Мама е от щастие примряла - на НОЕМВРИЙЧЕТО сърцето е видяла

  • 32 378
  • 737
# 360
pepitobs и аз бях на косъм няколко пъти от пъвръщането. От началото на бременноста качих два килограма за няма и месец, а сега откакто ми се гади и всичката храна почти ми е гадна (5-6 дни) съм свалила 400гр., та да видим дали няма да тръгна на отслабване сега.

Кофеин - относно газираната вода - не е ли опасно всичко газирано за бебоците? Вода с лимаон ще пробвам. Лично на мен ми действат добре ябълките, кивито и крушата, но на ябълките най налитам. Топло прясно мляко също пия без да ми е гадно или почти, на моменти. Влекат ме тестени неща, а не бива. А докторът каза да ям месо  и ядки. Вас какво ви посъветваха лекарите? И успявате ли да ядете месо? На мен ми се гади даже от представата.  Sick А как ми действат миризмите не ми се говори чак...

Виж целия пост
# 361
И на мен все още ми се гади ужасно.
По принцип толкова обичам месо, а сега не мога да го погледна. А трябва! Надявам се скоро да отмине и това!
Виж целия пост
# 362
Добре дошли на новите момичета и от мен!!   bouquet
Честито на виделите сърчице! А на тези със зацапванията стискам палци скоро да спрат и да няма повече проблеми до края!!

Аз както се "оплаквах" от липса на симптома, май също съм в кюпа със "сутрешното" гадене. Е няма такава гадост!! От 2-3 дни по цял ден ми се пригадва - не повръщам и не е много силно, но е почти постоянно и е ужасно. Отделно мие много студено и ми се спи ужасно. Красота! А за храненето - хем съм гладна, хем като сложа нещо в уста и почва да ми се повдига. Забелязвам, че сурова неовкусена краставица ми действа добре. Планирам на обяд да си взема една кутия от стола и да си я пригризвам цял ден.

Аз корем си имам по принцип и не мога да преценя дали вече ми личи, определено се чувствам подута и ми е тежко...дори да не съм яла кой знае какво.
Завършека на картинката е, че на моменти не ми достига въздух - най-вече когато съм права. Определено с тази бременност е по-зле с неразположението спрямо предишната на същия етап.

Хубав ден от мен и успех на всички, които са днес на преглед!
Виж целия пост
# 363
Добре дошли на новите момичета !   bouquet
Честити сърца на виделите такива  Heart Eyes Hug
gemavar, сякаш описваш всичко, което усещам и аз..
Виж целия пост
# 364
Gemevar- Hug Това за недостигането на въздух направо ти е като капак на всичко Confused
Нищо не ми е казвал конкретно АГ да ям. Ендото ми каза да ям здравословно- и да добавя червени месца и риба. Аз обаче успявам веднъж дневно да хапна само 2-3 хапки от мръвка и това е то с нежелание. Все постно ми се яде. Кетони, не кетони пак си ми се гади- този път сигурно е на хормонална основа. Разминава ми се малко като си правя мин. вода с лимон и пия ли пия, по 1 лимон дневно изпивам..  Ядки ям сурови накиснати всякакви, че нали така уж са най-полезни. Правя си супа от коприва- слава богу от нея не ми се гади. Обаче рибата, дето най-много обичам не знам как ще се разбера с нея сега #Crazy
Виж целия пост
# 365
Бебонче,газираното не е полезно-да.Но газирана вода,особено натурално газирана не мисля,че е проблем.Мен само тя ме спасяваше от киселините накрая,затова споделих Simple Smile
Виж целия пост
# 366
Здравейте момичета!   bouquet

Аз вчера за малко да остана за наблюдение в спешния, че имаше съмнения за завъртане на кистата. Много боля и тичах при док по спешност, за да видим с бебока дали всичко е наред. Та бебока си е наред, но кистата е пораснала до почти 8 см  #Crazy (с кво се изхранва това нещо). Освен това на 21.03 бях в 4гс+3, вчера според док в 8гс, а според дежурната в спешния 7гс+3 и съвсем се обърках. И вместо да лежа и да ми бият мускулно но-шпа, сега си го пия 3х2 и си лежа вкъщи. Док вика :"Те като те приемат ще ти пуснат кръв и урина", в спешния викат: "Освен мускулно но-шпа няма друго какво да ти правим". Никой нищо не казва за основни изследвания, никой не казва за ФМ,БХС. Струва ми се, че ще изпусна важни неща и съм адски объркана. Прегледа ми е чак на 17.04, даже не знам тогава в коя седмица ще кажат, че съм.... Но тогава дано поне видим дали и кога ще махаме кистата, защото адски ме мъчи.

Докато ми стане ясно нещо и всичко се превръща в каша. Вече незнам на кой да вярвам и кво да правя?  Sad
Виж целия пост
# 367
Mu6mula- съжалявам за ужасите около теб. Бих ти препоръчала да отидеш на частно при доказан лекар с опит в кистите, щом толкова ти е късно другия преглед. ПОтърси друго мнение  Peace
Споменахте за задните части- и при мен са силно изразени вече, но това е нормално разширение. ПОсле по-късно се "прибират" Party Иначе и аз трудно се вмъквам в разни дънки и т.н а понеже за леко еластични та са опънати до макс..Клинове са разковничето и тва е Joy hahaha Joy
Кофеинче- то сега гаденето по характер май е по-различно от киселините в последните месеци.  newsm78Аз си спомням към 8месец имах киселини, взимах нещо там и хлебна сода, но не помагаха..
Виж целия пост
# 368
Привет  на всички малки коремчета😘 аз от неделя лежа в Тина Киркова защото прокървих стабилно. Засега положението е увладяно. Спря ми кървенето , назначиха ми инжекции и хапчета и си лежа 😬. Ако ввичко е наред утре се прибирам в къщи. Никой не може да каже какво се е случило, а аз самата съм шокирана ! Никога не съм мислела че може да минсе случи ! Винаги съм била здрава като бик , първта  бременност ми беше супер и сега съм малко стресирана какво по дяволите става??! Но важното е че бебчо засега е добре 😏нямям търпение да минат празниците за да вдя сърчицето и да се успокоя
Виж целия пост
# 369
Привет мамчета Simple Smile
Нямам много време да ви чета и да се включвам, но да се изкажа по това, което успях да прочета до тук.
За гаденето - при мен вече взе да отминава, само от някои видове храна ми се гади, сухичко ми действа по-добре, а манджа не мога да погледна. Да не говорим, че кафе не съм близвала от 15-20 дни направо не знам как издържам бе знего... Последния ми преглед беше вчера, сърчице си имаме, 9г.с. - 21мм бебока. За сравнение сина ми в 12г.с. е бил 25.8мм Grinning
Дънките и мен ме стягат, даже минах на "бременни" щото иначе ми е кофти на корема, а с предишната бременност до последо си носех дънките от преди да забременея Grinning
mu6mula - дано всичко е наред, давай го по-спокойно и без да се шашкаш Simple Smile
gemavar - не е лошо да се консултираш с пулмолог за това задушаване, щото аз с първата бременност отключих астма и не е никак приятно, да те погледнат поне за твое успокоение
Ще се радвам да ме включите на началната страница - термин 04.11. втора бременност, от Варна Simple Smile
По-назад прочетох, че някои питаше за кистите в гърдите, аз си отглеждам една от 7-8 години, от кърменето с първото ми дете се скри съвсем, но после след хормонална терапия пак се появи, та се надявам сега пак да изчезне, но не ми е пречела да кърмя...
Виж целия пост
# 370
Предполагам има предвид задъхване от преумора.
Виж целия пост
# 371
Аз знам, че задъхването е нормално по време на бременност. Имах го с първата бременност, имам го и сега. Разбира се, в рамките на поносимото.
Виж целия пост
# 372
 Здравейте сладурки  Hug
Относно физическото състояние постоянно ми се гади, но не повръщам по- зле става следобед и вечер и рано сутрин. Помага ми разходка навън на въздух  вода и газирана вода също но гледам да се ограничавам. Кореммммм имам си като в 9 месец си ми е  Embarassed но го осещам подут и доста по опънат и ме дразнят стегнатите дънки или панталони и аз се спасявам с клинове. Laughing
Ако качвам стълби или вървя дълго и аз се задъхвам доста бързо, но аз по принцип съм  с висок пулс.
Някой беше питал за ниското кръвно моето обикновено е 60/100 сега пада до 80/50 или сближавам границите ужасно е но няма какво да се направи чувала съм за хомеопатични капки но не знам дали стават за бременни. newsm78
С нетърпение очаквам прегледа си на 06.04. да видим сърчице и да се успокоя
  bouquet
Виж целия пост
# 373
Постоянното гадене просто ме убива. Онзи ден цял ден така ми се гадеше зверски чак се опитах да повърна накрая, но не се получи.
Задъхване и аз получавам въпреки че спортувам активно и трябва доста да се напъна, за да се задъхам, сега само да се завъртя в кухнята и вече плъхтя. Една питка реших да омеся онзи ден три пъти си почивах.
Дали ми личи мисля, че не, въпреки че съм станала по пухкава, но за сега корем нямам всичко ми става. То нито ми се яде нито ми се пие с това гадене и по добре май.
Виж целия пост
# 374
mu6mula, Excellent, съжалявам да прочета за проблемите при вас. Дано повече да няма такива!!

Връщам се от ендокриноложката и тя ме осветли на какво се дължи проблема с недостига на въздух. Измери ми кръвно 85/60 и пулс над 100, та според нея за това не ми й достига въздух - заради ниското кръвно. Каза да пия поне 1.5-2 л вода на ден (което на мен ми звучи непосилно) и да си правя айрян, фрешове, чайове, въобще - много течности. Това го пиша и заради останалите с ниско кръвно. Да си ям всичко наред, само без много мазно и твърде много тестено - въобще разнообразно с много плодове и зеленчуци, месо, риба и т.н....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия