Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 141
  • 6 328
# 1 365
Не, няма нужда.
Зная, че звучи странно такова праустройство, но апартаментът, който гледах, изглеждаше повече от добре, нищо че от входната врата попадаш в хладилника.
Виж целия пост
# 1 366
Кухнята се изнася в коридора. Холът става дневна и спалня за родителите. Кухнята и предишната спалня- детски стаи. Ако има и някой балкон за усвояване, направо си става палат.

Виждала съм така преустроен двустаен 65 кв. апартамент.

А откъде влизат прислугата и децата?
Виж целия пост
# 1 367
През някой от двата комина  Laughing
Виж целия пост
# 1 368
Как през къде?!??!  Shocked През сифона!
Виж целия пост
# 1 369
Мамасита, ако измислиш как от 65 кв. панелен апартамент да направиш три спални, ще имаш принос към раждаемостта.

Ми...вместо да го прекрояваш, даваш го под наем, добавяш малко отгоре и наемаш по-голям.
Виж целия пост
# 1 370
Мамасита, ако измислиш как от 65 кв. панелен апартамент да направиш три спални, ще имаш принос към раждаемостта.

Ми...вместо да го прекрояваш, даваш го под наем, добавяш малко отгоре и наемаш по-голям.
В Столипиново можеш да си купиш четиристаен почти без пари, даже ще ти останат, след като си продадеш двустайния.
Виж целия пост
# 1 371
В някои европейски държави, чрез много деца се демонстрира соц. статус.

Кои са тези страни? Всъщност вярно, че има по-социални страни, в които това си е работа и издава определен статус.
Именно ,но за някой щом това е повод за гордост , няма да спорим Wink
За Холандия, конкретно. Не можеш да се изфукаш с нова кола - всички имат. Затова - така.


п.п. Не знам как успявате все да извъртите думите на хората. Уж гледам да пиша ясно, но пак някой дописва в полет на мисълта.
Виж целия пост
# 1 372
...
Ми...вместо да го прекрояваш, даваш го под наем, добавяш малко отгоре и наемаш по-голям.

Точно така Simple Smile Това сме направили Simple Smile
Сега се оглеждаме за къща, че да ни е по-широко Simple Smile
Виж целия пост
# 1 373
Мамасита, ако измислиш как от 65 кв. панелен апартамент да направиш три спални, ще имаш принос към раждаемостта.

Ми...вместо да го прекрояваш, даваш го под наем, добавяш малко отгоре и наемаш по-голям.
В Столипиново можеш да си купиш четиристаен почти без пари, даже ще ти останат, след като си продадеш двустайния.

Не е нужно да е в Столипиново. Но е хубаво да се помисли, че не си вързан за апартамента си, има такова нещо като местене под наем. В Пловдив двустайният е с наем 300, но за 450 парадоксално взимаш с 3 спални- и не в циганската махала. Има такъв ценови парадокс.


И в София го има тоя парадокс. Даваш двустайния 65 кв. за 150, че дори и за 200 евро, а с три спални е само 320 евро.
Виж целия пост
# 1 374
Зависи къде се намира двустайния. Ако той е в Обеля, то не знам как ще стане.
Ако е в престижен квартал може да се направи това упражнение.
 Но само с гимнастика не става. Трябва и механично повишение на доходите. Освен това даването под наем на апартамент никога не е безоблачно и е много често свързано с разходи и риск.
Трябва да имаш свободен ресурс, за да ги поемеш.
Нямаш ли тези предпоставки, то ще местиш хладилника в коридора и ще правиш кухнята на спалня, докато чакаш по-добри времена..
Виж целия пост
# 1 375
Ами, според мен, ако данните ти Мамасита са вярни, разликата двустаен -тристаен е над 50%.
Виж целия пост
# 1 376
От 200 на 320 евро, това е със 120 евро отгоре, което е равно на 240 лв отгоре.
Като калкулираш нервите, местенето , ако добавиш освежаване на новото място, но и на старото, за да успееш бързо да го дадеш, ако имаш късмета да не ти го рушат или нещо да не се счупи - да кажем че евентуаааално може и да сработи.
Тъй като съм го играла точно това упражнение директно казвам-не работи така безметежно, както се представя. Бяхме на загуба. фатална.
Виж целия пост
# 1 377
Мамасита, ако измислиш как от 65 кв. панелен апартамент да направиш три спални, ще имаш принос към раждаемостта.

Ми...вместо да го прекрояваш, даваш го под наем, добавяш малко отгоре и наемаш по-голям.

Мамасита, не на всеки му се живее под наем; не ми се изброяват сега предимствата да живееш в собствено жилище;
тристайните апартаменти като брой са по-малко от двустайните;
Виж целия пост
# 1 378
Остави живее ли му се, не се ли.
Да допуснем, че се налага, наложиш си го, защото да се разшириш.
Не е изгодно финансово, това е.
Виж целия пост
# 1 379
Аз говоря за случаи, в които да кажем не може да купиш голям апартамент, или не искаш, но за няколко години може да поемеш смяна с апартамент под наем.

А за покупката...когато търсехме двустаен, се оказа, че като цена гонят тристайните, поне в Пловдив.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия