Пролетното слънце ни прегръща, ДЕКЕМВРИйско бебе вече се обръща!

  • 44 285
  • 742
# 390
Ирайн, 50-60 гр си е съвсем прилично количество според мен на този етап. И Бобо не е изяждал повече от това на 1 ядене. Само че аз гъстички му правя нещата(вечерята, на обяд яде по ЗВБ плод и то не всеки ден, някой път пропускаме). Ако яде каша даже и по-малко изяжда- 30 гр каша +10 зеленчук(смесени). Просто не иска повече. Аз с баткото процедирах така. Ако ми се стореше, че някой ден суче очебийно по-малко от обичайното, веднага му орязвах количеството манджа в сравнение с това, което е изял предния ден. Mr. Green Е, разбира се, те постепенно почват да сучат малко по-малко, но всяко нещо с времето си. Peace Hug
Виж целия пост
# 391
И ние се захранваме полека - колкото и да му е вкусно, като че ли бързо му омръзва заниманието и хапва по максимум 40 грама...и то ако е плодче! Simple Smile

Онзи ден на гости ми беше майка и познайте какво му дала да пие тайно!? #2gunfire Че и от нейната стъклена чаша, как не го е задавила не знам!...Безалкохолна мента!  #Cussing out
Полудях направо!Аз толкова си го пазя, правила следвам, а тя дошла и си свършила набързо хубавата работа!...Доста и се накарах и чак я изпратих да си ходи! Накрая вече обърна лопатата и каза, че нарочно ме изпробвала да види как ще реагирам - не била дала. Обаче аз му видях езичето - зелено си беше! Mr. Green
Направо е за убиване тази жена!Преди на племенника като бебе редовно му даваше кафе и сестра ми се чудеше защо това лапе не иска да заспива!?...Не знам дали ще и го оставям да го гледа, ако прави така...
Виж целия пост
# 392
Златанова скастрия...макар че те от дума не разбират.Мята е същата.
И аз правих тиквата по-гъста.Намачках я и съвсем малко кърма сложих, но вътре си има разни влакна, парченца.
Виж целия пост
# 393
Ние даваме разнообразни плодови пюрета. Круша, манго, сливи, банан, боровинки, киви, малинки. Круша много обича, авокадо също заобича. Картофено пюре с морков също, както и пюре от сушени кайсии. Малините и кивито ги цедя с цедка, че имат семенца.

Виж целия пост
# 394
На запад авокадото е толкова популярен за захранване плод, но досега не съм срещнала и едно готово пюре с него!Защо ли е така? newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 395
Сигурно, защото тук не сме свикнали много с него и не би се купувало.Аз го обичам и много го ям, но повечето хора се мръщят.
Днес ще му смеся тиквата с картоф. Иначе съм взела готови на Гербер, мънички-тиква, морков, слива, круша, броколи, ябълка. Мисля на морето с тях. Аз мога да си взема уреда за готвене на пара, малък е, но там не знам какво ще е налично като зеленчуци.
В Каварна ще бъдем, ако видя в някоя градина нещо може да се примоля да ми продадат  hahaha
Иначе, такива по-екзотични плодове ги дават като алергени тук, най-вероятно, защото не са типични за страната ни и по-често правим реакции.
Аз съм алергична към чесън, но не до степен задушаване, подувам се малко и полупавам обриви, проблеми със стомаха. Със яйцата също, даже там устата ми се подува по-осезателно. Преди няколко години започна това с яйцата, според мен е от глупостите, с които са бъкани.
Имам си и други проблем, сестра ми също, според мен вина има ранното захранване. Мъжът ми е кърмен 40 дни, захранен с какво ли не и има проблеми със стомаха , още от детска възраст.
 Мои връстници(на 28съм) са с язви, гастрити. Приятелка и мой съученик получиха кървящи язви в 10 и 11 клас. Момчето такава криза получи, че му спря сърцето и го съживяваха.
Виж целия пост
# 396
Днес дадох на Кевин попара, Не му се хареса много но като за първи ден бива!
Виж целия пост
# 397
А за липсата на пюре с авокадо не е ли, защото се дава сурово? Аз досега не съм срещала термична обработка на авокадото.
Виж целия пост
# 398
А за липсата на пюре с авокадо не е ли, защото се дава сурово? Аз досега не съм срещала термична обработка на авокадото.
Мда. И аз така мисля, май само сурово се дава.
Виж целия пост
# 399
Здравейте,момичета,надявам се приемате още бебета към групата Grinning Следя темата с интерес,захранването много ме притеснява,но четейки вас си отговарям на много въпроси.
Виж целия пост
# 400
Мента и кафе на бебе Crazy. Аз дето не следвам кой знае какви правила, по-'точно мои си, ако някой дтуг даде нещо  ново на детето ми ще откача. Пък макар и майка ми да е това. Ужас. Тия баби понякога са голяма напаст. И моите много ме нервят понякога, но друг път пък се усещам,'че се самонавивам с/у тях. Отдавам го и на хормони. Още нямам цикъл и това вече никак не ми се отразява добре.
Виж целия пост
# 401
Лаурала, добре дошла.
И аз нямам цикъл, на секса доста зле се отразява, защото явно ми липсват нужните хормони. Никакво желание и доста боли...пък уж секцио родих, не съм се напъвала.
Днес смених педиатърката на Огнян, че нали не сме в Младост вече. По-весела е тази, но е доста мизерно и старо в поликлиниката. Обаче и държи картона при себе си, което не ми се нрави, аз съм свикнала всичко да си е при мен 
Ще видим как ще се спогодим, иначе Декември и тя ще замине.
Виж целия пост
# 402
laurala, добре дошли  Hug

Днес дадох пащърнак с морков- две лъжички. Започна да посяга към лъжичката и му я дадох, после му дадох и купичката  Mr. Green Ама такава игра падна- маза, мачка, близа  Heart Eyes Доволна съм. Сега отиваме за мушама и от утре ще яде сам  Simple Smile
Виж целия пост
# 403
Лаура! Добре дошли.  Hug
Виж целия пост
# 404
Купихме мрежичка за плодове  Heart Eyes Много съм доволна, че се реших. Така не се притеснявам, 'че ще се задави с някое пърченце. Три пъти пълнихме мрежичката с пъпеш Simple Smile . Много му се услади и му е много лесно да я държи Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ще видим утре какво ще сложим в нея. Дайде предложения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия