Забременели след Ин витро - тема 7

  • 46 729
  • 754
# 285
Аааа, ако си 15+1 си 15 weeks pregnant but in your 16th week of gestation. Тъй като чета доста сайтове на английски схванах, че са две различни неща.
Виж целия пост
# 286
най-лесно се помни, че се смята точно обратно на годините - за бременността казваш, че си в 16 седмица, а не 15 навършени, а за годините никога не казваш, е караш примерно 37та си година, а че си на 36  Crazy  Party
Виж целия пост
# 287
А, а, за годините съм съгласна, то и аз след няколко месеца ставам на 34 г., ама няма да казвам още, че съм на толкова  Wink На 33 съм си до последно!
Със седмиците явно в чужбина лекарите смятат от деня на пункцията, което вероятно е по-правилно или със сигурност по-точно. Но тук BG, поне при мен, от трима лекари, двама от които репродуктивни, правили ми пункция и ЗЕТ, не взимат въобще под внимание пункцията. Даже и на трите ФМ лекарката ме пита как е постигната бременността и после записва датата на ПМЦ. Както и да е...разни лекари, разни методи.

Pussycat, пиши, мила  Hug Важното е да е лесна рецептата, като за мъж  Grinning Макар че аз не съм по сладкото и това е нещо, без което мога. Маскарпонето не е ли много мазно, не може ли с крема сирене или извара  newsm78
Виж целия пост
# 288
При нас пък не се ползват месеците изобщо. Както в болниците, така и между приятелки казваш в коя седмица си. Иначе аз съм си свалила едно приложение на телефона и то всеки ден си ми казва точно в коя седмица и колко дни съм, предполагаем размер на бебето, развитие, има дневен блог със съвети... Изобщо е доста интересно. Там съм си въвела термина изчислен от инвитро клиниката и така. Мен самия термин изобщо не ме интересува. Ясно е че с близнаци няма да изкарам до края. Вече съм 28+6 и новата ми цел е да стигна до 33+0. След това ще се моля да стигна до 36+0 и после ще ми падне камък от сърцето и ще спра с тази математика Simple Smile
Виж целия пост
# 289
Момичета, умрях от смях с тия седмици и месеци Grinning И аз така докато го схвана и то накрая всеки за себе си го схваща и си кара по негов си начин. Аз следя гестационни седмици от ПРМ, месеците са ориентировъчни и ги казвам на разни хора, които не са били бременни примерно.
Бамби, и аз съм 28ма и така я чаках, но и аз като теб сега се насочвам към следващия крайъгълен камък, 33та ми харесва да е такъв, че 36та много далече.
Теди, честита количка! И ние взехме такава трансформираща се, но Макларън, че е много лека, мисля че ще са ни добре.
Хубав ден ви желая девойки, само хубави мисли да са ви в главата!! Аз отивам на работа, доста бързо ми минава времето така и затова ходя. Иначе май пак ще имам проблем с болничния, тамън оправих януарския, февруарският беше ок и сега пак нещо, но този път не знам какво. Ама съм решила да не се ядосвам, пари са и ни трябват, но пак не си заслужава.
Виж целия пост
# 290
Аз съм ги степенувала математиките - 30та е крайъгълния камък, после 34-та, после 36...
Явно си имаме еднакви притеснения.  Joy Hug
Виж целия пост
# 291
Днес бях на ФМ и всичко е наред,едната мома е 375гр,а др. 402гр. Едната е -1,а др. +1 ден,утре правя 21г.с. Гледахме ги и на 4D и се боричкаха една върху друга,много интересно беше,но много срамежливи,с гръб бяха съм апарата и едното само леко се обърна и си отваряше устичката. Шийката е 32мм,казаха че е ОК,мога да се разхождам,но не и по 2-3ч. Ние количка още няма да купуваме,че е рано но си взехме нова семейна кола и днес цял ден дремим в КАТ за транзитни номера само и после в Бс за постоянни,че аз съм по ЛК от там.
Виж целия пост
# 292
Здравейте! Осмелявам се да се включа в тази тема след прегледа днес, който потвърди бременност. Надявам се, че не избързвам, защото ще чакам чак до пети май за сърдечна дейност, но за момента всичко е наред. Е, от време на време ме наболява коремът, но предполагам, че е нормално, не помня от първата бременност как беше. Всъщност всички въпроси и притеснения ми изникват отново, сякаш не ми се е случвало вече. Мисля, че тук ще намирам известно успокоение.
Виж целия пост
# 293
Добре дошла, Кокиче! Успех и при следващите прегледи, затова сме тук да се подкрепяме и успокояваме, радваме се на всички нови бъдещи мами. Успешна и лека бременност до термин!  Hug
Рени, браво на момите, пу-пу!
Аз пък утре отивам за още една вливка Октагам, че се чудя какво да ги правя едни 500 лв  Joy . Уф, вечеее... и аз не знам какви крайъгълни камъни преследвам, но се радвам на всяка завършена седмица, моята психологическа граница май е 31-32 гс. Simple Smile Поне ми пристигна сушилнята, довечера започвам с тестовете. Wink
Виж целия пост
# 294
Радвам се за теб, Кокиче!
Опитвай да не се притесняваш, да не го мислиш много и да не се шашкаш прекалено, защото все изниква по нещо, всичко май е нормално при тези наши изстрадани бременности.

Аз днес съм на последен преглед  newsm44, след около 2 ч. ще потеглям  Praynig
Моята мечтана седмица беше 34-та. Офф, стигнах я  Crazy

Дани, ужас просто  Whistling Добре, че мен такива изследвания никой не ме е карал да правя. То съм сигурна, че ако пусна, и моите ще излезнат завишени.

Иринче, браво на вас тричките! Щом и в КАТ чакаш, значи си добре   bouquet
Виж целия пост
# 295
Здравейте момичета Simple Smile
Кокиче, добре дошла. Всичко ще е наред... чакаме само хубави новини Simple Smile
Фрида, честитоо   bouquet
Аз напоследък нещо много наблягам на сладкото, та от днес помолих да не виждам в нас такива неща... че не е хубаво не само за бебка, ами и за д-то ми Grinning Взела съм плодове... пък да видим какво ще стане...
Виж целия пост
# 296
Момичета сега се връщам от лекаря. Имахме час за 3D и така го чаках с нетърпение да видим муцунките на девойките, нооооо те не бяха на същото мнение Sad и двете се бяха завъртяли с лице към гръбнака ми. Следващата седмица пак ще пробваме
Виж целия пост
# 297
Кокиче, добре дошла и лека бременност до края.

Мойта цел е 32 седмица и имам още 5седмици до тогава, не знам защо точно тази съм решила, после 36 и след това мога да раждам спокойно Wink

И аз напоследък по тия празници доста сладко си хапнах и трябва да се спра че лошо.

Мен от 1 седмица някъде ме гони безсъние, цяла нощ се въртя, затаварям ги тия очи, ама не заспивам. Чак към 8 сутринта ми се приспива, а тогава вече трябва да ставам и да оправяме малката за ясла. Следобед ако легна пак не заспивам а само лежа и се въртя. Не знам защо така. Знам че е нормално да имам безсъние, и предния път имах безсъние, но като че ли не в такава степен. Тогава поне поспивах през нощта, само се будех рано, а сега изобщо не заспивам.
Виж целия пост
# 298
Христот Воскресе ! Честит имен ден на всички празнуващи. Покрай тези празници не съм влизала.
Момичета на мен от около една седмица ми се появиха стрии в областта около пъпа, изведнъж се появиха и от два дни там където има стрии има и едни дребни пъпчици, които доста сърбят особено нощем, направо кошмар. Мажа се по три пъти на ден, какво ли не изпробвах не можах да се отърва от тези стрии. Но пъпките доста ме притесняват, някоя имала ли е подобен проблем?
Виж целия пост
# 299
Здравейте момичета! отдавна не съм писала ама си ви чета редовно. Ние правихме в нас голямо събиране за Великден и за РД на мъжа ми и да ви кажа вече седмица не съм на себе си от умора. Не правете никога подобни глупости като мен. Гледайте си коремите и си почивайте.
Добре дошла Кокиче и лека бременност!
Вили аз нали се боря с екземи от средата на бременността и бях чела за една която е специфична за бременни и е по корема и слабините. Пишеше, че много сърби и след като родиш до ден два изчезва. Но може да са се появили пъпчиците и от мазането с креме или просто някаква реакция на кожата, която ще отшуми.
Бамбина на мойта девойка така и не успяхме да и видим личицето. При нас пък винаги има ръчичка пред лицето. Дано да имате другия път успех. Един път и хванахме профила и видях, че има носа на баща си. Ще ми се смеете ама все едно видях мъжа ми заспал.
Фрида малко остана! Чакаме те да поведеш парада, че след тебе се нареждам и аз. Аз съм решила до 36 с. да стискам - сега съм 31. Но да ви призная искам вече да раждам. Почнах едни сърцебиенета каквото и да хапна и си е голям кошмар все да си чувам сърцето. Но заради беба стискам и не си и помислям преди 36 г. с.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия