Препоръчайте ми книга като ...

  • 158 169
  • 751
# 690
О, да !
И другите пътеписи на Марко Семов са чудесни - разказва увлекателно и леко.
Много са приятни Simple Smile
Виж целия пост
# 691
Много ми беше харесала тази книга пътепис. За Азия става въпрос. Тициано Терцани "Един гадател ми каза". Дано виждате картинката.
http://www.colibri.bg/k_img/edingadmik3.jpg]http://www.colibri.b … g/edingadmik3.jpg
Виж целия пост
# 692
Момичета,коя от тези книги ,,Прилепът,, Несбьо,Ю.Юнасон ,,Стогодишният старец,който скочи през прозореца и изчезна,, Убийството на ЛИнда,, Лейф Першон,,,Жената в капана,, Юси Адлер Улсен,се доближава най-много и е много интересна,до книгите на  Юрт и Русенфелт?
Виж целия пост
# 693
Малко ми е трудно да ги сравнявам, но си мисля, че Юси Адлер Улсен би бил добър избор, както и Несбьо (но с уговорката, че не съм чела "Прилепът"). Но Юси пише страхотно!
Виж целия пост
# 694
Търся книги за самотния човек, аутсайдера, неразбрания, който е попаднал в чуждо време и място, може би нещо с повече вътрешен монолог.
Най-близото, което съм чел са "Мартин Идън"и донякъде "Самота в мрежата"...Изворът и Атлас изправи рамене също са добри, но са си доста положително настроени.
Искам да проникна в мрака на една такава душа, да се разпозная може би и да изплувам отново.

 
Виж целия пост
# 695
Може и да бъркам, но на мен веднага ми изплуват Спасителят в ръжта на Джером Селинджър и Ние на Евгений Замятин. Поне аз така ги усещах. Има една трилогия на Маркъс Зюсак, Аутсайдерът, може би тя отговаря на изискванията. Опитай да разгледаш и това. Вътре има стабилен списък с книги на тази тематика.
Виж целия пост
# 696
Здравейте!
Прочетох "Споделен живот" и "Домашни правила" на Джоди Пико и много ми допаднаха и двете! Ще се радвам, ако ми препоръчате нещо подобно.
Виж целия пост
# 697
На Марко Семов "Цената" много ме впечатли Peace Не е лесен емигрантският живот.....
Виж целия пост
# 698
Здравейте! Препоръчайте ми книга, подобна на Тютюн. Чела съм и другите два романа от Димитър Димов и съм влюбена в стила му.
Виж целия пост
# 699
Моля за препоръка коя книга на Теодора Димова да подхвана - само "Майките" съм чела и бях възхитена. Нещо подобно? Имам чувството, че избягвам други нейни книги толкова време само, за да не се разочаровам случайно след силната "Майките"...
Виж целия пост
# 700
Интерисуват ме книги свързани или за живота в Истанбул през 20-30 те години на 20 ти век ?
Имам предвид книги романи в които да прочета повече за Истанбул по това време.Книгите да са новоиздадени , тоест от съвременни автори/предполагам и по добре от турски писатели /.Може ли да ми препоръчате конкретни заглавия в които да е застъпен бита , заведенията , пазарите , занаятите  и живота като цяло в Истанбул в началото на миналия век ?
Виж целия пост
# 701
Markrit, непременно виж "Странност на ума" на Орхан Памук: https://www.goodreads.com/book/show/30335611?ac=1&from_search=true

Всичките му книги се развиват в Истанбул, но в този роман градът е един от основните герои. Детайлно са предадени точно нещата, които искаш - бит, нрави, промени в самия град през годините.
Виж целия пост
# 702
Markrit, непременно виж "Странност на ума" на Орхан Памук: https://www.goodreads.com/book/show/30335611?ac=1&from_search=true

Всичките му книги се развиват в Истанбул, но в този роман градът е един от основните герои. Детайлно са предадени точно нещата, които искаш - бит, нрави, промени в самия град през годините.
Много ти благодаря за препоръката  , ще се радвам и на други  ?!
 Hug
Виж целия пост
# 703
Търся книги за самотния човек, аутсайдера, неразбрания, който е попаднал в чуждо време и място, може би нещо с повече вътрешен монолог.
Най-близото, което съм чел са "Мартин Идън"и донякъде "Самота в мрежата"...Изворът и Атлас изправи рамене също са добри, но са си доста положително настроени.
Искам да проникна в мрака на една такава душа, да се разпозная може би и да изплувам отново.

 

От описанието ти в ума ми изникна една великолепна книга, която съм чела преди няколко години- "Самотата на простите числа" от Паоло Джордано.
Виж целия пост
# 704
Добро утро!
Някой може ли да ми препоръча хубави книги от съвременни латиноамерикански писатели на любовна тематика, може и тийнейджърска литература? Последно четох на Симон Елкелес и много ми хареса - "Перфектна химия".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия