Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви съвети се дават за грижа за бебешката кожа?
Какви са историите за раждането на форума?
Какви са препоръките за грижа за новородени бебета и новородени?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви съвети се дават за грижа за бебешката кожа?
Форумът споделя съвети за грижа за бебешката кожа, включително препоръки за кремове като A-Derma и нахуткерсен балсам Dr. Theiss, както и препоръки да се избягва честото къпане и да се използва бадемoво масло или лосион за хидратация. Освен това, те споделят опит в грижата за бебешката кожа, като подчертават, че лющенето на кожата е нормално и ще отмине с времето.
-
Какви са историите за раждането на форума?
Форумът съдържа различни разкази за раждане, в които се споделят разнообразни преживявания и опит. Някои майки споделят положителни истории за раждания, подчертавайки подкрепата от страна на медицинския персонал и успешния опит с естествено раждане. Освен това има споделени истории за предпочитанията при избора на имена за бебета, като се отбелязва влиянието на книгата "Железният светилник" в този процес.
-
Какви са препоръките за грижа за новородени бебета и новородени?
Формумът предоставя насоки за грижа за новородени бебета, като подчертава важността на къпанeто, хидратирането на кожата, кърменето и изцеждането на мляко. Предлагат се предпазливи техники за къпане, използване на бадемoво масло или лосион за хидратиране и съвети за съхранение и изцеждане на майчинo мляко. Освен това форумът споделя опит относно грижата след къпанe, включително масажни техники и подсказки за улесняване на храненето на бебетата. Майките споделят своя опит и се консултират помежду си, като предлагат различни начини за подпомагане на новородените, включително използване на шезлонги, кърмене и допълнително хранене с адаптирано мляко, както и опит в засукването на бебета.
-
Какви са обичайните преживявания на майките след раждането?
-
Мога ли безопасно да намаля кърмата си чрез използване на компреси?



Тук се празнува католическия Великден, но ние ще си празнуваме по български.

Вчера бяхме на консултация, нищо притеснително нямало, да видим, ако не минат ще я водя малката пак да я видят
Много се бях ошашкала, чак не спах една нощ от притеснение! Много различни са ми двете деца, все едно ми е първо бебе сега
!
. Дали е удачно да правя компреси за намаляване на кърмата или да изчакам няколко седмици да се регулира сама? Да не взема да постигна обратния ефект накрая и да я спра съвсем
. Е да ама към 3ч вече не ме свърташе и отидохме в болницата. Почнаха да ми подготвят документите за прием, а аз все още не вярвам, че ще раждам. Оказах се с 6см разкритие и ми се накараха, че съм чакала толкова време за да отида. Направиха ми клизма и ме качиха в родилна зала. Казах на ММ да не ме чака, защото не се знае кога ще родя (как да знам че ще е след 30мин
.
С разходките ни е малко трудно понеже определено ми трябва и един "озверител". Сега ползвам майка ми, но мога само следобяд, понеже е на работа. Ама все ще се справим някакси лятото, от септември го пускам на градина.