КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 170
  • 734
# 225
Ми то и тестото може да си го забъркаш по твоя си рецепта (поне аз така бих направила  Laughing), пък да ползваш само плънката с кафе и шоколад...  Тя обаче ми се вижда доста течна, както пише в рецептата, че се получава от захарта и водата "не много гъст сироп". И после орехите са натрошени, не смлени, та не остава ли течна се чудя...  Thinking
Въобще само плънката бих ползвала (ако ми харесваше) пък изпълнението както обичайно, не като в рецептата.  

Аз пък кроасани замислям в близките дни... най-близо уикенда разбира се.  Simple Smile
Виж целия пост
# 226
...................... Тя обаче ми се вижда доста течна, както пише в рецептата, че се получава от захарта и водата "не много гъст сироп". И после орехите са натрошени, не смлени, та не остава ли течна се чудя...  Thinking
.............. 

Аз пък кроасани замислям в близките дни... най-близо уикенда разбира се.  Simple Smile
Да, много е течна и това ме притеснява , че ще изтече... newsm78 Затова исках и девойката която е правила този сладкиш да сподели повече, няма я засега.
кроасанчета,.. твоите кроасанчета ги правих преди няколко седмици. Жестоки са!!
Виж целия пост
# 227
Ааа, не така. Филмите изгледахме,сега искам и кроасаните да пробвам, де. Къде да ги търся, моля за упътване. Simple Smile
Виж целия пост
# 228
Ааа, не така. Филмите изгледахме,сега искам и кроасаните да пробвам, де. Къде да ги търся, моля за упътване. Simple Smile
Готова си, веднага, молим..
http://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_21.html
Много са добри, пробвай ги. Все едно са купени от Париж. Сложни са и си трябва търпение, на мен доста време ми отне...що теста отидоха в началото в боклука...
Моренче, душа, не се сърдиш , че аз пуснах линк до твоите прекрасни изкушения, нали.. Heart Eyes
Виж целия пост
# 229
Много благодаря. Hug
Виж целия пост
# 230
Ама, разбира се, душа, кой завари и ги знае - той. Не съм ги заключила я.  Grinning
Джема, аз не бих казала сложни, а времеемки и трудоемки и то първия път. Пък като има човек опит с тесто...
Виж целия пост
# 231
Начинът на правене на кроасан тесто ми е ясен, правила съм отдавна бутер тесто домашно, я и на теория наизуст го знам, преподавам го все пак. Просто исках да сравня пропорциите. Благодаря, ще пробвам. Hug

Аз тази сутрин горещи, горещи ви нося пак козунаци с квас. Двата най-хубави отиват вакуумирани във фризера за Великден, а другите за вкъщи и за колегите ще нося да дегустират, че се зарибиха да им занеса и готов захванат квас. Simple Smile

Вече достатъчно укрепна и стана много хубав, няма никаква кисела жилка в козунаците. Втасаха за 7 час. Странното е, че по-малките втасаха по-трудно, а големите по-добре. Всъщност не е странно,действително по-голямо количество тесто се развива по-добре. Затова започнах печенето от големите, за да довтасат останалите.









Виж целия пост
# 232
Много хубави, Джема - релефна и подредена плетка.  smile3501
Виж целия пост
# 233
Джемма, прекрасни са станали козунаците. Тези дни ще направя нов опит с традиционен, но с квас.
Виж целия пост
# 234
Поздрави на всички майсторки! Надничам често - често в темата и всеки път все повече възхищение е почитание будите в мен   bouquet

Правя козунак по рецепта на милата ми баба, която беше невероятна майсторка. Като нейните точно не знам дали някога ще ги докарам, но е факт, че с всяка изминала година ми се получават все по-добре  Simple Smile
Тестото за бабиния козунак е почти на ръба на невъзможността да се меси, но пък после стават едни влажни, влажни и много сладки козунаци, а миналата година и конци бях успяла да им докарам   chef

Сега ако може да ви питам нещо:
Мазнината по рецепта ми е 1/2 олио, 1/4 масло и 1/4 мас. Понеже от доста време не използваме рафинирано олио, а шарлан, чудя се дали може да направя за козунака 1/2 масло и 1/2 мас само?
Шарлан не искам да рискувам да слагам, че да не бие на слънчоглед твърде много (в баница го намирам за очарователно, но не и за козунак).
Не че е проблем да взема една бутилка олио де, но миналогодишната така и я бях забравила, и си граняса та ме хвана яд, че трябваше да я хвърля.
Виж целия пост
# 235
Таря, не би ли могла да вземеш малко олио от близките ти? Само мас и масло не съм ползвала, но не виждам защо да не може. Шарлан и аз не би слагала, поради същите съображения.
Дай и бабината рецепта, а?!  Grinning  Много обичам такива - от старите тефтери, изпробвани от поколения...  Crazy
Виж целия пост
# 236
Момичета искам да ви напиша една рецепта и да изкажете вещото си мнение.За мен продуктите нещо не ми се връзват като съотношение.но дамата твърди обратно.Може пък аз да не схващам.8 яйца.500гр захар.лимонова кора.400мл прясно мляко.300мл олио.2кг брашно.1 кубче мая.
Виж целия пост
# 237
Майка ми само с масло и мас прави козунак, не е проблем  Peace
Виж целия пост
# 238
Таря, хубаво е да се комбинират растителна с твърда мазнина. Правила съм само с мас, слага се по-малко от предвиденото количество мазнина, стават по-меки не са сухи.
Виж целия пост
# 239
има и малки бутилчици олио, може такава да си вземеш Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия