Октомври 2015 е много далече, в очакване да затупти сърце е мама вече! - Тема 1

  • 35 588
  • 696
# 375
Здравейте! Наскоро разбрах, че съм бременна, с термин 13.10. Майка съм на октомврийче 2012 и за мен това е втора бременност. Преди 2 дни, седейки на дивана, получих менструални болки, по-силни от стандартните ми... уплаших се страшно, отидох до тоалетна и какво да видя-кръв и то ярко червена. Звъннах на лекарката ми и тя ми каза да се успокоя, да легна и да изпия 2 нош па. Обливаха ме топли и студени вълни...усещах, че нещо лошо става. На следващия ден кървенето спря, вечерта се появи кафяво зацапване, така е и днес. 2 дни лежа, утре съм на лекар, страх ме е да не съм загубила бебето....
Виж целия пост
# 376
И при мен е точно така…  Sad Чудя се много, защото не мисля да правя дори амнио ако случайно имам кофти резултати от ФМ/БХС, заради риска. А ще родя живот и здраве на 29, тоест не са ме натискали да правя. Имам още малко време да си помисля…  Thinking
Виж целия пост
# 377
в клиниката на доктор Щерев може ли да се отиде само за това иследване и някой знае ли колко струва  Wink
Виж целия пост
# 378
milena89 - при Щерев е 120 лева. Има ценоразпис в сайта им.
http://shterevhospital.com/pregnancy/%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0 … 0%BF%D0%B8%D1%81/
Виж целия пост
# 379
ocean187 стискаме ти палци всичко да е наред. Hug
Виж целия пост
# 380
Хубаво е, че сте активни в писането.
 Wink
За спането в една стая на децата - моят опит показва, ще е възможно и полезно за сближаването на децата. Катето ми беше на 2 и много свикнала с мен. А родих Дивна и първо опитахме с Мм той с голямата, а аз а бебето. Но каката започна да плаче и пищи нощем. Взех я при мен с бебето. Всичко стана идеално. Три години една от друга да са се будели 3-4 пъти.
Деля ги само, когато едната от тях е с висока Т или повръща. След като най-малката стана на 1г, започнах да си спя при Мм и постепенно вече си се преспиват двете говорейки, пеейки ...

За количките - ползвам Peg perego uno. Супер е. Свалях сделката и бебето отзад, а каката седнала отпред като се умори. А после като поотрасна бебето, взех една степенка с две колелца, която се прикрепва към количката. Возех едната, а другата спеше в количката.
Сега пак нея ще си ползвам.
Спокойна вечер
Виж целия пост
# 381
Привет от мен  Simple Smile

Минавам само да ви почерпя виртуално за здравето на порасналото ми момиченце, което днес става на 11 годинки  Hug

Връщам се да ви чета, че много сте изписали   Flutter
Виж целия пост
# 382
Привет от мен  Simple Smile

Минавам само да ви почерпя виртуално за здравето на порасналото ми момиченце, което днес става на 11 годинки  Hug

Връщам се да ви чета, че много сте изписали   Flutter
Да ти е живо и здраво голямото момиче. И сега ти пожелавам един мъж и семейната идилия ще на шест. Party
Виж целия пост
# 383
Шикерче - кога мислиш да правиш изследването? Аз на 4Д май изобщо не мисля да ходя.
Не знам кога ще правя изследването, знам само, че мамите от Сливен ходят до Стара Загора. На 1.03. (неделя) ще ми направят необходимите първоначални изследвания, на 6.03. съм на преглед с УЗ и тогава ще ми направят картон, ако всичко е нормално, разбира се  Praynig
Предполагам, че АГ трябва да ме насочи за това изследване, може пък да не съм запозната, трябва наблюдаващия гинеколог да ме информира...така мисля  Rolling Eyes

Полинче, честита рожденничка! Да ти е жива и здрава, много да ви радва и кака да стане  nbirthday
Виж целия пост
# 384
Полинче честит рожден ден на твоята принцеса,да бъде здрава и щастлива
Майчета толко полезни неща научавам от вас,че вече си водя записки и следващиятпът ще изпитвам доки
И на мен доки ми каза ,че трябва да правя ФМ и изследвания БХС за синдром на Даун защото съм на 33
иначе си почивам и прегръщам тоалната чиния здраво-но май лесно мама няма да стана
хубав ден от мен
Виж целия пост
# 385
Здравейте момичета. Честито на всички бъдещи мами. Моя термин е за 15.10, а това е първа бременност за мен. Сигурно това е причината да се притеснявам толкова много. На първия ми преглед миналата седмица само ме гледаха на видиозон, доктора каза, че всичко е ок  но да не правя секс до 3 месец!!!??? Не ми обясни защо. Не ми направиха никакви изследвания, а ми казаха след 3 ти месец. Според вас това нормално ли е, или да си търся друг доктор? Освен това имам коте, а той без да ми пусне изследване ми каза да го махам Sad(
Виж целия пост
# 386
За секса не знам, но за котката е пълна тъпотия. Първо можеш да си пуснеш кръв да видят дали вече си имала токсоплазмоза, ако си имала е все едно дали имаш една или 10 котки, защитена си завинаги. Ако си нямала можеш да пуснеш изследване на самата котка, пак е кръвно или на изпражненията (два варианта са, естествено кръвното струва повече). Ако на котката и няма нищо и си стои само вкъщи няма никакъв проблем. Дори и да има токсоплазми в кръвта пак вероятността да се заразиш е много малка, както каза приятел ветеринар - трябва да бръкнеш с пръст в тоалетната и да го оближеш (извинявам се). Просто не я целувай докато си бременна и не и чисти тоалетната, ако наистина много се наложи я чисти с ръкавици.

П.П. - идеята за друг лекар не е никак лоша  Peace
А и още нещо забравих - токсоплазмите се развиват в изпражненията между 12 и 24 часа, тоест ако тоалетната на котката се чисти сутрин и вечер, а най-добре и още един път през деня, рискът още повече намалява.
Виж целия пост
# 387
Благодаря Simple Smile А използвате ли вече някаква козметика за стрии?
Виж целия пост
# 388
Здравейте  Hug
Поли, да ти е живо и здраво момиченцето, да стане много добра и грижовна кака   bouquet Hug
Аз ще правя само ФМ, но втората - след 18 г.с., БХС няма да правя, така направих и с предната бременност.
Шикерче, ти при кой лекар реши да се следиш? От мен съвет - не го питай за ФМ, повечето се сърдят, по-добре си отиди без да му кажеш. Аз ходих предния път при д-р Тодоров в Ст. Загора - много съм доволна, през 2012г. прегледът струваше 40лв. Той може да ти вземе кръв за БХС , да я изпрати в София за най-надеждни резултати.
Хубав ден  Hug
Виж целия пост
# 389
Ann Marry и на мен ми каза док, да не правя секс, но ми обясни, че е заради кистата, която видя още на първия преглед. А за котката нищо не ми каза, но аз си отидох с направени изследвания за токсоплазмоза и се оказа, че съм я карала и имам имунитет. Съветвам те да си направиш, поне за свое успокоение. А да не говорим, че токсоплазмоза е по-вероятно да се хване от неизмити плодове или зеленчуци, отколкото от котка (защо Skeeter много добре е обяснила)  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия