За пиърсинга, татуто и още нещо - 20

  • 100 647
  • 755
# 345
Аз също смятам, че вече е отминало времето на "възмущение" специално по офисите. В първата по - сериозна фирма, в която работех шефа беше супер запален по татусите - ръкави и на двете ръце, гръб и частично гърди и корем...абе, целия.  Laughing Той даже се кефеше, когато някой колега се нарисува и си обсъждахме татусите даже и на оперативки понякога. Като говоря за доста сериозна, богата фирма с име. Фирмата, в която съм сега - пак няма никакви проблеми. Няколко човека в офиса сме с татуси - не съм чувала коментари, нито съм срещала погледи. Просто в съвременните, модерни и развити фирми вече не се гледа с лошо око на тауираните служители.  Peace
Виж целия пост
# 346
А аз съм начална учителка и пролетта и лятото татуировката ми се вижда,понеже е на крака. И други колежки имам с видими татуси. Никой - нито родители,нито колеги или директорката не е правил проблем,или е реагирал по някакъв начин. Дори и децата,на които знаете всичко им прави впечатление. А тук в Щатите пък още повече- много хора имат татуировки и хич никой не се впечатлява от това.
Виж целия пост
# 347
Изглежда, само аз съм имала проблеми.

Зависи изцяло от фирмата.
Още като си направих тази на крака започнаха намеците и мърморенето под носа, а се забелязваше само когато бях с открити обувки пред лятото.
Но предвид закостенялото ръководство, което беше там изобщо не се учудвам.

Впоследствие попаднах на фирма, в която намерих идеалната работна среда, колективът и началниците бяха достатъчно либерални, че те да не се притесняват да си ги показват. Това директно   ми позволи да си направя втората, която е на едно от най-видимите места.
Ето ги:
http://postimg.org/image/xfc7lqkdt/
http://postimg.org/image/hoi3ywb9d/
Тази на крака, която се вижда на снимката е снимана още нова, впоследствие един път я освежавах и след това  я продължих до средата на прасеца.
Съжалявам малко, за тази на ръката. Не, че си я направих, а че действах доста инфантилно и не обмислих добре модела. Можеше да е много по семпъл и приятен дизайн, но каквото е сторено е сторено, вече няма връщане назад. Вероятно ще я освежа малко и ще  добавя някой елемент.

Също умувам какво да сложа и на свободният крак.
Ваня ти би ли показала своята?
Имам слабост към татусите в тази зона  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 348
Здравейте Simple Smile.Относно погледите и въртенето на глава ми е ясно.Аз съм учителка в детска градина и там е немислимо да си покажа татуировката.Сигурна съм, че ще ме уволни директорката, ако се изтипосам с блуза, риза или нещо по-прозрачно и ми се види татуировката (тя ми е на гърба и плешката към рамото Simple Smile).В училищата и детските градини са толкова закостенели и предрасъдъците виреят с пълна сила.А на всичкото отгоре съм и с доста червена коса Simple Smile и ако ми се види татуса ще е страшно, поне при нас, в нашата градина.
Виж целия пост
# 349
Чакайте малко сега - вие на кой свят живеете? Нали не очаквате целият свят да мисли като вас? В обществото и в работната среда си има норми и всеки, който не работи за себе си, трябва да се съобразява.

Има професии, в които не е прието да се виждат татуси - най-вече тези, при които се носят униформи. Самата униформа цели уеднаквяване на служителите и абсолютната им липса на личност, за сметка на това, което представляват - например както полицаите представляват държавата и закона. Също така не е прието да се виждат татуировки на професионалисти, които имат контакт с клиенти, във финансовия сектор, банки и застрахователни агенции. Това са общоприети норми - няма какво да мрънкате и да ги наричате задръстеняци.
Също така, всеки шеф, като господар на права и задължения на работното място, има право да има претенции към външния ви вид - та вие репрезентирате копманията му! Ако компанията е по-консервативна, то вие не пасвате там. Невидимите татуировки са за шефовете безинтересни, ако изобщо разберат за тях. Но всичко, което не може да се скрие с костюм, трябва да е добре обмислено.
Важно е в каква компания работите - дали представлявате компанията, или сте просто работници зад кадър, без значителни външни контакти. И от позицията на компанията в това отношение.
И ако държите татусите ви да са на показ, изберете си среда, в която да пасвате и не очаквайте другите да се напаснат на вас.
Аз се татуирах едва, когато сама си станах шеф, а и в моята среда татусите са не само допустими, но и желателни. Laughing Все пак, ако някой ден стана банкерка, съм готова да нося дълъг ръкав през лятото. Simple Smile
Виж целия пост
# 350
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/124 … d&oe=56BDB864 - малката е моята, аз назад в темата съм я показвала.

Относно униформите - съгласна съм, относно банките - миналата седмица бях в една, която е с доста строг дрес - код, поне по вътрешни правила /имам позната, която я глобиха, защото я бяха хванали лятото с обувки, от които и се виждат пръстите, а там е забранено да се ходи с отворени обувки/. Девойката, която ме обслужи в клон на същата банка беше с пола 1 см под д-то и поне 12 см токове, на които едва ходеше. Еми, не ме изкефи. Да не говорим, че в НАП и в ИТ съм попадала на служителки с голи рамене и подаващи се червени сутиени изпод бели потничета. Това също не ме кефи. Така, че се предполага, че собствениците на фирми и всички гръмко звучащи длъжности, като Мениджър Ейч Ар и т.н. имат достатъчно акъл, за да преценят даден човек и дали биха го наели.
Виж целия пост
# 351
http://prikachi.com/images.php?images/708/8628708d.jpg
Може ли мнение за сърцата?  Кое от двете?. Имам 3татуса ,само единия значи нещо!  Предпочитам да си правя красиви татуси, като не целя да означават нещо, просто да бъдат красиви спрямо моите представи.
Ще бъде разположен в средата на гърба,  между плешките с тенденция да стане цял гръб
Скрит текст:
и само малка подробност ,не че вярвам много, но когато тръгнах да си правя татуса ,се свързах с едно момче,което за огромно съжаление се спомина по жесток начин.. дълго време бях в депресия заради него, въпреки, че не го познавах лично и сега имам малки възражения към едната рисунка.
И само да питам,  тату на белези, някоя от вас да има?
Обмислям като идея огромен татус върху огромен белег,  дали някой татуист би се навил?
Виж целия пост
# 352
http://prikachi.com/images.php?images/708/8628708d.jpg
Може ли мнение за сърцата?  Кое от двете?. Имам 3татуса ,само единия значи нещо!  Предпочитам да си правя красиви татуси, като не целя да означават нещо, просто да бъдат красиви спрямо моите представи.
Ще бъде разположен в средата на гърба,  между плешките с тенденция да стане цял гръб
Скрит текст:
и само малка подробност ,не че вярвам много, но когато тръгнах да си правя татуса ,се свързах с едно момче,което за огромно съжаление се спомина по жесток начин.. дълго време бях в депресия заради него, въпреки, че не го познавах лично и сега имам малки възражения към едната рисунка.
И само да питам,  тату на белези, някоя от вас да има?
Обмислям като идея огромен татус върху огромен белег,  дали някой татуист би се навил?


Не всеки би се навил, много зависи дали му се занимава. Пепино в София мисля, че ще се съгласи.
Виж целия пост
# 353
Пепино, Петър Ефремов ли е?  Ще го потърся. Благодаря
Виж целия пост
# 354
Wind хареса ми първото сърце. Второто ми е сякаш много натруфено
Виж целия пост
# 355
http://prikachi.com/images.php?images/708/8628708d.jpg
Може ли мнение за сърцата?  Кое от двете?. Имам 3татуса ,само единия значи нещо!  Предпочитам да си правя красиви татуси, като не целя да означават нещо, просто да бъдат красиви спрямо моите представи.
Ще бъде разположен в средата на гърба,  между плешките с тенденция да стане цял гръб
Скрит текст:
и само малка подробност ,не че вярвам много, но когато тръгнах да си правя татуса ,се свързах с едно момче,което за огромно съжаление се спомина по жесток начин.. дълго време бях в депресия заради него, въпреки, че не го познавах лично и сега имам малки възражения към едната рисунка.
И само да питам,  тату на белези, някоя от вас да има?
Обмислям като идея огромен татус върху огромен белег,  дали някой татуист би се навил?

Здравей, аз имам сърце  - "sacred heart" или т.нар. свещено сърце като татуировка, но е част от голям татус на гърба. Правено ми е от Людмил Василев (Magic needle tatoo). Сега е качил в страницата си в facebook няколко съвсем пресни татуса с различни вариации на сърца, които са страхотни поне според мен. Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 356
Wind, аз съм за първия вариант. Седи доста по- стилно и е с по- добра изработка за мене. Относно белезите, съпругът си направи татуировка върху белег на ръкатс, няколко поста по- назад има снимка, въобще не си личи. Белегът му беше изпъкнал, около 4 см дълъг и около 0,5 см широк. Покри се перфектно.
Виж целия пост
# 357
Ще се върна назад за татуса в/у белег: )
И отивам във фейсбук да гледам, твоя татус има ли го в страницата?
Виж целия пост
# 358
Не, Пепино във ФБ можеш да го намериш така : Pepino SevenofClubs, работи във София и Враца. Людмил Василев също е добър да, но аз съм много по доволна от Пепино. Имам татуировки и от двамата. Вече зависи какво искаш, какво си представяш и така.
Виж целия пост
# 359
И аз съм определено за първият вариант.
Единствената причина, поради която някой може да откаже да татуира белег вероятно е, че не знае как ще изглежда крайният вариант, и дали ще устройва клиента.
Добрите татуисти държат на името си и не искат недоволни клиенти, така че което смятат, че няма да се получи добре не се захващат.
Други пък, плащаш ли им всичко правят, като се започне татуиране на 13-14 годишни  ученички и се стигне до плачевни  опити за татуиране на лица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия