Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 143
  • 6 328
# 375


И накрая резултатът от уравнението след 20 години ще е две прекалено гледани деца, които чакат всичко на тепсия и 1500 килограма скрап от таралясника.


Тук вече не си права.
Взема се нова кола, която след 5 години се връща и се взема следващата. До скраб въобще не се стига. Grinning Сега, който иска да кара по принцип скраб по пътищата-негов си проблем.
Виж целия пост
# 376

Но иначе много ми се щеше майка ми да е родила още едно дете...тогава можеше аз да се скатая малко по отношение на внуците...

О, това съм го изпуснала.
Аз имам дубликати, нямат кьораво дете, не се и очаква, а времето им мина дори за дърта първескиня не стават. Хвала, че не се очаква от мен бройка да им гоня и за тях.
Не съм раждала две деца, с тенденция поне едното да е с внук. Може и двете ми деца да нямат деца, може да имат само по едно, а може и по пет да си направят. Не е моя работа това да очаквам на мен да ми раждат внуци. Tired
Виж целия пост
# 377
Аз наистина не си представям с 8-9 часа заетост как си гледаш децата. Кога въобще ги виждаш.
Часовете от 17-20 ги посвещавам на тях. Аз ставам рано и започвам работа рано - не спя до 10 Wink
Работата ми ме научи да съм много организирана и това много ми помага. Това е много важно умение, когато имаш много ангажименти - и на работа и у дома и трябва да балансираш.
Виж целия пост
# 378
И пак ми е интересен тоя "личен живот". Мен ме интересува в крайна сметка как живея. Ако може съпругът да осигури стандарта, а аз да помагам (вкл. и с обща дейност), няма да хукна на всяка цена да градя връзки и социални контакти, които да изключват категорично семейството ми. В крайна сметка парите са си пари.

Жените наистина са поизлъгани за това нещо, наречено "кариера". Сори, ама в крайна сметка крайният резултат е важен, а не да се забавляваш с офис сплетни, да си показваш новите дрехи и да си имаш една лична заплатка. Даже крайният финансов резултат може да е по-лош.

Иванула, всички коли стигат до скрапа. Значи не една, а 4 коли ще туриш в моргата да гният.
Виж целия пост
# 379
Mamacita Bandida, а 3 добре ли е,  да не чакат всичко на тепсия. Защото доскоро скачаше за 2детния модел задължително. Да не си бременна?
Виж целия пост
# 380
Не, но съм "застрашена". В таргет групата съм. Всъщност аз никога няма да имам 3 деца, бих имала максимум 2 и половина, защото съм разведена. Та ако съм с две, има риск някой ден да остана само с едно.

Иначе моят принцип е, че раждам до трето или до 35 г. възраст, писала съм го и преди.

Пиша за трите деца, защото такава е темата. И защото обичам да проследявам такива социални барометри.
Виж целия пост
# 381
Не знам, за мен социализмът е един много материалистичен строй.

Иначе като се каже "лично време" и хората сигурно си представят време за самоусъвършенстване, философия, йога и медитация...а то четене на булевардни романи и маникюр. Не знам как не ми се е преобърнал светът, досега маникюр не ми е правен.

Надявам се само контрацепцията да е на ниво, защото идеята "ще направя аборт заради Фолксваген Голф" някак оставя лош вкус в устата...

И накрая резултатът от уравнението след 20 години ще е две прекалено гледани деца, които чакат всичко на тепсия и 1500 килограма скрап от таралясника.

Но иначе много ми се щеше майка ми да е родила още едно дете...тогава можеше аз да се скатая малко по отношение на внуците...
Много малко хора си представят това под "лично време".
Много горчив пост, Мамасита. И твърде далече от действителността на мнозина. От моята действителност например е много далече. Никой край мен не прави аборт за кола или жилище, ужасно се чувствам дори да го напиша.
Не може да се очаква всеки да се стреми към духовно извисяване, дори аз го признавам. Много от моите познати на по 20 и няколко работят в чуждестранни фирми, доволни са да печелят добре и друго не им трябва. Не си харчат парите основно за парцали и маникюр, а пътуват много или спестяват за жилище - вярно, не и двете. Други пишат докторски дисертации и паралелно работят, защото искат да се усъвършенстват в някоя област.
Прогнозирам, че до 30 по-образованите и с по-голям стаж от моето поколение ще имаме поне по 1 дете, а след 30 - средно по още едно.
Опитваш се да сведеш глобална теза до частен случай. Първо, няма да докажеш нищо. Второ, без нужда обиждаш половината четящи.
Виж целия пост
# 382
Songes, разбирам твоя свят и твоята позиция, но нека открехна вратата на моя. Вие сте невинни, но майките имат потенциала да са много зли. Жените по принцип са си зли, но ти в момента не живееш в истински женски свят, живееш в свят-имитация, където си по-скоро "женски евнух", а не истинска жена.

Питаш защо дори понякога мислим и за смъртта на децата си. Ами защото е странно, но раждането те доближава до живота...доближава те и до смъртта. Усещаш го с костите си. Да не мислиш, че на мен никога няма да ми хрумне да направя аборт, ако не искам дете? да, би ми хрумнало, знам, че имам и това решение в себе си, то не ми е чуждо. И затова смятам да взема мерки, за да се предпазя от себе си.

И това с маникюра и личното време го разбирам. Необходимо е да зареждаш батериите, това е неизбежно. Но трябва да се прави с мъдрост и елегантно, не деструктивно.

Ще се изненадаш за колко аборти знам, правени именно заради материалното. Както казах, жените са зли, аз съм потенциално зла. Не живея в твоя невинен свят, така че е нормално да има горчивина. Но в крайна сметка злото не е в това, което си, а в това, което правиш.
Виж целия пост
# 383
Да, сигурно съм женски евнух, доколкото имам мъж, но не и деца все още. Това съм го избрала доброволно за близките няколко години. Много неща, които майките знаят, не са ми ясни.

Не знам защо, но ме боли много за всички жени, които правят аборт. Може би е от женска солидарност. Сигурна съм, че никога не се прави от добро, дори когато изглежда като каприз и пресметливост. А последствията си остават завинаги.

Лошото е, че тези, които го правят от материални подбуди, често не са имали пари за контрацептиви.
Виж целия пост
# 384
Парадокс на българската жена:

Секциото по желание следва да е свободно за всички, щото защо да се мъчим.

Обаче лигирането на тръби е табу, защото е неестествено. Ако забременееш и не го искаш, правиш аборт.

(Което, предполагам, е естествено...)

А пътуването е голям капан за младото поколение. Толкова много да видиш, толкова много арт снимки, с които да спечелиш одобрението на околните...някак е като задължителен атрибут.

Иначе живеем на различни планети. Загледах наскоро комедиите на Сет Роуджън и Джеймс Франко...ами вече не ми стоят смешно, а трагично. Иначе ако бях в твоя контингент, както бях преди едни 10 хил. години, може би щях да умра от смях...
Виж целия пост
# 385
Предполагам, че лигирането на тръбите е табу, не защото е неестествено, а защото е необратимо.
Виж целия пост
# 386
Иначе живеем на различни планети. Загледах наскоро комедиите на Сет Роуджън и Джеймс Франко...ами вече не ми стоят смешно, а трагично. Иначе ако бях в твоя контингент, както бях преди едни 10 хил. години, може би щях да умра от смях...
Е, сега. Това чувство за хумор не е за всеки. И аз се смея на други неща.

За пътуването си много права. Също трябва да си отбележиш местоположението във Фейсбук, защото иначе не си бил там. Но пък и много хора отказват да си направят профил и не снимат много, така че за пътешествията им може да се научи само от първа ръка.

Сега и аз забих в частни случаи.  Simple Smile
Виж целия пост
# 387
Е от един момент нататък за какво е да е обратимо? Нали идеята е да не го мислиш повече.

Или може би като застраховка в случай на развод- както не си искала повече деца, така с новия мъж може да поискаш още. Или да станеш католичка и да решиш да имаш 13 деца...
Виж целия пост
# 388

Жените наистина са поизлъгани за това нещо, наречено "кариера". Сори, ама в крайна сметка крайният резултат е важен, а не да се забавляваш с офис сплетни, да си показваш новите дрехи и да си имаш една лична заплатка. Даже крайният финансов резултат може да е по-лош.

Това, което си описала не е кариера.
Виж целия пост
# 389
 Не е табу третото дете, въпрос на личен избор или на случайност.
 Аз понеже не вървя по правилата, при мен случайност е първото дете, но аз искам и четвърто, та не се броя.
 И си отглеждам маймунчета, даже люлка съм им вързала да има къде да си правят маймунските номера, обаче пусто, колкото по-маймунски ги гледам, толкова повече се очовечват гадинките малки (забележете само как използвах и маймунки и гадинки, а, а?).  Mr. Green
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия