Баба Марта , закичи ни сега с Октомврийски туптящи сърчица! - Тема 2

  • 27 558
  • 724
# 135
Polin4eto успех утре на прегледа!
На мамите със зацапвания стискам палци. Всичко ще мине  Peace
Аз се чувствам добре. Освен болезнените гърди и гаденето на моменти други екстри нямам. От вчера съм с настинка- запушен нос,болки в гърлото и лека температура. Къде настинах като само вкъщи си седя не ми е ясно,но ще мине. Мойто доки ми позволи само парацетамол,до 3 хапчета на ден. Я кажете някоя бабина рецепта за запушен нос,че това най много ми пречи  #Cussing out
Виж целия пост
# 136
Малък зъл киборг, остани при нас и без това повечето раждат преди термин (аз не съм от тях, но повечето), а и да родиш ноември , не е проблем - с Ивайла например бях при Юли 2012, но преносих и родих на 01.08., останах си където бях.
Виж целия пост
# 137
Здравейте,мамитта Heart Eyes не съм се включвала отдавна, защото имах "малко" здравословни проблеми, съвсем разбираемо  Grinning Grinning вече официално мога да кажа, че бебчо е с термин 11.10 и тайно се надявам да празнуваме заедно на 4.10.  newsm76 baloni вчера за първи път чухме сърчицето и се видя как мърда Heart Eyes сякаш танцуваше малкото ангелче,а като се замисля, че е само 3 см .. наистина несравнимо усещане и емоция, които предполагам и вие сте изпитали. Пожелавам ви повече усмивки в това ужасно време и мнооооооого  Hug Hug
Виж целия пост
# 138
Здравейте ,момичета
Полинчето и всички други със зацапване и проблеми ,силно ви гушкам Hug всичко ще мине и ще остане в миланото ,само вярвайте и се опитвайте да бъдете спокойни ! Hug
Днес бях на преглед и изследвания-в 10г.с и 1 ден сме,ок е засега ,махаше с крачета Heart Eyes
Дано резултатите са ок другата седмица ,запазих си час за БХС и ранна ФМ -на мен всичко тук в Пловдив ще ми излезне 140лв. за 2те неща ....
Кръвното ми е доста ниско ,та ще трябва нещо да се прави ,защото главоболието и умората са доста неприятни! Sad
Честито на всички мамчета ,чули сърчице ! Hug
Роксана,и на мен мнооого рано ми личи .....а ми е втора бременност ,та разбираемо и за теб е ,че ти личи ! Hug
Пожелавам ми здраве ,спокойствие и да минава тая зима ,чееее ми писна !
Виж целия пост
# 139
Polin4eto успех утре на прегледа!
На мамите със зацапвания стискам палци. Всичко ще мине  Peace
Аз се чувствам добре. Освен болезнените гърди и гаденето на моменти други екстри нямам. От вчера съм с настинка- запушен нос,болки в гърлото и лека температура. Къде настинах като само вкъщи си седя не ми е ясно,но ще мине. Мойто доки ми позволи само парацетамол,до 3 хапчета на ден. Я кажете някоя бабина рецепта за запушен нос,че това най много ми пречи  #Cussing out
Здравей,мила! Това със запушения нос е отвратително.. от сестра ми знам, че може да си вземеш морска сол
 и да я затоплиш, напр в микровълнова, после си я  увиваш в кърпичка и си я слагаш на нослето, но нз колко и какъв ефект ще има. Нека и някой друг сподели нещо интересно,а на теб желая бързо отпушване  Grinning  bouquet
Виж целия пост
# 140
 Полинчето и всички бъдещи мами с зацапвания и неразположения - стискам палци всичко да е наред и колкото е възможно по - позитивно мислене пък в крайна сметка каквото е писано това ще стане Hug
И аз не пиша кой знае колко защото няма какво освен да се оплаквам колко ми е зле особено вечер и как постоянно ме боли коремчето въпреки хапчетата.
Виж целия пост
# 141
Е_лен за запушен нос може да сложиш мед във всяка ноздра. Захаросан, правиш малки топченца и слагаш, лягаш докато се стопи. Доста е гадно обаче, но ефект има  Peace
За морската сол и затоплянето в кърпа мисля, че е за синузит  Wink
Виж целия пост
# 142
Здравейте, момичета! Времето е прекрасно, щом е слънчево в душата  Wear Umbrella  Nature Sunny Аз съм се излегнала на дивана, завита с одеалцето и ви чета Simple Smile
Първо да дам отчет. Днес бях на преглед, може би най-бързия до сега  Rolling Eyes Но новините са добри, бебето се развива добре, пораснало е и е 18,3 мм. Днес съм точно на 9 пълни г.с. Взех си снимчица, но не мога да видя бебо в движение и сърчицето, защото екрана на УЗ е обърнат към гинеколога  Crossing Arms  Но факта, че бебето расте и аз съм добре е достатъчен да се успокоя  Hug
Това, което ме озадачи беше, че аз си мислех, че вече се водя на женска консултация, но уви! Днес гинеколога ми каза, че иска да отида пак на 03.04., да продължим болничните и тогава да си взема ново направление и тогава сме щели да правим картон  ooooh! Та аз тогава, живот и здраве, вече ще бъда в 13 г.с. Кога обикновено записват за ЖК?

Suzy10, честито за добрите новини  Hug Ти в коя г.с. си? И на 30.03., когато те запишат на ЖК в коя г.с. ще си?

Полинче, не бързай да си мислиш най-лошото! Аз всяка сутрин си гледам корема на гладно и е съвзеееем леко подут, бях качила 500 гр. А оня ден като си видях корема залепнал за гърба и като се изтеглих на кантара и видях първоначалните килограми, така се ошашавих, но това са неоснователни притеснения Simple Smile Иначе като хапна и през деня пия много вода и наистина си приличам на бременна, но сутрин е важно Simple Smile Все пак при бебче 1,5 - 2 см , колко да е пораснал корема  Whistling Аз по принцип съм си висока и слаба и всеки ми казва, че много малко ще кача, та може и прави да излязат. Не бързай да се вкарваш във филми. Стискам ти силно палци утре да има добри новини  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Ти при друг гинеколог ли ще отидеш?

Jojolinka, честито сърчице  Hug Това е вярно за неразположението. И аз като излизам или съм сред приятели и не мисля, гаденето и умората не ги чувствам Simple Smile

E_len, бързо оздравяване   bouquet

soclosebutsofar, честито сърчице и на теб! Всичко да се развива все така добре   bouquet
Виж целия пост
# 143
 ShikeR  Hug  в момента съм в 8г.с. на 30.03 ще ми е първи ден от 12г.с. До колкото знам всеки лекар различно записва за ЖК, но не по рано от 3 месец. Някой знае ли след това колко често се ходи, защото сега ме вика все през 3 седмици? Някъде бях чула, че се ходи през 2 седмици специално за ЖК. newsm78
Виж целия пост
# 144
Шикерче, браво за прегледа  Hug Помниш ли направлението , с което си била на първия си преглед при АГ-то ти? Аз директно си поисках от личния направление за женска консултация и след втория преглед, на който се чу сърцето, картона ми беше факт + всичките първоначални изследвания ( даже сестрата, която всъщност си е акушерка, така се обърка и беше забравила, че ще ми е трето дете,  подкара картона като за второ, че после се връщаше да поправя). За проличаването - има значение коя поредност е бременността, първата при мен пролича доста късно, но с втората и с тази - още от сега. Четох някъде, че в 10-та г.с. матката е колкото грейпфурт, при условие, че вече се е разтягала, сега няма какво да и пречи (въпреки стегнатия ми корем от преди това  Wink )
При мен пък гаденето не спира, дори и при добри емоции, дори и капките, които имаха някакъв ефект, като че ли вече не помагат. Попрегледах си старите постове, някъде след навлизането в 4-ия месец, е спряло да ми се гади, така че още месец трябва да потърпя.
Сузи, мен си ме викат през месец - сега например на 27.02. беше прегледа за сърце, другия месец съм на 27.03. А когато излязох в 45-дневния болничен преди раждане , с предната бременност, ме викаха през две седмици, като почнах пък да преносвам ден-през ден. Но всеки лекар си преценя как да процедира.
Хубав следобед  Hug
Виж целия пост
# 145
Да Сузи ,консултациите са всеки месец и накрая вече не си спомням май в осмия на 2 седмици и в деветия всяка седмица,но за тогава ще те излъжа.
Виж целия пост
# 146
Шикерче, браво за прегледа и за бебчо  Hug
Утре ще ме гледа пак същата лекарка, само че ме вика в АГ-то ни, където явно апарата е по-хубав.  Praynig

Иначе ако пак си потвърди нейната диагноза, ще изчакам до другия петък, и ще отида на чатно при много добра лекарка с хубав видеозон. Тя ще ми е последната надежда  Praynig
Виж целия пост
# 147
То и аз не вярвам да изкарам до 4-ти октомври и сигурно ще родя септември, но ще си стоя тук! Simple Smile Това за проличаването- миналата бременност чак в 5-ти месец ( ако много се вгледаш) си личеше. Сега обаче си личи. Предният път първо свалих 5 килограма и тогава започнах да качвам. Ако смятам и свалените килограми съм качила 11. Всичко си остана в болницата. Обаче сега май ще е друго, само килограм съм свалила (не че искам) а и започвам на килограмите  на които предния път родих. Ако взема да изпусна коня ще стане чудо! Simple Smile
Виж целия пост
# 148
Роксана, не помня направлението, но помня много добре, че ЛЛ ми каза, че вече не е необходимо да ходя при него за повече направления и който гинеколог си избера при него да си остана.
Но понеже ми издадоха болничен за "заплашващ аборт", гинеколожката каза, че не може сега да ми направи картон, защото това бил вторичен преглед, а не първичен. Много, много не я разбрах, но нищо. Живот и здраве, всичко да е нормално, ще отида другия месец и тогава да ми прави картон. Явно всеки различно процедира и гледам, че и на други момичета не бързат да им правят...
Роксана, ти ще ходиш ли на фетална морфология и БХС? И ако да, къде? То кръв май може да се даде от тук, но не знам как се процедира. Ако може да ме светнеш, че нали си ми съгражданка.
Днес разбрах, че освен Илиев, и Кънева имала 4Д ехограф вече
Виж целия пост
# 149
Аз възнамерявам да отида на ФМ само, и то на втората (мисля че беше от 18-та до 25-та г.с.), в Стара Загора при д-р Тодоров, ходила съм за същото при него - много съм доволна, пратих и приятелка при него (а нейната АГ и беше взела кръв и уж я прати в София, такъв риск и изкара, че се беше шашнала яко, после при Тодоров резултатите бяха коренно различни, той също взима и праща в София, ама където трябва, и невероятен специалист на ехографа.)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия