КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 170
  • 734
# 480
Понеже съм на работа или ма обед ще го омеся или вечерта като се прибера.При нас е около 18 градуса ,в кухнята понеже е на сянка най-вероятно е по-хладно.Снощи прочетох тук,че някой момичета замесват от вечерта и сутрента тестото е супер,та за това и аз реших да пробвам,пък и за празниците пак ще съм на работа и се чудя кога да замеся,че да не превтаса newsm78.И още един въпрос-накой рецепти са със сол,вие кога я прибавяте.Аз знам,че не се слага в маята,някой я пресяват с брашното други я размиват в течните съставки.Какви са вашите опити по въпроса?  chef
Виж целия пост
# 481
Сол слагам, докато е все още мокро тестото, но вече маята е омесена с доста брашно и не е в пряк контакт със солта.
Виж целия пост
# 482
И аз слагам сол като е на тесто. На 18 градуса мисля много ще му дойдат 5 часа, по-сигурно в хладилник.
Виж целия пост
# 483
 Замесих козунак с брашното по БДС, сега втасва...ами нищо особено...даже по- трудно излязоха балончетата...Ще видя и крайния резултат де Simple Smile
Виж целия пост
# 484
София мел Екстра е по-хубаво от това.
Виж целия пост
# 485
Моля за съвет, моя приятелка не яде захар, и ме пита дали може да се меси козунак със стевия, и ако да, моля за рецепта или линк Praynig
Благодарско   bouquet
Виж целия пост
# 486
Jane2013, изцяло със стевия не съм чувала да е месил някой, виж в добавка към захар - да. Рецепта не мога да посоча, не съм срещала.
Всъщност сега потърсих и попаднах на това - http://gogolina-gogolina.blogspot.com/2012/04/blog-post.html  не съм разгледала подробно рецептата, само видях, че е със стевия и без захар.
Погледнах... горе-долу е стандартната рецепта, с около 1кг брашно и единствено 1с.л. стевия.

София мел Екстра е по-хубаво от това.
А София Мел Класик е по-добро от Екстрата - съотношението на протеините е съответно 10.6 / 9.9г.   Но пък това по утвърдения стандарт нали беше с 10.5, та да се чуди човек.  ooooh!

мм, пиши развитието, интерсно е.  Simple Smile
Виж целия пост
# 487
............
София мел Екстра е по-хубаво от това.
А София Мел Класик е по-добро от Екстрата - съотношението на протеините е съответно 10.6 / 9.9г.   Но пък това по утвърдения стандарт нали беше с 10.5, та да се чуди човек.  ooooh!

Аз не им се чудя на етикетите, а го казвам от опит.
Виж целия пост
# 488
Аз на етикетите им се чудя, определено ме съмняват.  Thinking
Иначе и аз споделих от опита си. Точно на последните страници изказвах съмнението си в Екстрата на София мел.  Макар последното ми впечатление, всъщност да съвпада с писаното на етикета.  Wink
Виж целия пост
# 489
Здравейте,да ви разкажа какво се случи с моя козунак Simple SmileТолкова се притеснявах ,че ще превраса,пребирам се и с нетърпение отивам да видя тестото-гледам грам не е мръднало ,ама изобщо не  е втасало.Сложих го в топла фурна уж да видя кво ще стане -пак нищо.Накрая викам каквото такаво да взема да го изпека-взех ,че го прегорих  hahaha До сега не ми се беше случвало да не ми втаса тесто.На какво се дъллжи ?
Виж целия пост
# 490
Здравейте,да ви разкажа какво се случи с моя козунак Simple SmileТолкова се притеснявах ,че ще превраса,пребирам се и с нетърпение отивам да видя тестото-гледам грам не е мръднало ,ама изобщо не  е втасало.Сложих го в топла фурна уж да видя кво ще стане -пак нищо.Накрая викам каквото такаво да взема да го изпека-взех ,че го прегорих  hahaha До сега не ми се беше случвало да не ми втаса тесто.На какво се дъллжи ?
Маята ти първоначално втаса ли, да не си сложила повече захар?
Виж целия пост
# 491
Моята беше суха (аз мн рядко намирам мая на кубче),но и друг път съм месила със суха мая и са ми бухвали тестата.Само се съмнявам да не би да е била стара или възможно ли е да е от брашното?
Виж целия пост
# 492
Като чета как му се "връзвате" на козунака....    newsm78
Месила съм и със суха, и с мая на кубче, и с квас само, топли продукти, и със студени от хладилника-само маслото размекнато, с всякакви марки брашна, и видове-не сямо с бяло,  и винаги става.
Технологията ми за тестени, които се месят, винаги е една и съща:Разтварям маята в течността, добавям захар, сол, яйца-ако има, мазнината и почвам да добавям брашното, докато се получи хубава топка нелепнещо тесто.
Това е, просто и лесно.     Laughing
Ако трябваше толкова да му се кумя и мъдря, сигурно никога нямаше да правя козунаци у дома.    Simple Smile
Виж целия пост
# 493
Анджи, не. Изобщо да не втаса, не е причината брашното.  
Малко или негодна мая  или много захар са вероятни причини.

Краси, така и аз правя и не меря много много дори, "на око" карам...
Ама докато стигна до тук, вода изтече, та нека му се "връзват" не толкова опитните.
Виж целия пост
# 494
Технологията ми за тестени, които се месят, винаги е една и съща:Разтварям маята в течността, добавям захар, сол, яйца-ако има, мазнината и почвам да добавям брашното, докато се получи хубава топка нелепнещо тесто.
Това е, просто и лесно.     Laughing

И аз по тая технология меся всички теста - за питки, козунак, закуски......Само дето бъркам с  лъжица до топка и после доомесвам на плота.  Майка ми се чуди, чуди(не се правело така), пък ме остави на мира. Тя прави кладенче от брашното и в него слага течностите и др. Важното е резултат да има! Peace
Брашно ползвам от мелница, просто сменяме срещу жито, не знам какво е, но ми върши работа. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия