Цветна пролет тук настава, АВГУСТовско бебе все по-голямо става! (7)

  • 40 733
  • 742
# 480
Здравейте момичета,

Отдавна не съм писала. При мен към момента всичко е наред, утре съм на ЖК, та ще видим как са нещата. Бебка ритка на приливи и отливи. Понякога много се активизира, понякога е по-спокойна. Тази нощ за първи път се събудих от движенията й! Simple Smile Дано обаче не зачестяват нощно време! Simple Smile

Крастивичка, прегръдка и от мен! Надявам се всичко да мине по възможно най-лесния начин и да нямате лоши вести. Важното е с ММ да сте единодушни и да вземете правилното за вас решение.

МБожилова и Гръмотрънче, аз живея в Разсадника, а до скоро из Красна поляна, та ако имате нужда от информация, ще се радвам да съм ви полезна. Пък ако след време се преместите, можем да се запознаем! Simple Smile

По повод детската стая, бях сигурна, че ако чакаме момче въобще няма и да ги събирам в една стая с каката. Просто ние щяхме да отидем в хола. Но сега като е момиче, въпреки голямата разлика, която ще имат, 7,5 г., мисля да бъдат заедно за известно време, пък по-натам - ще ги делим отново (примерно като какато почне да тинейджърства здраво). Но това са моите планове, какво ще стане...не знам! Simple Smile

За козметиката - с каката ползвах Себамед и Авен. Като порастна малко, минахме на Бюбхен. Определено обаче смятам бъдещата наследничка да не я къпя всеки ден и то с такива препарати, тъй като считат водата за главен причинител на всякаквите му дерматите. А с каката не е като да нямахме такива истории.

В сградата, в която работя, има един интересен човек от охраната. Той много ми се радва и все ме спира за някой бисер. Та да ви споделя част от тях...1. ако искате детето, което носите да бъде обичано много от конкретен човек, то трябва да се виждате с него, докато сте бременни. 2. В момента, в който усетите бебето за пръв път, детето ще има характера на човека, когото погледнете в този момент ( при нас се случи да е ММ, та не знам колко е добре това  Wink, 3. Първите чорапки, които слагате на бебето, трябва да са едноцветен цвят, задължително било! Simple Smile

Виж целия пост
# 481
Здравейте отдавна не съм се включвала ,но няма с какво.
Кураж краставичке,вярвам че вие с ТМ най-правилно ще решите какво да правите. Не се разстройвай и колебай,просто бъди силна  Hug
За козметика миналия път бях на Хип и Мустела. Сега още не съм решила.
Днес съм на преглед и с нетърпение очаквам да видя малкото бебче. Толкова от мен , ще дам после отчет.
Виж целия пост
# 482
Благодаря за пореден път за поздравленията!

За лесно раждане пък се подарявала шапчица - на мен ми я подариха в един магазин, бе най-малката такава, каквато съм виждала.

За урочасването - нали се сещата, че това се случва по-скоро в нашите глави. А помага това, което сме убедени ние самите, че ще помогне. За мен лично това е синьо мънисто. За друг е друго. Имам си колеги, които отблъскват негативната енергия с едри бижута - аз нямам навика да нося такива.

За къщата, освен кукла на вещица, синьо мънисто по-голямо, мама ми е дала и някакъв сноп трева - има си име, ама не го помня.  Simple Smile Донесла си го е от Турция. Но там пък имам картини, които играят ролята на големи бижута.  Rolling Eyes За себе си се притеснявам най-вече от това, че прави много силно впечатление огромният вече корем на фона на иначе слабата ми фигура. И за какво раста толкова, като бебка е все свряна в някой ъгъл на корема ми. Вчера беше полегнала на пикочния ми мехур, а целият корем празен.

Чудя се през уикенда дали да не отскоча до Одрин. Не ми се пазарува още, но много ми се разхожда, гледа и гастрономства.
Виж целия пост
# 483
Здравейте момичета  Heart Eyes
Страхотно време днес-само за разходки сред природата.
Първо, и аз изпращам силна прегръдка на краставичка  Hug моля, се всичко да е наред и да има много късмет
Емел, трябва да ни разкажеш къде точно ходиш в Одрин - аз там съм била само в едно заведение със снимки на много известни личности. За мен Турция е голяма слабост, влюбена съм в Истанбул, а и в момента чета една моя любима турска авторка. Но за Одрин  Rolling Eyes явно не са ми го показали.
Аз не се чувствам особено добре тези дни, защото непрекъснато ми се спи, лягам си рано и доста често спя следобед, но въпреки това съм все изтощена. Няма обяснение на какво се дължи това и се надявам да е временно само. Днес се опитвам да пия повече течности, да хапвам плодове, пих фреш от червено цвекло, пекох се на слънчице навън и вече не мога да си обясня какво да правя  Shocked
Дали не е нисък хемоглобин, на мен ми взимаха кръв през февруари и от тогава не съм давала  newsm78
За козметиката за бебето - задължително судокрем, в това топло време в никакъв случай няма да мажа с олио, представете си вие самите в жегата да се намажете с олио  Simple Smile ще използвам лосион, който попива бързо-на Себамед или Мустела. Този път в никакъв случай няма да къпя всеки ден с косата и шампоани, а само с водичка и дори понякога ще прескачам къпане. Много харесвам този продукт - http://www.zabebo.bg/products/mek-bebeshki-gel-za-izmivane-ot-gl … tite-bübchen
jonitu - и аз съм така с хормоните и мен ме дразнят такива коментари и въобще съм доста чувствителна. Вчера например направих много злобна забележка на млад мъж в парка, който си беше пуснал свободно лабрадора да тича без намордник и разбира се кучето скочи върху дъщеря ми-просто да се закача и да си играе - слава Богу, но въпреки това малката се стресна. Ето в такива моменти чувството ми за справедливост и желание света да е по-добър се обостря, както само една бременна жена го може.   Mr. Green
За мен най-сериозната покупка е количката и трябва време, за да се избере най-подходящата, защото се ползва дълго време, също и мебелите-всичко останало мога много бързо да напазарувам или да поръчам по интернет. Освен това предполагам, че през юли ще започнат доста намаления и ще мога да купя по-хубави дрешки.  
До скоро от мен!
Виж целия пост
# 484
Здравейте и от мен,

Не съм писала от много време, защото нямаше кой знае какво ново при мен.

Миналата седмица отново получавах контракции така че прекарах повече време в къщи въпреки че беше много слънчево и топло навън  Sad Тези дни се чувствам по-добре и се надявам подобрението да продължи, че другата седмица ни очаква доста пътуване с кола. Сега ми е малко объркано и не знам какво да правя. Ще ходим на почивка с ММ, която сме планували от 6 месеца и не ми се иска да се наложи да анулираме пътуването. Днес бях на преглед и според лекаря ми, няма от какво да се притеснявам. Това негово спокойствие обаче мен ме обезпокоява тъй като тук настояват да пия обезпокояващи за контракциите и това е.....Взех си разтворим магнезий и мисля да пия и него заедно с комбинираните ми витамини, не е висока доза така че би трябвало да няма проблеми  Simple Smile

Бебето вече мърда много и го усещам доста често. Преди няколко седмици като бях на преглед беше с главата надолу, а днес видяхме че се е наместил хоризонтало. За сега не би трябвало това да е проблем, но дано скоро се обърне  Naughty

В Турция и на мен ми се ходи много. С ММ планираме почивка до Истанбул от много време, но все отиваме някъде другаде. Май се е видяло, че ще се ходи там с малкия  Laughing

Краставичка, бъди силна, сигурна съм че всичко ще се нареди! Аз преминах през същия път, макар и в много по-ранна степен на бременността и за мен беше изключително важно да направя всички изследвания, за да съм спокойна. Не бих ти дала съвет, защото дори и лекарите не го правят, решението за или против амниоцинтезата е изцяло на родителите.  Hug

Днес се разхождах из магазините и реших да си взема крем против стрии на Мустела. Избрах си Mustela Double Action. По принцип се мажа само с био кокосово масло, но реших да пробвам и този, тъй като четох че много от вас са доволни от продуктите на Мустела.

Разгледах и козметиката за бебета и изпаднах в чуденка какво точно ми е нужно и коя марка да избера. Някоя от вас използвала ли е продуктите на Bioderma? Френски марки много, избора няма да е лесен  Thinking
Виж целия пост
# 485
Краставичка,
силна прегръдка, моля се всичко да е наред с бебо! Ако решите да направите амнито, то би било само за да сте информирани, а не за да си промените решението.
Доколкото аз знам, или поне тук в САЩ се смята че риска за аборт от амнио е много нисък, 2% мисля.
Въпроса е, какво би помогнало на теб и твоето спокойствие.   bouquet
Виж целия пост
# 486
Малко късно се присъединявам към вашата тема. Бременна съм след инвитро с близнаци,в сряда правя 23г.с.,термина ми е за 26.08,но лекарите ми казаха от края на Юли да се готвя. Бебетата вече доста се усещат,особено ако съм гладна доста си ритат. Утре съм на ЖК да си ги видя колко са пораснали. Преди 2седмици на ФМ едното бе 375гр.,а др. 402гр. Едното ще е момиченце,другото и то уж но не е на 100%,че все се крие.
Виж целия пост
# 487
Добре дошла при нас!Леко бременеене.  bouquet
Виж целия пост
# 488
Здравей Ирина и добре дошла. Вече сме две мами с близначета тук  Hug. Само дето моите са еднояйчни и женски със сигурност (уж).   bouquet
Виж целия пост
# 489
Добро утро и от мен   bouquet
Най-накрая се добрах до лаптопа за да пиша,иначе само ви чета от тела.В петък бях на ФМ и ЖК,ами....не бях особено доволна от ФМ. Всичко е наред казаха но за 20 мин и приключихме. После само се качих до следящата ме АГ и пуснах изследвания. Вчера излязоха-урината ми е чиста за което много се успокоих,че нали пиех АБ заради бактерия,а хемоглобинът ми се е качил с 3 пункта Simple Smile Но док ми каза че са ми повишени малко левкоцитите......което ме притесни,тя каза че засега ще ги следим.....
Госпожицата си отговаря точно на седмиците-480гр. е  Heart Eyes,подритва ме от време на време,има дни които я усещам често,а има и такива които започвам да изперквам.
Да попитам вие знаете ли си степента на зрелост на плацентата?! На мен ми пише - I.
Е това е засега от мен,не се сещам за друго.
Лек ден на всички  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 490
ДУ Grinning
Ирина Дачева добре дошла  bouquet
и аз съм Бургаска мама Wink
Оранджина щом док смята че не е проблем пътуването- наслади му се Hug
Това ще е едно от последните ви пътувания без бебче,тъй че радвайте му се Wink
Биодерма  ползва моя приятелка и с първото и с второто бебе и е много доволна Peace
На мен ми идва леко скъпа и затова я "заобикалям" Wink
Емел и аз си имам една вещичка в къщи- да ни пази Peace
Да хапнеш една-две баклавички + няколко локумчета и заради мен Blush
Колежка ходи до фестивала на лалетата в Истанбул и донесе толумбички-та тях може да ги пропуснеш  Joy
Ирка аз и каката не съм я къпала всеки ден с шампоанче- само водичка за освежаване.
И сега така ще процедураме-през ден с препарати.
ще идвате ли към Бургас почивните дни-щот ние сме си тук и може да направим една разходка в морската Grinning
Тай наминавай за да не те мислим Hug
Деси 20мин е добре бе-има момичета които ги гледат по 10 Wink
Щом док не е видял нищо притеснително, усмихни се и се радвай на фръцличка Hug

И да се похваля, че най-накрая и ММ усети един ритник от беб Grinning
С кака така и не я усети-тя беше най-мързеливото и вяло бебе на света Joy

Усмихнат ден Grinning



Виж целия пост
# 491
*Ani_J*,
специално с цел шопинг не съм ходила никога в Турция. Като отида на гости, обикновено ме разхождат и аз дори не знам откъде съм пазарувала. До Одрин сме ходили на разходка и на хапка и пийка, сега за първи път ще гледам и какво може да се намери по магазините - не ми се пазарува още. Надничам в темата за Одрин в подфорума "На пазар", има полезни идеи. Пътува ми се да видя нашите, както и котарака Кьорчо, та мисля да съчетая - ако не ме мързи. Много се застоях в София, отдавна не е било така.

Nedialka_81 ,
аз хич не съм по сладките истории, но с месните и тестено-солени неща мисля да се облажа.

Виж целия пост
# 492
Nedialka_81 ,
аз хич не съм по сладките истории, но с месните и тестено-солени неща мисля да се облажа.
моля те да се "жертваш" с една баклава Wink
аз и на тестени вкусотии не отказвам,
но съм сладкохолик и това ми е най-голямата слабост.........
Виж целия пост
# 493
Добре дошла Ирина.  Hug Имаме си втори близнаци. И моят термин е за 26.08
Аз да се похваля от вчерашния преглед. Всичко е нормално с бебчо,върви с една седмица напред,пак ще е едричко  Blush и вече 100 % момче,развя си гордо пишока. Този път много хубава снимка ми направи доки,та и моя мъж го видя все едно на живо  Sunglasses
Изписа ми медикаменти за киселините и следващия път за захарен тест. Бебчо е хоризонтално и май затова имам леки болки в дясно,там са му крачетата. Каза че не вижда нещо опасно.
Това е от моя преглед. Сега пак голямото чакане до другия  Laughing
Виж целия пост
# 494
Добро утро

Ирина, добре дошла! ; )

Вчера ходих на преглед при друг лекар, бебето е добре, отговаря си на седмиците и май ще си имаме пак момиченце ; )))
На 19 май съм при моя лекар ще видим той какво ще каже, но засега е госпожица. От цялата работа каката е най-щастлива, като и казах и отсече "Казах ли ви, че ще е момиче!"   Crazy

Отивам да уча, че не остана.

Хубав ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия