КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 174
  • 734
# 405
Така... аз пак с подобен резултат като предния път. Външният вид е една идея по-добре, плетката се държа (не се разкъса, но се размести), но пак не ми харесва... структура и вкус - без забележки. И все пак - стои ми тежък.  Thinking  Съмнявам се в брашното (последните 2-3 пъти все него ползвам), май не е особенно читаво - София мел  Екстра, чувалче 5кг. Иначе маята е 10г. на 600-650г брашно. Мазах с белтък, че ползвах 2 яйца и исках два жълтъка в тестото, вместо два белтъка.

 
Виж целия пост
# 406
Така... аз пак с подобен резултат като предния път. Външният вид е една идея по-добре, плетката се държа (не се разкъса, но се размести), но пак не ми харесва... структура и вкус - без забележки. И все пак - стои ми тежък.  Thinking  Съмнявам се в брашното (последните 2-3 пъти все него ползвам), май не е особенно читаво - София мел  Екстра, чувалче 5кг. Иначе маята е 10г. на 600-650г брашно. Мазах с белтък, че ползвах 2 яйца и исках два жълтъка в тестото, вместо два белтъка.
.................
Ми....на външен вид е прекрасен.!! Плетка, чудесна.! Ако е тежък.....от какво зависеше??  Сега брашното....ти нямаш ли от италианското, има в Метро на големи пакети от по 5 кг.
отивам пак да се мъча с намалението на снимките, ей скъсаха ми нервите... Banghead
Виж целия пост
# 407
Здрашейте момичетаааа!!!!
Цял ден чета темата ии.... направо не знам откъде да ги подхващам.. Никога не съм правила козунаци и не знам кой да направя.. Моля за съвет искам традиционен козунак, мекичък на конци... коя е най-подходщатата рецепта?

ПС:Сега ми светна че баба правеше козунака с квас.. Някой знае ли колко към колко се замества квас и мая? Или направо рецепта с квас?
Виж целия пост
# 408
Здрашейте момичетаааа!!!!
.........................

ПС:Сега ми светна че баба правеше козунака с квас.. Някой знае ли колко към колко се замества квас и мая? Или направо рецепта с квас?
Отивай на първа страница да четеш.  Peace Джемма там е майсторката!
Виж целия пост
# 409
Скачам тук с едно бързо питане. Днес направих тренировка за великденския козунак. В интерес на истина се получи почти идеален. Казвам почти, защото плетката ми се разля, т.е. външния вид не беше впечатляващ. Можете ли да ми кажете причината за това? Дали не е защото го оставих да втасва три пъти преди да го пъхна във фурната?
Виж целия пост
# 410
Скачам тук с едно бързо питане. Днес направих тренировка за великденския козунак. В интерес на истина се получи почти идеален. Казвам почти, защото плетката ми се разля, т.е. външния вид не беше впечатляващ. Можете ли да ми кажете причината за това? Дали не е защото го оставих да втасва три пъти преди да го пъхна във фурната?
А, защо втасва три пъти??? Втасването е два пъти. Спази ли пропорциите и грамаж на брашно, мазнина,  яйца, мляко? Дай и сега да видим рецептата на коя майсторка е. Ще я разнищим.  Simple Smile
Виж целия пост
# 411
Morena, много си самокритична. Хубав изглежда козунака. Но ти си знаеш какъв точно искаш да е. Hug

nikata1234, 200 гр квас на 500 гр брашно. Ето моят опит:
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2015/03/blog-post_13.html
Виж целия пост
# 412
... Казвам почти, защото плетката ми се разля, т.е. външния вид не беше впечатляващ. Можете ли да ми кажете причината за това?
Две втасвания са достатъчни. Причини за плетката потърси тук.

Душа, в Метро не пазаруваме. Ще се огледам за Дивела в кварталните магазинчета.  Hug
ДжемаHug
Виж целия пост
# 413
...................

Душа, в Метро не пазаруваме. Ще се огледам за Дивела в кварталните магазинчета.  Hug
...........
Моренче, отиди в итал. магазини на ул. "Костенски водопад". Само там ще намериш. Ако ли пък не, върви на ЛС.
Виж целия пост
# 414
Момичета и момче ( сега ще скокне, че  е пренебрегнат hahaha), мен ме вълнува един въпрос. Постоянно тръбят за отровните лимони от Турция. Какво ще слагаме в козунака сега? Не ми предлагайте сухите корички- не е същото. Освен лимонова есенция и озахарени портокалови и лимонови корички, които имам от Коледа, великденският козунак без прясна лимонова кора не си го представям. Просто за ядене мога и без, но за Великден задължително слагам. Вие какви лимони ползвате? Как да ги позная кои какви са, като продавачите няма да са честни мисля, ако ги попитам.
Виж целия пост
# 415
Момичета и момче ( сега ще скокне, че  е пренебрегнат hahaha), мен ме вълнува един въпрос. Постоянно тръбят за отровните лимони от Турция. Какво ще слагаме в козунака сега? Не ми предлагайте сухите корички- не е същото. Освен лимонова есенция и озахарени портокалови и лимонови корички, които имам от Коледа, великденският козунак без прясна лимонова кора не си го представям. Просто за ядене мога и без, но за Великден задължително слагам. Вие какви лимони ползвате? Как да ги позная кои какви са, като продавачите няма да са честни мисля, ако ги попитам.
Както всяка година, не е по различно. Ще питам от къде са и няма да купя ако са от Турция , а ще купя от гръцките.... Simple Smile  Измивам, и ....това е. Чак да се отровя...не мисля. До колкото зная това е парафин и с топла вода и четка ще го почистя.  Peace
Виж целия пост
# 416
За турските, казват, че са обработени с химикали, които са токсични и проникват в цялата кора, не е само парафин. затова питам.
Не че досега ме е спирало това, но сега се замислих.
Виж целия пост
# 417
 smile3525 за Джема и страхотната рецепта за традиционен козунак.https://www.facebook.com/profile.php?id=100000268228525
Виж целия пост
# 418
Джема незнам как да ти благодаря за страхотната рецепта и подкрепа. Козунаците са невероятни,вкусни,сладки,ароматни. Нито сухи нито сурови. а това е рецептата https:// [url]http://djemmasvetlana.blogspot.com/2010/01/blog-post_7641.html?m=1[url]
Виж целия пост
# 419
Наскоро четох цитрусите да се изкисват в студена вода с сол около час и след това може да се ползва кората.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия