Излизане от порочния кръг на лекарствата

  • 15 680
  • 162
# 15
Разбира се, всеки има своите виждания, за мен вирусите винаги успяват да проникнат, когато са попаднали в тялото, а вече от него зависи как ще протече болестта.
Не се заразяваш само от тези, които вече си минал и имаш имунитет. Затова в малка възраст настинките са по-чести и постепенно намаляват с възрастта.

Не оспорвам ролята на имунитета, но огромно значение има и колко често се срещаш с вирусоносители.
Виж целия пост
# 16
Не оспорвам ролята на имунитета, но огромно значение има и колко често се срещаш с вирусоносители.
Ами, ежедневно.     Laughing
Синът ми е ученик, мъжът ми работи с хора.Аз също не седя в къщи, ходя да пазарувам, на разходки, влизам в заведения, в магазини, снощи бяхме на театър-затворено помещение с няколко леко и не толкова леко покашлящи .....   Laughing  Човек, иска или не, освен ако не живее някъде в планината в пещера или на самотен остров, ежедневно се "среща" с вируси.Дали обаче ще го разболеят, зависи точно от имунната система.Ако е здрава и силна, тя "пресреща" вирусите още на "вратата" и не им позволява да влязат и да те разболеят".Ако ли не, ясно е-настинки, грип, не дай си Боже нещо по-сериозно като усложнение.
Виж целия пост
# 17
Както казах с възрастта човек има имунитет към все повече вируси и е нормално да не ги хваща.
Затова и децата в 1 група боледуват повече от тези в горните класове.
Както и човек, който общува директно с клиенти по 8 часа има повече срещи с вируси от друг, който е 2 часа на кафе.

Съгласна съм, че имунната система е важна, но според моите разбирания разликата е в развитието.
Т.е. реакцията на тялото, когато е в контакт с вируса. Добрата имунна система го разпознава и унищожава (с малко Т, малко желание за почивка), при отслабналата се стига до усложнения.
Виж целия пост
# 18
Е, реакцията на тялото  не е ли в резултат от нивото на имунната система?   Laughing
Дадох за пример мъжът ми и синът ми, защото ежедневно са в контакт с болни хора през този сезон. Все някой киха, кашля, подсмърча, пие някакви хапове....а те и двамата не "прихващат" вирусите.
Иначе с това съм съгласна
Цитат
Както казах с възрастта човек има имунитет към все повече вируси и е нормално да не ги хваща.
Затова и децата в 1 група боледуват повече от тези в горните класове.
Аз, за цялото си ученичество, съм боледувала точно два пъти-във втори и в 10-ти клас.
Но, всичко опира все до имунната система.В класовете на децата ми имаше такива, които си боледуваха всеки месец, че и по два пъти.Просто всеки вирус им се лепеше.Имаше и деца, които направо се радваха на грипните ваканции, защото това им беше "шанса" да не ходят на училище....  Laughing
Виж целия пост
# 19
...
Дадох за пример мъжът ми и синът ми, защото ежедневно са в контакт с болни хора през този сезон. Все някой киха, кашля, подсмърча, пие някакви хапове....а те и двамата не "прихващат" вирусите...
..Аз, за цялото си ученичество, съм боледувала точно два пъти-във втори и в 10-ти клас...

Ами просто се срещате с такива, които вече сте изкарали.

Аз също познавам боледуващи деца, повечето от тях не са посещавали градина, затова ги карат после.

Да, реакцията на тялото е резултат от нивото на имунната система, това казвам и аз, но ако не си карала конкретния вирус, колкото и да ти е добра имунната система ще влезе в теб, и след това ще последва реакцията на тялото ти - вдигане на Т и др. начини да ги убие.

Разбирам какво искаш да кажеш, чела съм тези теории, но не съвпадат с моите разбирания Peace

Виж целия пост
# 20
Нямам идея какви са вирусите, "срещаме" се с такива, които циркулират през годината.   Laughing
Иначе, нямам идея какви теории се вихрят, но е факт, че откакто наблягаме на нашата си "теория"-минимум лекарства, добавки, витамини и прочие синтетика от една страна, и закаляване на организма и имунната система, ефект има-не боледуваме.
Защото преди се е случвало вирусите да не ни подминат, вярно, леко преминаваха настинки и прочие, но все пак....
Виж целия пост
# 21
Ами да, те са си едни и същи. Просто след като вече сте ги изкарали преди години, сега срещите са безопасни Simple Smile преди не сте се разминавали, защото не сте ги били карали.
Виж целия пост
# 22
А как се обяснява факта, че има хора, които срещат един вирус няколко пъти и всеки път се разболяват?     Simple Smile

Не разбирам от вируси, но се съмнявам, че един и същи вирус "обикаля"  последните няколко години.    Laughing
Виж целия пост
# 23
Ние откакто се преместихме в друга държава не ни пропуска вирус с мъжът ми. Детето пусне леко сопол и му минава ние се влачим болни по седмица до 10 дни. Шегувам се, че ние изкарваме детската градина по-трудно от детето. Обяснявам си го с непознатите вируси, с които не сме се срещали преди.

А тялото има и други защитни системи отвен имунната. Например кожата, овлажнените лигавици. Ако се пие много вода и лигавиците са добре овлажнение шанса да пипнеш вирус е по-малък, дори и да се срещнеш с него. Важна е и хигиената, миенето на ръцете. В БГ хората продължават да кашлят и кихат в дланта си, после пипат и разнасят вируси като луди. Тука учат малките деца да кихат и кашлят в лакътя и смятам, че има ефект.
Виж целия пост
# 24
Относно имунната система, около 80% от нея се намира в червата ни.
Затова, качествените пробиотици, са много полезни, за добро здраве.
Относно зимните вируси, добрата профилактика е от октомври до май месец.

Скрит текст:
п.п. мога да пиша, още доста по тези въпроси, но тъй, като личният ми опит, бе сметнат за реклама и изтриха писаното от мен, спирам само с това.
Виж целия пост
# 25
В БГ хората продължават да кашлят и кихат в дланта си, после пипат и разнасят вируси като луди. Тука учат малките деца да кихат и кашлят в лакътя и смятам, че има ефект.
Тук си кихат и кашлят в лицата без да се съобразяват и сополите се леят като река почти целегодишно. А дали ще в ръката, в лакътя или в лицето е все тая защото децата ( особено малките ) са в непрекъснат допир едно с друго и споделят и лиги и сополи и сълзи и всичко.
Виж целия пост
# 26
НСЧ, имаш много сериозни пропуски в идеята си за имунологията като цяло. Както и останалите в темата, но бих се радвала, ако ти дам повод за размисъл относно силно неправилната идея, че циркулират всичко на всичко 15 вируса и я ги познаваш, я не. Вирусните щамове са неизброимо много. Няма нищо подобно като вечен имунитет срещу прекарано заболяване с конкретен причинител. Имунитетът се осъществява от клетки с определен живот, чиято продължителност отговаря и на продължителността на напрегнатия имунитет - за вируса на грипа, например, този период е около 6 месеца.
Някой друг изказа мнението, че 90 % от заболяванията били вирусни, което също не отговаря на истината. Понеже авторката говори за гнойни ангини, това е достатъчно да се мисли в посока бактериална инфекция (гной има само при бактериални инфекции). И още нещо важно - няма заболяване без причинител, т.е. не може да страдате от ангина и да не се дължи на вируси, бактерии, гъбички, въздействие на химически и физически вредители.
С антибиотиците действително може да се прекалява, но съображението далеч не е стомахът на авторката, а фактът, че неправилното и ненужно приложение на антибиотици води до развитието на все повече резистентни щамове микроорганизми, на които трудно се въздейства медикаментозно.
Що се отнася до проблема на авторката, скромното ми мнение е, че проблемът е изцяло в съзнанието и, което се е фокусирало към идеалния лайфстайл със здравословно хранене и натурален подход, че сама си създава истерии от употребата на АБ. Нека го кажа така - ако се съмняваш в подхода на личния си лекар, смени го. Ако и останалите лекари имат такъв подход към теб, значи има причина и тя най-вероятно е, че боледуваш тежко. Всяко тежко боледуване, което не се овладее, дава почва за наслагване на инфекции, хронифициране. Увредената тъкан на дихателните пътища и белите дробове например, няма безкраен капацитет да се възстановява и ако съпротивителните сили на организма са напрегнати до максимум остават дефекти, които не могат да функционират. Това, разбира се, е моят опит да го обясня най-просто. Теб какво точно те притеснява в употребата на антибиотиците, освен че не си ги набрала от градината на баба си?
Виж целия пост
# 27
И аз мисля, че кравето мляко домашно или не, не влиза в групата на здравословните храни. Въпреки че е много вкусно, достъпно и приятно. Има много инфо по въпроса Sarafina , потърси, интересно е.
Също мисля, че имаш още един малък проблем и той е хипохондрия.
Виж целия пост
# 28
Звучиш много напрегнато. Имунитетът естествено намалява изключително много от антибиотиците, но той намалява и от стреса и психическия натиск (какъвто е и самото обсебване от здравословното хранене и в този случай нещо уж здравословно като бумеранг се превръща в нещо отрицателно за организма). Успокой се на първо място, карай го по-леко върху психиката си и за туширане на вече създадените ефекти не е лошо да вземеш пробиотик и някакви комплексни витамини. Добрият стар цитросепт също помага много за повдигане на имунитета. Баховата терапия е вид алтернативна медицина на принципа на хомеопатията - ако ти се експериментира. Но все пак най-ценното, което подаваш на организма си е здравословна храна за психиката.
Виж целия пост
# 29
Последния писък на модата който ме остави безмълвна преди няколко месеца - кравето мляко = отрова. Интересно защо почти всички бебешките храни съдържат мляко след като е толкова вредно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия