Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е галенето на корема и какви ефекти може да има?
Какво представлява терапията с кортикостероиди по време на бременност и кога се прилага?
Какво представлява феталната морфология и кога трябва да се насрочи среща за нея?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е галенето на корема и какви ефекти може да има?
Галенето на корема, особено при по-напреднала бременност, може да предизвика контракции. Лекарите съветват да не се пипа коремът, тъй като това може да предизвика контракции. Въпреки че нежното галене може да бъде приятно, трябва да се внимава, тъй като контракциите могат да бъдат резултат от това действие.
-
Какво представлява терапията с кортикостероиди по време на бременност и кога се прилага?
-
Какво представлява феталната морфология и кога трябва да се насрочи среща за нея?
Феталната морфология е специализирано ултразвуково изследване, което обикновено се извършва около 12-та седмица от бременността. Часовете за фетална морфология трябва да бъдат планирани предварително, тъй като при висококвалифицираните специалисти по фетална медицина често е трудно да се намерят налични часове в последния момент.
-
Какво трябва да ям по време на почивка, докато съм бременна?
-
Какво представлява акупунктурата при болки в кръста по време на бременност?
За мой късмет, днес ми е ЖК, да я отметна и нея и да не се разкарвам два пъти. Хубав ден на всички, усмивки и ритничета!

Вярно, на половин работна седмица съм, но все пак е нещо...
. Така че нещата се контролират, не са толкова страшни, има си начини да се подобри кръвотока - мен ми казва и определени храни, които да приемам или да не приемам, за да не натоварвам плацентата.
Док казс ако продължи така или се увеличи,да ходя утре в болницата. Аз съм пак в паника. Откъде пак това,само лежа?
Наистина не е ли по-добре да те види лекар? То най-малкото ще се побъркаш от мисли, хипотези и притеснение. Кафяво зацапване в по-напреднала бременност знам, че може да е от скъсяване на шийката, а кафяво като желе... не искам да го казвам, но да не е тапата
В къщи си е най-добре.
Все още е жив ,защото разговора беше по телефона