Забременели след Ин витро - тема 6

  • 38 277
  • 752
# 495
Здравейте момичета, в сряда бях на вторият си преглед. Чух сърчицата и на двете ембриончета. Измериха ги, че отговарят на 7 г.с. и двете. Викат ме след 10 дни. Аз пътувам от Бургас до София и пътя много ми тежи, но ще стискам зъби.

Дотук с хубавите неща. Сега малко да се оплача. За 20 дни съм свалила 6 кг. Повръщане и гадене денонощно. Болки в стомаха,постоянно леко главоболие, запек. Абсолютно отвращение към каквато и да е храна. И навсякъде ми мирише на лошо. Почти само лежа, защото , като се раздвижа и желанието за повръщане се засилва. Схванах се и се обездвижих. Пия деган, смуча ЕМИЛ, но нямат ефект. Състоянието ми е много мъчително. Избива ме на рев. И се извинявам за мрънкането.  Hug
И аз съм от Бургас,но тази зима съм в Ст.Загора при свеки и въпреки че разстоянието е 200км. много ми тежеше пътя и друсането и последно бях в София при Стаменов 9г.с. Ти после къде мислиш да се следиш - Бс или Сф?

Ако можех, щях да правя всичко в София, но пътя е убийствен и ще се принудя да търся някой лекар в Бургас. Още не съм проучвала, тук трудно се доверявам на който и да е, но ще трябва.
Виж целия пост
# 496
aia_aq, на твое място бих попитала доктора си дали не е по-добре да летя до София и обратно. ако има удобно полети, разбира се.
Виж целия пост
# 497
Айа, и аз бях така, нищо не ми помогна, даже полежах три дни на вливки в Надежда. Гледай наистина да не се обезводниш, аз имах и зацапване. Можех да ям по много малко, но по често и то само препечена филийка, изкиснато сирене и по парче две ябълка зелена, но и те ми дразнеха, като легнех и ставаше още по-зле. Течности много и на малки глътки, всеки сам си откриваше какво му помага за гаденето, някои от нас така и не успяхме, а чакахме да мине периода. Пускай урина и следи кетони, те са индикация, че имаш нужда от вливки в повечето случаи. Спазвай лека диета и дано мине по-бързо. Simple Smile
Виж целия пост
# 498
Aia, това с неразположенията през първия триместър няма как да се преодолее, особено при двуплодна бременност ще са по-тежки симптомите. Спокойствие, повече почивка и много лека храна. Всички сме имали гадене, главоболие, повръщане, при кой повече, при кой по-малко. Ще мине, въоръжи се с търпение. Само повръщането, ако много зачести, може да е опасно. Според мен трябва да си намериш читав лекар в Бургас, абсурдно е да пътуваш толкова часове и то с близнаци, особено като напредне бременността.

Аз днес бях за първи път на запис на сърдечни тонове в "Щерев", но момата много заспала, не можем да я събудим Grinning Все пак лекарката каза, че е хубав записа, даже апаратът не отчете и контракции, което направо ме учуди.

Имаме вече и първите вещи в къщи, получихме от мои близки от Плевен по "Еконт" кошница/столче за кола, много, много сладка, като нова. Ще ни изпратят и шезлонг, който не зная от кой месец се ползва  Thinking И купихме матрак за легълце "Магнифлекс". Решихме да вземем по-евтино легло, но да не правим компромис с матрака. Оф, абе вълнуващо си е  Blush, особено първите покупки.
Виж целия пост
# 499
Специални благодарности на pussycat за страхотна рецепта, която ми изпрати - овчарският пай стана превъзходен  Hug  Heart Eyes
Виж целия пост
# 500
Aia, както са ти писали момичета- нищо не помага. Броиш си седмиците и чакаш. За следящ доктор в Бургас, моя близка беше при Миринчев. Аз бях впечатлена от акушерката му и дори сега се допитвам до близката ми, за съветите от тази акушерка.
Фриде, за препарата с фунгицидно и бактерицидно действие е Живахекс. Съвсем изключих, че трябваше да видя името. Бременелска му работа, извинявай.
Виж целия пост
# 501
Фрида  Hug  Heart Eyes да ти е сладко! Ще ти пратя и други рецепти.
Аз съм се тръшнала с ужасна кашлица и хрема  Sick да им се незнае и бацилите и чудото  #2gunfire
Виж целия пост
# 502
Айя , добре дошла в нашата тема  Hug  Heart Eyes

Аз също бях от доста зле прекарващи мами, както ти е писала и Зу. Живот и здраве след броени дни влизам в седми месец  Praynig с близнаци и съм само 5, 5 кг  отгоре. При мен беше много зле до 4 месеца и половина някъде, миришеше ми от всичко ( храна, цигари, парфюми, прани дрехи и т.н., отворен хладилник - не можех да го приближа). Повръщах по цял ден ( единственото, което задържах беше хляб, варен картоф, малко кашкавал моцарела) . Не можех да ям никакви плодове, манджи, салати . Вода пиех обаче доста , особено нощем от 24 часа до 8-9 сутринта почти по 2- 2,5 литра. През деня успявах да пия но много по-малко вода. Слава Богу не стигнах до болница, не направих обезводняване както Зу. Освен това непрекъснато лежах от началото след трансфера и малко след това започна прилошаване, замайване и т.н. После като влязох в 5ти месец полека лека започна да минава повръщането, после гаденето и миризмите. Разбира се започнах да ям плодове и салати съвсем наскоро от март някъде  Mr. Green. Доки винаги ме успокояваше, че докато повръщам бебетата растат и че е добър признак. Сега това вече не го и помня , дойдоха други трудностти.......... но няма как , както казва майка ми ..... ти какво мислиш майка лесно не се става  Mr. Green ( ма като ме видя отблизо беше и призляло)
Виж целия пост
# 503
Пусикат сега като ти гледам лентичката , ние може заедно да раждаме, мен ми казаха след 10 седмици 4 дена могат да ги извадят бебчетата  Heart Eyes Heart Eyes
Биси, благодаря за щъркелчетата   bouquet

Фрида, ти не беше ли пуснала един чужд сайт за граници относно размера на бебетата по  гест.седмици? Ако би могла пак  Praynig
Виж целия пост
# 504
Aekara, от какво се притесняваш за размерите? Нали бебетата бяха едрички?
Ох, аз се притеснявам, ча вървят дребнички. Докторите казват, че са в норма. Другата седмица мисля да отида да видя колко са пораснали.
Виж целия пост
# 505
 Зу, засега гледам да не се тревожа, но нали знаеш че и много едрички не е на добре. Стискам палци за всички нас всичко да е наред с бебетата  Praynig Praynig Praynig

Между другото бях намерила нещо в един бг сайт, че след 20 седмица започват да растат различно бебетата , ма къде  ooooh!
Виж целия пост
# 506
Коте, бързо да се оправяш ти пожелавам.  Heart Eyes
Споделете я тази овчарскопайска рецепта, моля. Обичам да си експериментирам. С ММ днес сме се разготвили, че да не го тормозя после поне седмица. Правихме спаначена супа, лапад с ориз, мусака. Сега още една супа коприва правим и повечето неща на дози и ще замразяваме. Вече една яхнийка е във фризера и подготвени кюфтенца (само вадим и печем). Измил ми е зелени салатки, чесън и лук зелени, репички - всичко приготвено за салатка. Хем ми е гадно, че не мога аз да си свърша работата, хем съм толкова трогната и горда колко ми помогна, милият. Да си се похваля пък!  Hug
Виж целия пост
# 507
http://bremennost.bg/bremennost-po-sedmici.html  Зу виж тук

Коте , да оздравяваш  Embarassed  Hug
Виж целия пост
# 508
Аекара, според този сайт вървим напред Grinning Ровя и аз, но навсякъде са различни размерите. Да се развиват добре, пък другото мисля че е на втори план.
Благодаря.
Оздравявайте и не се разболявайте.
Да идват по- безгрижни дни.
Виж целия пост
# 509
Аекара, според този сайт вървим напред Grinning Ровя и аз, но навсякъде са различни размерите. Да се развиват добре, пък другото мисля че е на втори план.
Благодаря.
Оздравявайте и не се разболявайте.
Да идват по- безгрижни дни.

Освен това мисля, че винаги има отклонение в измерването с ехограф +– грамове и то доста в по- големите седмици така, че споко при мен
-  768гр +– 112грама
- 744 гр +- 109 грама
 Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия