Боледуване на децата ни - тема 23

  • 59 415
  • 759
# 450
Ужас,съчувствам на болните. Първата година на ясла направо беше повече от кошмарна за нас/пуснахме я на 1г,3м. - нямаше и седмица,и се започваше-нос->кашлица->бронхит->предпневмонично състояние.  Rolling Eyes Толкова ми беше писнало постоянно да съм на тръни,че ми идеше да зарежа и работа,и всичко,и да си седя в къщи. Майка ми и бабите ми постоянно пътуваха Пловдив-Хасково. На мен ми е почти невъзможно да вземам болничен. И сега са така,но като че ли заякна и не боледува толкова често. Не знам и аз... И тя ще си стои другата седмица в къщи с баба ми. Много,много съм благодарна,че са още живи и здрави и успяват да помагат.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 451
Нашият вирус днес прерастна в скарлатина  Shocked
Отидохме в спешното, защото малката днес на обяд пак вдигна Т 37,7 и й се появи обрив по корема и гърба, но съвсем не като този, разпространяван в нета за скарлатинен. Няма триъгълника около устата, няма характерните червени точици при стискане на кожата. Гърлото е зачервено, но езикът е нормален. Споделих с докторката притеснението си, че може да е скарлатина, тъй като в съседната група има болни и това сложи край на прегледа. Тя реши, че е скарлатина. Изписа Кацид, който да почваме още днес. Да съм се обадила на ЛЛ, тя знаела кво да прави - изследване, уведомяване и т.нат. Финално завърши: Ида не е скарлатина, за това червено гърло пак се пие АБ!!!
Сега обаче моята глава ще се гръмне от мисли - като почнем днес АБ, то има ли смисъл от гърлен секрет в понеделник?!? И всъщност ако не е скарлатина?!? newsm78  Та според вас доста ли е рисковано, ако изчакам с АБ до понеделник, или......
Виж целия пост
# 452
Даринада не бих чакала. Скарлатината може да засегне сърце и бъбреци...та аз лично не бих рискувала да го бавя.
Виж целия пост
# 453
На мен ми е чудно как сте отишли до спешен кабинет с такава ниска Температура. Или обривите и скарлатината в градината е причината. Водите ли децата на доктор при Т по-малка от 38? Аз не, затова питам.
Виж целия пост
# 454
Точно тези мисли ме тормозят! А като си помисля, че ако я бях оставила на бабите уикенда, кога щяха да я видят с обрив, просто незнам ooooh!
Сега още спи, но ще я събуждам и ще видя на какъв етап еположението. Станах половин доктор с тея деца! Аман вече!
Виж целия пост
# 455
На мен ми е чудно как сте отишли до спешен кабинет с такава ниска Температура. Или обривите и скарлатината в градината е причината. Водите ли децата на доктор при Т по-малка от 38?

Аз лично отидох само заради моите съмнения за скарлатина, щото си мислех, че видиш ли там са специалисти, които супер обективно ще преценят, за да не се тормозя до понеделник. Всъщност точно обривът ме притесни, защото не мога да го преценя какъв е!
Виж целия пост
# 456
Бих си завела детето и с 37.1 Т, ако не му спада от 3 до 5 дена Peace
Не знам защо трябва да си се чудим за действията по отношение на Т на децата ни. Нали вече се разбрахме, че подхода е индивидуален Peace
Виж целия пост
# 457
След три дни на градина сме със зелени сополи и запушен нос Sad smile3511. Педи каза да слагам Цилоксан. При нас снежеца е 70 см , до 4 следобяд нямахме ток. И не спира да вали Rolling Eyes
Виж целия пост
# 458
Обривът може и да е от нурофена...При Габи след няколко дневно даване наантипирептици и е излизал обрив по гърба и корема,но не грапав...За ден мина.Тия пък в спешното кръв нещо ала-бала да бяха пуснали..И защо Клацид?Последно двама лекари ми казаха,че го изписват при по-тежки случаи-бронхопневмония и т.н. и при деца алергични на пеницилин,защото бил агресивен към бъбреците.
Похвалих ли се?!Следобяд докато спа пак кашля...Кво е тва чудо..не знам.Все едно храчка има в гърлото.И аз съм с една задна хрема...Отврат!
Виж целия пост
# 459
Клацид винаги при ангини изписват съм забелязала..

Даринанда, няма ли вариант да се чуеш с ЛЛ по телефона поне? Или да викнеш вкъщи на частно някой по-опитен педиатър?
Виж целия пост
# 460
Моето дете днес няма течащ нос и не киха, само се изкашля 3 пъти като стана следобяд Crazy Иде ми да си фрасна главата някъде, не го разбирам тоя нос и това е. Толкова тихо диша като спи, че чак се надигам да видя дали диша изобщо, защото докато хъркаше по някое време спираше да диша и съм брояла 10 секунди да видя дали не надвишава.
Минаха ми няколко изкушаващи мисли, дали да не го пусна на ясла в понеделник след разказите тук, как и пълното възстановяване няма особено значение за следващото разболяване...Все още имам време да реша, въпреки че много ще ми се утежни живота на работа...
Виж целия пост
# 461

Моето дете днес няма течащ нос и не киха, само се изкашля 3 пъти като стана следобяд Crazy Иде ми да си фрасна главата някъде, не го разбирам тоя нос и това е. Толкова тихо диша като спи, че чак се надигам да видя дали диша изобщо, защото докато хъркаше по някое време спираше да диша и съм брояла 10 секунди да видя дали не надвишава.
Минаха ми няколко изкушаващи мисли, дали да не го пусна на ясла в понеделник след разказите тук, как и пълното възстановяване няма особено значение за следващото разболяване...Все още имам време да реша, въпреки че много ще ми се утежни живота на работа...


Водена, аз и на 39.1 не го заведох на лекар, обадих се по телефона на ЛЛ. Предполагам, че ако много дни поддържа, ще го заведа.
Виж целия пост
# 462
Сега друго, което ме притеснява: детето ляга за следобеден сън към 3:30-4:00, и спи до сутринта. Няма Т, сополи или кашлица. Спи си сладко. Пие диетична Хумана с банан. Ходи по голяма нужда веднъж сутринта, но и не яде. Педиатърката е изключила телефона си.
Виж целия пост
# 463
Водена, колко голямо е детенцето ти?

Не разбрах - за днес ли говориш, че е легнало следобед и не е станало още?
Виж целия пост
# 464
За днес и за вчера и оня ден. Три дена поред. Не мога да го изкъпя, че го къпя преди лягане. На 1г и 2м
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия