Забременели след Ин витро - тема 7

  • 46 729
  • 754
# 255
Благодаря на всички за поздравите и хубавите пожелания!
Козунакът ми се получи изненадващо вкусен... Догодина пак, но този път ще мога и да ям!
Ние тъкмо се прибираме от обяд в свекърите и съм се настанила в шезлонг на двора да се порадвам на слънцето  Sunglasses котаците се гонят около мен... Идилия  Heart Eyes
Виж целия пост
# 256
Христос Воскресе момичета и честт имен ден на именниците
Виж целия пост
# 257
Честит Великден, мили момичета! Бъдете здрави, мъдри и обичайте живота :* Най-хубавото предстои Simple Smile
Виж целия пост
# 258
Момичета имам едно въпросче към вас.... четете ли книги за бъдещи майки и ако да какви са те ? Аз исках да взема нещо, но не мога да се оправя нещо... изданията са стари все пак от 83 година не ми се ще да взимам, то аз съм била бебе... Grinning
Виж целия пост
# 259
Всичко ново е добре забравено старо, Теди  Twisted Evil
Нещо не съм им фен на тия самоучители, май ще разчитам на акушерките и една близка педиатърка.
Виж целия пост
# 260
Честит празник момичета и на патерица Честит Имен Ден Веси! Тези празници изобщо не ми се отразяват добре-за няколко дни +3кг и почти в 21г.с. съм +11кг-страшна работа. Вчера бяхме и на кръщене на племенника на ММ и издържах цял ден на токчета,но в седнало положение. А коремът ми расте от ден на ден,изглеждам все едно съм в 6 месец.
Веси аз в събота направих само 1 козунак и останалото кифлички с локум че ги обожавам.Рецепта ще ти пусна но лични,но тя е долу горе класическа. Тук снимки нещо немога да кача,пиша все от тел. и не става.
Виж целия пост
# 261
Рени, аз замесих един козунак със заквасена сметана. Забравих да разбия отделно яйцата с маята и др. и го замеисх така. Не беше достатъчно топло за да втаса бързо и съответно го забравих и си е престоял да втасва цяла нош... На сутринта го премесих, подредих го във формата за печене и понеже нямах много време да го чакам да втаса, го оставих само около час и го бутнах във фурната... Той пък взе че стана разкошен  Heart Eyes Давай твойте вълшебни рецепти, че си ми далеч да им се насладя лично  Heart Eyes
А за корема и килограмите хич не го мисли. После ше се стопят без дори да разбереш как и кога е станало  Hug
Виж целия пост
# 262
Дайте малко килограми на мен  Wink че аз тъкмо кача един и като повърна и замина,  да не говорим как се яде като ти се гади, никак  Simple Smile
Виж целия пост
# 263
И аз бях така, Изитми, не се притеснявай, наваксват се мноооого бързо, особено ако не се движиш много. Не съжалявай, само гледай да не се обезводниш, повечко течности пий. Simple Smile
Да се оплача малко: днес съм направила план и списък на ММ какво да свърши, никак не е малко, а не мога да помогна с почти нищо и направо ми се реве от безпомощност. Знам, че е за добро, но ми е супер гадно. Sad Мрън! Той само ме успокоява, милият, че без моята организация и схема нямало да свърши и една трета от работата, пък аз така се чувствам все едно го юркам страшно много.  Cry
Виж целия пост
# 264
Христос Възкреси, да сте живи и здрави и догодина по-това време да сме с нови попълнения в семействата ни  Hug Hug Hug
Честит имен ден на Пусикат   bouquet

Оф и аз прекалих 3 дена, много ядене............. утре съм на доки и сигурно съм 2,3 кг отгоре   Embarassed какво ще му обяснявам не знам............ , но нямам търпение да си видя бебчетата  Heart Eyes
Виж целия пост
# 265
Аз пък през последните пет години по-слаба никога не съм била. 12 кг. съм надолу през бременността. В "Щерев" като ходя акушерките все за това ме питат защо съм толкова слаба, как така  Blush
Вчера ядох гювеч на обяд /по рецепта на pussycat  Heart Eyes,  ама постен/, а на вечеря зелена салата със сиренце. Кузунак не мога заради диабета,а яйца заради жлъчката, агнешко пък ненавиждам, мирише ми. Но истината е, че се чувствам повече от перфектно, няма тежест, няма преяждане, много леки и нискокалорични са ми храните, нямам похапвания между отделните хранения. Киселините така и не разбрах какво представляват, ама то и стомахът ми е почти винаги празен, глад обаче не изпитвам. С една дума диабетът ми направи страхотна услуга, иначе като се знам как обичам да си лапкам  ooooh!
Теди, на мен ми бяха дали книгата на др. Спок, една голяма тухла, опитах се да я зачета, но ме ми беше хич интересно, помъчих я малко и я зарязах. Ще разчитам да ми се отключи майчиния инстинкт  Joy
Има един сайт "Дневникът на мама"  http://www.namama.bg/ Препоръчвам!  Peace Има и клипчета за къпането, кърменето, тоалета на бебето...
Виж целия пост
# 266
Фрида, още малко и ще можеш да си похапваш сладичко Wink Аз само като ти видя елнтичката се вълнувам за теб, а представям си теб какви вълнения те тресат вече Wink Нямам търпение да ни се разпишеш и ти с твоето слънчице в ръце Wink

Аз тия дни и аз похапнах доста сладичко и се спирам вече, че в четвъртък ще ходя на тест за диабет и не ми се ще да е положителен или да се наложи втори да правя. Не съм се теглила колко кг съм сега. Иначе последните няколко дни са ми много интензивни и рядко се спирам да полежа, но сега почвам сериозно пак. Миналия ден купихме столче за колата за беборана Simple Smile

Каката вече разправя че мама има бебе в коремчето и странното е че го казва просто ей така, без да я питаш, просто се сеща и го казва Simple Smile а миналия ден и сложих ръката на корема докато беба мърдаше и я ритна и тя казва: Ааа, мърда и се смее, много са мили тези моменти Simple Smile
Виж целия пост
# 267
Браво на теб, Фрида! Аз тепърва смятам поне мааалко да се огранича до по-полезни неща, че много ще ми натежи последните месеци иначе. Simple Smile
За който му се чете на английски, пускам линк на засега любимия ми сайт за съвети за бременност и мамчета (австралийски е, но е страшно близък до моите разбирания и по-есествени виждания).
http://www.bellybelly.com.au/
Статиите са кратки и систематично поднесени, всеки ден има поне няколко нови. Следя ги и през Фейсбук, там и много мами коментират практически неща и дават допълнително съвети и личен опит. Дано на някой му е интересно. Simple Smile
Виж целия пост
# 268
Здравейте Simple Smile

хайде и аз да се похваля с количка.... много съм щастлива  Heart Eyes
http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/sis … olichka-2v1-sarah

Виж целия пост
# 269
Толкова не се вълнувам, колкото започва да ме хваща малко страх... от самото раждане, възстановяването след това, от престоя в болницата, около 20 дни ще ми се съберат, после като донеса бебето в къщи какво ще е... но мисля, че е съвсем нормално това което изпитвам - да се съмнявам в себе си и оттам се чувствам доста несигурна, уязвима, някакси не са ми под контрол нещата. Вече сънувах, че раждам нормално, ама направо цял филм.

Теди, честита ти количка   bouquet
Изглежда много семпла и практична, като цветове също много ми харесва. И моята е с трансформиращ се кош, дано да сме направили добър избор  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия