СЕДМИ КЛАС - 62

  • 43 418
  • 733
# 510
На резултатите на 3 юни какво ще получим - брой точки или направо оценка? Вече взех да се обърквам и аз...

Оценка ще получите. А в у-щето вече може да ги видите и като точки по модули.
Виж целия пост
# 511
Щом това е здравно-профилактичната карта излиза, че е по-добре още сега, например до края на май да минем на този преглед при личната докторка, че после сигурно ще стане навалица. Няма някакъв срок, за който да важи здравно-профилактичната карта, нали така?
Медицинско удостоверение оригинал и копие са необходими при подаване на заявленията за участие в класиране и при записване след прием само в професионалните гимназии. За профилираните гимназии не е необходимо такова удостоверение. Така ни обясниха на родителската среща в училището.
Виж целия пост
# 512
Видях, че споменавате, че е необходима ученическа карта за изпитите. Дали бележника ще свърши тази работа, че скоро разбрах, че моят хубостник я загубил, но той не бил виновен разбира се  #Cussing out
Виж целия пост
# 513
Щом това е здравно-профилактичната карта излиза, че е по-добре още сега, например до края на май да минем на този преглед при личната докторка, че после сигурно ще стане навалица. Няма някакъв срок, за който да важи здравно-профилактичната карта, нали така?
Медицинско удостоверение оригинал и копие са необходими при подаване на заявленията за участие в класиране и при записване след прием само в професионалните гимназии. За профилираните гимназии не е необходимо такова удостоверение. Така ни обясниха на родителската среща в училището.
Не става дума за медицинското за кандидатстване, а за здравно-профилактична карта. На нас примерно миналата година ни предоставиха такава при записването, като детето трябваше да я занесе попълнена в началото на учебната година. Нашият личен лекар си има формуляр, който попълва на компютъра. От първи клас досега винаги са ни искали такава карта в началото на годината. Не знам дали навсякъде е така.
Виж целия пост
# 514
Flash*, има разлика между медицинско и здравно-профилактична карта

Медицинското е задължително за професионалните паралелки - представя се при подаване на заявлението и при записването.

Здравно-профилактичната карта е задължителна за всички и предните години при записването казваха на тези, които нямат, че в началото на учебната година трябва да представят такава.
Важното при записването е да приберат оригинала на удостоверението, за другите неща има гратисен период.  Grinning
Виж целия пост
# 515
Кой питаше за формулката за преразказа ,ей тук открих дискусията : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=698684.msg24109967#msg24109967
Виж целия пост
# 516
Има резултати на сайта на СМГ от пробния по БЕЛ. За нас резултата е 5,54 в Междучасие срещу 5,39 в СМГ. Очакван резултат, според дъщеря ми пробният в СМГ е бил по - сложен.
Виж целия пост
# 517
В крайна сметка тази здравно-профилактична карта не е задължителна при записване м.юни/юли в новата гимназия.
Цитат
От първи клас досега винаги са ни искали такава карта в началото на годината. Не знам дали навсякъде е така.
така е и при нас.

zhorchy, в училището на дъщеря ми няма да допускат на изпит без ученическа карта. С бележници не става. От началото на годината постоянно се повтаря това. Плюс това снимката да е актуална т.е. от тази година и т.н. На твое място бих направила нова ученическа карта в училището, става бързо.
Виж целия пост
# 518
Имате ли впечатления от онлайн практикумите на Регалия? newsm78
Виж целия пост
# 519
След час се прибирам и ще пусна точките приравнени към оценка за преразказ  Simple Smile
Виж целия пост
# 520
СКАЛА за преобразуването на точките  в оценка  на преразказ



 До 9т. слаб 2               20 добър 4,25                        31 отличен 5,625
10 т. Среден 3              21 добър 4, 375                     32 отличен 5, 750
11 Среден 3,125           22 добър 4,5                          33 отличен 5,875
12 Среден 3,250           23 Мн. добър 4,625               34 отличен 6
13 Среден 3,375           24 Мн. добър 4,750                35 отличен 6
14 Добър 3,5                25 Мн. доб. 4,875
15 добър 3,625             26 Мн. доб. 5
16 Добър 3,750            27 Мн. доб. 5,125
17 Добър 3,875            28 Мн. доб. 5,250
18 Добър 4                    29 Мн. доб. 5,375
19 Добър 4,125             30 отличен 5,5

Скалата е от 2013г.
Виж целия пост
# 521
СКАЛА за преобразуването на точките  в оценка  на преразказ



 До 9т. слаб 2               20 добър 4,25                        31 отличен 5,625
10 т. Среден 3              21 добър 4, 375                     32 отличен 5, 750
11 Среден 3,125           22 добър 4,5                          33 отличен 5,875
12 Среден 3,250           23 Мн. добър 4,625               34 отличен 6
13 Среден 3,375           24 Мн. добър 4,750                35 отличен 6
14 Добър 3,5                25 Мн. доб. 4,875
15 добър 3,625             26 Мн. доб. 5
16 Добър 3,750            27 Мн. доб. 5,125
17 Добър 3,875            28 Мн. доб. 5,250
18 Добър 4                    29 Мн. доб. 5,375
19 Добър 4,125             30 отличен 5,5

Скалата е от 2013г.


Благодаря!
5.875 звучи доста по-разумно от 5.60 Simple Smile
Виж целия пост
# 522
Ако някой е пропуснал, НПМГ качиха таблици за приравняване.
Виж целия пост
# 523
За какво е тази скала, след като преразказа не се оценява отделно, а точките се прибавят към точките от първи модул?
Виж целия пост
# 524
Не се научих да коментирам с  Confused не многото точки на детето от някое ПИ, преди да видя крайното класиране.  newsm57   Оказа се, че с нейните 77 е на 6 място, сред над 60 деца. А преди нея има деца от математическата паралелка в училище. Едното дете на челните места( не повече от 92т.) е на дете, което още след 4 клас беше прието в МГ, но си остана в нашето училище. Може да е извадка от кварталното училище, но все пак извадка.
Поизсилили са се с ПИ-то.  Sunglasses Crossing Arms

Напоследък девойката съм я поотпуснала, но смятам да я постегна, финално. Някакъв преговор трябва.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия