Цъфнаха дръвчета и тревички, а НОЕМВРИйче вече маха със ръчички - Тема4

  • 33 806
  • 726
# 270
Аз пък смятам, че прекаленото пазене и вглеждане не е на добре.
Попитайте лекар дали е вредно да дъвчете дъвки. Гаранция ще ви се изсмее
Виж целия пост
# 271
Естествено, но е въпрос на усещане. Ако се притесняваш, че са вредни, по-добре не. Заради собствената ти психика. Аз избягвам някакви откровени боклуци, но иначе - каквото ми се прияде. Сигурно и алкохол да пийна няма да ми навреди, но не си позволявам и капка, няма да се чувствам добре. Сега точа лиги по едни боровинки, малинки и къпини в кварталния плод и зеленчук, ама да им се не видят и цените. Ще ги прежаля и ще си ги изям тайно и сама.
Виж целия пост
# 272
Дъвките принципно са вредни заради подсладителите в тях,ама наистина трябва огромно количество да издъвчиш за да има ефект вреден  Hug
Естлар- ние се убихме да търсим боровинки и къпини за малката тук из младостите (за запичане да ги варим) а не намерихме Sad Къде ги намираш. Вземи си щом ти се хапват, разбира се наслади се Wink Пола не се ли видя вече при теб  newsm78?
Днес съм на ФМ , с нетърпение очаквам да се мине времето до 6....... Praynig
Виж целия пост
# 273
Как ще се види пол като не съм виждала лекар от три седмици? Надеждата ми е сега в четвъртък. Ако не този, следващия четвъртък на междинната ФМ трябва да се види вече. Ами аз живея в Лозенец, тук ще намериш всякакви извращения като боровинки, годжибери, пъпеши и каквото се сетиш по всяко време на годината. Имахме един, който продаваше само сезонни стоки, от него си купувах плодове и зеленчуци, че спомените ми кое кога става са ми смътни. Сега май собствениците на магазина са други, не съветват толкова какво е добро и какво е лошо, но ходя там по навик.
Виж целия пост
# 274
Леле като споменахте боровинки се втурнах към хладилника, където открих едно малко бурканче със сладко от боровинки.  Blush Mr. Green
Естлар, ще чакаме с нетърпение прегледа. Моят е в понеделник, а във вторник ФМ. Аз по телефона записах само ФМ, но като отида и искам БХС предполагам няма да има проблем, или?
Виж целия пост
# 275
Точно това казах и по-горе... Човек и да иска да се храни здравословно, просто няма как да стане. Всичко е бъкано с химия...
Вижте аз не налагам мнение, нито искам да споря. Аз съм в тази група, защото чета неща които ме вълнуват, успоредно с други като мен. Тук споделям и собствените  опит, мисли, тревоги, радости.
И понеже на мен няма кой да ми казва какво да и какво не - питам. Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Ами не е точно така, защото пишеш: "Дъвките са вредни и увреждат мозъка на бебето". А това не е доказано. Мога да цитирам и още крайни изказвания. Аз затова казвам: "Попитайте лекар!" И не съм чула някое бебе да е с увреден мозък, защото майката е дъвкала дъвки.
Сега някоя бъдеща майка може са се стресне, да се обвинява и тревожи напразно.
И защо приемате всичко, написано в нета, за.чиста монета?
Почти съм сигурна, че въздухът, който дишаме в градовете е малко по-вреден от дъвките....
Виж целия пост
# 277
Това знам това съм написала. Иначе си права, не трябваше да се обаждам и да стряскам с мойте дивотии другите.
Искренно се извинявам.
П.с. написах, че са заплаха, а не че задължително предиззвикват увреждане.
Виж целия пост
# 278
Един се панира за едно, друг за друго.
Виж целия пост
# 279
Здравейте, сладурки  Hug
Не съм писала от много време, защото нямам физическата сила, та следя само какво става във ФБ Simple Smile
Вчера си видях човечето - мърдаше и махаше с ръчички Simple Smile Днеска ми източиха кръвчицата за БХС и изследванията на кръв и урина - всичко е ок с тях. Сега ще чакам 10-тина дни да излезе и БХС-то. Пол не се видя - следващият път Simple Smile

"Дъвките са вредни и увреждат мозъка на бебето" ...  Извинявам се, но по-голяма глупост не бях чувала  ooooh!  Дори и да съдържат чаааак тооооолкова вредни вещества в пакетче, че да причинят такова нещо, май всички щяхме да сме увредени и язък, че плацентата пази децата  hahaha  Може би трябва да ги продават с листовка като лекарствата: "Ако сте бременна или имате съмнение - моля, консултирайте се с вашия лекар или фармацевт"  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 280
На мен пък неистово ми се яде нещо конкретно, което е пушено и за това го намирам за вредно и за сега се въздържам (нарочно не пиша какво, че да не "зараза" още някой с моите мераци). И миналия път докато кърмех страшно много ми се ядеше. Накрая като спрях си взех, само за да се разочаровам. На мен все ми изниква в представата вкуса от едно време, а то вече такова няма, но пусто - пак ми се яде. Sad
Виж целия пост
# 281
Не съм съгласна, че здравословното хранене  трябва да се подценява, понеже е трудно да се спазва. Дъвките у нас са тема табу- не давам на децата и не дъвча, избягваме аспартам и др. подобни колкото е възможно повече. Аз знам,че съм малко вманиачена на тая тема, но определено мисля, че има начин да се храни човек колкото е възможно по- здравословно поне.
Виж целия пост
# 282
Аз не мисля, че някой тук защитава тезата, че е ок да се тъпчем с боклуци. Ама нито едната крайност не е хубава.
Има една приказка: "Прекален светец и Богу не е драг."  Peace
Виж целия пост
# 283
Дълго време се чудех дали да продължа по темата, ама не съм човек, който си пази мнението за себе си, та с надежда да не засегна някого ще си кажа. Peace
За мен да не изпадаш в крайности означава да прегрешаваш с дъвки или др. гадости най- много веднъж седмично, а не няколко пъти на ден или постоянно. На мен ми се струва много по- смешно твърдението,че някой иска да се храни здравословно, но не намира за вредно да прегрешава всеки ден от колкото това, че на бебето ще му стане  неща от дъвка, цигари или каквото и да било.
Не би ме засегнала и дори предизвиква в мен усмивка поговорката, която Весито е цитирала, понеже твърдо вярвам в това, че като се старая максимално в храненето и това е възможно най- полезното за мен и всички мои близки, та  в тоя ред на мисли не ми пука на кой и колко съм драга. Не визирам никого от вас, казвам си мнението. Hug
Виж целия пост
# 284
Е кой пък казва, че се храни здравословно, а яде вредности всеки ден?!?
А според мен в крайност да се ограничава човек във всичко. Мое мнение.
Всеки има право да живее както иска. Казах единствено, че не одобрявам крайностите. Мисля за излишно постоянно да се вглеждам в най-малките подробности във всякакъв смисъл. Не мисля, че две солети или една дъвка биха навредили на едно дете по някакъв начин. Защото то рано или късно ще стигне до тях. А когато са забранявани...Отново мое мнение.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия