АПРИЛЧЕТО за плаж се стяга и към Слънчо се протяга :)

  • 65 493
  • 741
# 390
Възможно е да са афти. Не те съветвам обаче на своя глава да го лекуваш със сода. Чувала съм за доста сериозни проблеми,възникнали от подобно лечение на дечица. По-добре се консултирай с лекар
Виж целия пост
# 391
И аз съветвам да види лекар първо , содата му звучи гадно . Като беше бебе Краси имаше едни точки и обяснявам по телефона на педиатърката в Несебър , не нашата и ми вика дактарин вземи . Обаче на другия ден отидох и като видя каза че тези точки са от зъбите ,не са афти. Иначе дактарина е добър за афти
Виж целия пост
# 392
Благодаря! Ще го заведа на лекар. Наистина, нещо като точици са, отвътре на бузите, близо до "ъгълчетата" на устата. То ние сега много се мъчим с поредните 3 зъба. Предполагам, локалния имунитет му падна и се разви нещо в устичката Sad
Виж целия пост
# 393
Благодаря! Ще го заведа на лекар. Наистина, нещо като точици са, отвътре на бузите, близо до "ъгълчетата" на устата. То ние сега много се мъчим с поредните 3 зъба. Предполагам, локалния имунитет му падна и се разви нещо в устичката Sad
Ако има възможност се консултирайте със зъболекар.От никненето на зъбките наистина могат да възникнат авти , най вече поради лошата устна хигиена.Затова и зъболекарите препоръчват от изникването на първия зъб да се мия. Зъболекарите имат спирт който с две намазвания ги изгаря и предотвратява размножаването на автите.
Виж целия пост
# 394
Благодаря! Ще го заведа на лекар. Наистина, нещо като точици са, отвътре на бузите, близо до "ъгълчетата" на устата. То ние сега много се мъчим с поредните 3 зъба. Предполагам, локалния имунитет му падна и се разви нещо в устичката Sad
Ако има възможност се консултирайте със зъболекар.От никненето на зъбките наистина могат да възникнат авти , най вече поради лошата устна хигиена.Затова и зъболекарите препоръчват от изникването на първия зъб да се мия. Зъболекарите имат спирт който с две намазвания ги изгаря и предотвратява размножаването на автите.
Мерси за полезната информация! Сигурно, трябва да потърся детски зъболекар? За жалост (или за щастие) не познавам нито един Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Не мисля,че е нужен детски. Всеки един би ти казал дали е афта и с какво е подходящо да се третира. За мен и лекар може да те консултира
Виж целия пост
# 396
Мамчета, вашите дечица говорят ли вече? Моят малчо, нищо не иска да говори и вече взех да се притеснявам  newsm78 Всичко разбира, но да говори каквото и да било не иска. Като го питам "Как прави котето?" казва "Мау" или пилето и кучето. Единственото смислено нещо, което казва е "Ам-ам"
иначе си говори някакви срички, но думи не. Даже понякога не мога да рабера "мама" ли казва или "ам-ам" толкова е слято...нещо от сорта на "амамамаамаа"  Laughing   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 397
Адашче,Калоян казва куче,коте,пиле,кокошка,пате,гъска,прасе,крава,коза,овца,гугутка,гатга,кукувица,вълк,маймуна,бръмбър,магаре,кон как правят. Казва когато е гладен и жаден. Повтаря боц и бип-бип,пампа за памперс,ало,айде,ела,браво,дий,дай,дуда,тао(чао),кака,мама,тати,деде(дядо),баба,лала(леля),тито(чичо) и от вчера постижението ни е съвсем сам да казва нооо,дее,тиии(едно,две,три)
Виж целия пост
# 398
Ехеее, браво на вас Simple Smile  Ние явно сме от децата, които късно ще проговорят, дано не се наложи да ходим на логопед Sad
Виж целия пост
# 399
Гери,не мисля,че случаят ви ще стигне до логопед. Просто едни дечица по-рано проговарят. След като казва няколко думички не е проблем,въпрос на време е да се отприщи. Ти си му говори,карай го да повтаря постоянно,ще видиш,че скоро ще почне и твоят малчо
Виж целия пост
# 400
Гери, и аз си мисля, че нямаш място за притеснения. Дани казва "мама, тате, дядо, чичо, Катя, да" и имитира звуците, издавани от основните животни. Също не е много, но аз съвсем не се притеснявам, въпрос на време е Simple Smile
Виж целия пост
# 401
Според мен ако детето е казало дори 1 думичка,няма повод за притеснение. Щом казва или виждаш,че възприема и разбира какво му говориш,значи всичко е наред. Аз по Калоян виждам как като го карам да повтори някоя думичка попива с очички и устничките му заемат позиция да наподобят звука. Не всеки път успява,но полага усилия. Например като кажа бати,винаги повтаря баба
Виж целия пост
# 402
Хриси има една книжка с животинки, на която открива котето и кучето /на две съседни страници са/, посочва ги едно по едно и казва какво правят - "мау" и "бау". Като думи казва здравей (като в същото време подава и ръка за здрависване), чао, мама, баба, тате, деди, бебе, коте, писе, заповядай, мерси, благодаря, ето, толкова, една (като го питаш за годинките - показва с пръстче и казва), лампа, папам, къде, дай, там, ето, зайче, бръм (като се качи на бутащата се с крачета количка), няколко пъти е казвал "свърши" - като му спре детското, примерно. Но определено не проявява особено голям интерес да учи как казват животинките.  Peace
Виж целия пост
# 403
Ние също сме с беден речник , 10-тина думи от рода на мама , тати , кака .... цици , като иска да суче.Като и се пие вода се закашля . Аз си я разбирам и тя разбира всичко. Другата седмица тръгва на ясла , ще я видим ще засили ли говоренето. Не се притеснявам изобщо. Всяко дете е различно
Виж целия пост
# 404
Н. доста се разговори напоследък, поради това все ме питат на площадките на колко е, но не е като да сглобява изречения, просто водим диалог с по 1 дума. Освен Краси на Титиня, ще има ли и други дечица за ясла тази есен? Ние в крайна сметка решихме да я оставим на бабин дом тази година и догодина към яслата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия