога с подробности, а и емоцията сега е друга. В крайна сметка се оказа, че освен ендометриозата плода не се развиваше добре и организма изхвърля некачествения плод. Като самозащита. След като се разбра ситуацията, говорихме с мъжа ми и се записахме за осиновяване.  Взехме 2 момчета и сега чакам внуче от по-големия син. SmileSmileSmileSmileSmile   Не мога да ви опиша колко съм щастлива !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия