АПРИЛЧЕТО за плаж се стяга и към Слънчо се протяга :)

  • 65 492
  • 741
# 435
Feride,в нашия инхалатор има две маски-за деца и възрастни. Когато се бунтува изполвам два трика-или пускам някое клипче,в което да се загледа и така мирува,или слагам маската за големи на себе си и той като вижда,че аз правя нещо,изявява желание да прави същото и сам взима малката. Инхалаторът изобщо не е скъп-около 100лв беше. Зимните месеци това беше месечната сума,която заминаваше за пари за лекарства-то капки за нос n -на брой вида,защото не се повлияваше,то сиропи за кашлица-минимум 3 вида,то противоалергични сиропи,то спрейове за гърло,то антибиотик-чудо! Вкъщи имах арсенал като да отворя аптека. Да чукна на дърво ,от както го купих,огромната кутия с лекарства не е докосвана. Това е най-най-полезната ми покупка изобщо за детето. Слагам я на равно с количката  Laughing
Виж целия пост
# 436
Супер  Heart Eyes
И ние имаме инхалатор, но не сме го ползвали досега. Бях го купила на един черен петък от Амазон, ей така да има  Mr. Green
Дани беше болен веднъж, но без хрема, кашлици и т.н. (беше с разстройство, червено гърло и температура), та още не знаем как ще реагира на него, но с даването на лекарствата е някакъв ад.
Виж целия пост
# 437
Супер  Heart Eyes
И ние имаме инхалатор, но не сме го ползвали досега. Бях го купила на един черен петък от Амазон, ей така да има  Mr. Green
Дани беше болен веднъж, но без хрема, кашлици и т.н. (беше с разстройство, червено гърло и температура), та още не знаем как ще реагира на него, но с даването на лекарствата е някакъв ад.
Ние сега сме с червено гърло, температура и леко разстройство. Без АБ ли се оправихте?
Аз давам лекарствата с малка спринцовка (2мл) и много лесно става. С големи 'спринцовки' като тази на панадол е пълна мъка Sad
Виж целия пост
# 438
И ние бяхме на мерки и теглилки: 88.5 см, 13.5 кг, основно само от кърма:) Изкарахме едно леко вирусче с температура само един ден и сополи една седмица, само хомеопатия и хексалгин за температурата. Не желае да пие лекарства иначе, сменянето на пелени отдавна е ад и въобще всяка мисия за обличане-събличане е трудна и вече станах виртуоз по занимавките. По рождение детето ми е в периода "Ужасните 2"  Mr. Green
Виж целия пост
# 439
Ние сега сме с червено гърло, температура и леко разстройство. Без АБ ли се оправихте?
Аз давам лекарствата с малка спринцовка (2мл) и много лесно става. С големи 'спринцовки' като тази на панадол е пълна мъка Sad
Да, без АБ, но беше на кантар, защото се проточи общо 5 дни.
След като 24 часа беше с температура, после я свали и изглеждаше, че се оправя, докато пак не вдигна. На третия ден го заведохме отново на лекар, както си е температурата, защото изплю и Панадола и Нурофена. Гърлото беше още червено и докторката ни изписа АБ. Ние решихме на своя глава да забавим даването, тъй като не бяхме много настоятелни в даването на другите лекарства. Причината беше, че той се съдираше да плаче, а и се захласва и се дави и беше нещо страшнп. Продължихме само с Нурофен, Витамин Ц и ангин хил за гърлото и имахме късмет, че успя да се оправи.
Това му е първото боледуване и нямахме много опит.
Следващият път ще пробвам с по-малка спринцовка и аз. Ние давахме точно с тази на Панадола. А ако му сложим някакво лекарство в млякото, не иска да си го пие.
Добре, че поне даваше да му мерим температурата.

Дао, много висока е малката, браво  Heart Eyes
При нас смяната на пелените и обличането напоследък са по-леки. Пожелавам и при вас това да се промени към по-добро.

Дани втори ден е на ясла (частна). Засега още е трудно да се каже как е положението. Хубавото е, че заспива и яде. Казват ни уж, че е и спокоен, но като ни види и се разплаква.... Тази сутрин беше ад самото оставяне.  Cry
Виж целия пост
# 440
Ох, и ние така - екпериментираме, дано да извадим късмет.
В понеделник вдигна температура до 39-39.5, но си беше дори бодър. Отидохме на лекар - изпиза Изорекс, Тонзилотрен, Вит Ц и му пусна кръв. Като видя резултата (при все, че си беше с низко ЦРП) каза, че е по-добре да почнем и АБ (всъщност и на предния вирус ни изписа АБ). На своя глава решихме да не го даваме. Вторника беше по-добре, но все вдигаше температура -до 38.5-39, като я смъкваше изцяло след панадола и задържаше около 8 часа съвсем без температура, играеше си, беше дори весел. В сряда го заведох на друг лекар, да го види и да каже и тя за АБ. Според тази втората лекарка, инфекцията е вирусна и нямал нужда. През деня в сряда (т.е. вчера) беше без температура, вечер преди лягане вдигна 37.5, сам я свали и през нощта не е имал. Уж се подобрява, но беше 2-3 пъти си пипнал ушите и аз, естественно, изпаднах в паника, даже исках вечерта да му дам АБ. Мъжа ми ме спря...Уж му гледа лекарката ушите и гърлото (то си е червено), ама все пак ме обвзема паника да не развие отит. Капем му Отипакс (още първата лекарка ни го изписа "за всеки случай") и се надявам да е ок всичко. Според тази втората (дето каза, че АБ не е нужен) е ок да има температура 4-5 дни.
Ще видим днес как ще е (4ти ден)...  На всичко отгоре му се появиха единични афти в устата (уж бяха изчезнали, но от низкия имунитет явно се върнаха) и не иска много да се храни.

Фериде, Ангин Хил добре ли повлия гърлото ви и по колко дава? Замислям се, да сменя тонзилотрена, търсих спрейче, ама не намирам нищо за толкова малки деца. Какъв АБ ви бяха изписали? на нас Клацид (125/5).
Виж целия пост
# 441
Olechka,температурата ви е сигурно е от червеното гърло. При едно от разболяванията на Калоян зимата се спасихме от АБ на косъм след 1 седмица с ааааадски зачервено гърло. Първо бяхме на Тантум верде-ефект 0. После лекарката каза като последна мярка преди АБ да пробваме Апимед орал спрей. Буквално за 2 дни нямаше и помен от интензивното червено. Ако искаш питай лекарката ви дали не е добре да го пробвате. На нас много ни помогна
Виж целия пост
# 442
Olechka,температурата ви е сигурно е от червеното гърло. При едно от разболяванията на Калоян зимата се спасихме от АБ на косъм след 1 седмица с ааааадски зачервено гърло. Първо бяхме на Тантум верде-ефект 0. После лекарката каза като последна мярка преди АБ да пробваме Апимед орал спрей. Буквално за 2 дни нямаше и помен от интензивното червено. Ако искаш питай лекарката ви дали не е добре да го пробвате. На нас много ни помогна

Мерси, Гери. Мен даже ушите повече ме притесняват, гърлото все ще мине; като човек с богат опит с ангините го казвам Simple Smile)  На нашата педи, за жалост не мога да и се обадя да я питам, понеже тя си е за АБ. Направо с него си почва без никакви там фитопрепарати или хомеопатични и прочее. И ако се обадя, че съм против, почва да ме плаши какво може да стане, ако се влоши и сме без АБ. И така..

Някой знае ли дали възспаленията на ушите се виждат лесно на уредчето, което ползват лекати за проверка на ушите или трябва да си наистина добър специалист в областта?
Ама пак ме успокояваш, че цяла седмица сте били с много червено гърло и се оправихте. Помниш ли с какво друго го лекува?
Виж целия пост
# 443
Винаги стандартно почваме с осцилококцинум и вит. Ц,пръскаме Стеримар. После вместо стеримара пръсках виброцил. Пиеше флавамед за кашлицата и въпросния Апимед орал спрей последните два дни. Температурата ни беше 4 дни варираща между 39 и 39.5. Аз за нея ползвам само хексалгин.
Виж целия пост
# 444
Винаги стандартно почваме с осцилококцинум и вит. Ц,пръскаме Стеримар. После вместо стеримара пръсках виброцил. Пиеше флавамед за кашлицата и въпросния Апимед орал спрей последните два дни. Температурата ни беше 4 дни варираща между 39 и 39.5. Аз за нея ползвам само хексалгин.

Ясно, то вие и сополчета имахте. Ние засега сме без този 'подарък'. Хексалгин не те ли е страх да даваш? Нали уж само за деца над 12г и бил опасен. Аз залагам на панадол или ефералган свещички (т.е. парацетамол) и ако не помагат - Нурофен.
Виж целия пост
# 445
Хексалгинът се дава и на бебета, просто трябва да се сметнат капките според теглото. При нас е по-лесно да дам три-шест капки хексалгин с малко водичка, отколкото през два часа да ръгам панадол или нурофен, така или иначе те са ужасно сладки и бубата не ги иска по никакъв начин. Със свещички не съм пробвала, но имайки предвид, че пелена едвам сменям, надали и свещичка ще успея да сложа  Laughing
Виж целия пост
# 446
На листовката пише,че може и на бебета,просто трябва както Дао е казала да дадеш брой капки,колкото килограма е детето(това ако температурата е над 39.3). Ако е мажду 38.5 и 39.3-давам по 5 капчици,размити в малко водичка. Ако е до 38.5 нищо не давам
Виж целия пост
# 447
Фериде, Ангин Хил добре ли повлия гърлото ви и по колко дава? Замислям се, да сменя тонзилотрена, търсих спрейче, ама не намирам нищо за толкова малки деца. Какъв АБ ви бяха изписали? на нас Клацид (125/5).
Да, много добре се повлия. Но същевременно давахме и Нурофен за възпаленото гърло, не за температурата. Общо 24 часа ги давахме двете лекарства и се оправи и не стигнахме до АБ.
По принцип дозата на Ангин Хил-а е 5-6 хапчета на ден (разтворени във вода). Не се дават непосредствено преди или след храна или миене на зъби.
Аз пъхах 3 хапчета в спринцовката на Панадола. Пълня с топла водичка да стане разтвор около 2.5-3 мл (ако е повече, трудно ще го дадем). Изчаквам да се разтвори като разклащам като запушвам дупката на спринцовката с пръст. После му го давам. Той много се дърпа и една част успява да изплюе и в спринцовката остава малко, затова приемам, че е изпил 2 хапчета, а не 3. Така му давам 3 пъти на ден, т.е. общо да станат 6 хапчета.
И на нас изписаха иначе Клацид.

За Хексалгина знам, че се дава в много краен случай, ако температурата е над 39 градуса и не е свалена с Панадол (ефералган) и Нурофен (дават се като се редуват). Поне така каза нашата лекарка и в аптеката го потвърдиха. Иначе и ние сме се снабдили с него, но не сме давали още. Дава се по една капка на всеки телесен килограм. На нас в рецептата ни беше записала докторката по 10 капки (Дани е 11 кг.).

geri-gb, писали сме едновременно. Grinning

ПП. Dao и при нас е пълен ад даването на каквото и да било. Единият го гушва и му държи ръцете. Другият се опитва да му отвори устата и да пъхне спринцовката. Важно е да я изстискаш до бузата. Отстрани изглежда страшно просто, все едно го малтретираме. Но по-добре така, отколкото да е болен. Милият не ядеше и нямаше никаква сила. Само лежеше или го разнасяхме гушнат и така 5 дни.
Виж целия пост
# 448
Фериде, Ангин Хил добре ли повлия гърлото ви и по колко дава? Замислям се, да сменя тонзилотрена, търсих спрейче, ама не намирам нищо за толкова малки деца. Какъв АБ ви бяха изписали? на нас Клацид (125/5).
Да, много добре се повлия. Но същевременно давахме и Нурофен за възпаленото гърло, не за температурата. Общо 24 часа ги давахме двете лекарства и се оправи и не стигнахме до АБ.
По принцип дозата на Ангин Хил-а е 5-6 хапчета на ден (разтворени във вода). Не се дават непосредствено преди или след храна или миене на зъби.
Аз пъхах 3 хапчета в спринцовката на Панадола. Пълня с топла водичка да стане разтвор около 2.5-3 мл (ако е повече, трудно ще го дадем). Изчаквам да се разтвори като разклащам като запушвам дупката на спринцовката с пръст. После му го давам. Той много се дърпа и една част успява да изплюе и в спринцовката остава малко, затова приемам, че е изпил 2 хапчета, а не 3. Така му давам 3 пъти на ден, т.е. общо да станат 6 хапчета.
И на нас изписаха иначе Клацид.

За Хексалгина знам, че се дава в много краен случай, ако температурата е над 39 градуса и не е свалена с Панадол (ефералган) и Нурофен (дават се като се редуват). Поне така каза нашата лекарка и в аптеката го потвърдиха. Иначе и ние сме се снабдили с него, но не сме давали още. Дава се по една капка на всеки телесен килограм. На нас в рецептата ни беше записала докторката по 10 капки (Дани е 11 кг.).

geri-gb, писали сме едновременно. Grinning

ПП. Dao и при нас е пълен ад даването на каквото и да било. Единият го гушва и му държи ръцете. Другият се опитва да му отвори устата и да пъхне спринцовката. Важно е да я изстискаш до бузата. Отстрани изглежда страшно просто, все едно го малтретираме. Но по-добре така, отколкото да е болен. Милият не ядеше и нямаше никаква сила. Само лежеше или го разнасяхме гушнат и така 5 дни.

Благодаря! този Нурофен за възспалено гърло е по-различен или просто имаш предвид, че сте го прилагали заради гърлото?
Купих Ангин Хил и наредих на тате да го дава, че аз съм на работа. Адски тегаво е така, да не си до дтето и да не виждаш какво и как се развива. Намерих в нета, че на деца до 3 год се дава по 1/2 хапче на всеки 2 часа до макс 12 приема, което всъщност прави 6 таблетки, както и ти писа.
При нас няма проблем с лекарствата - тонзилотрена му го спрях и ще давам Ангин Хил, понеже прочетох, че Тонзилотрена е по-добър в началото, пък и ако има опастност от възспаление на ушите, по-добре да се дава Ангин Хил, заради съставките.  В чаена лъжичка размачквам таблетката с капка вода и му давам. Той си го ближе и става все едно я е смукал Wink
Течните лекарства само с малка спринцовка, като види тази на Панадол и почва да пищи. А и с  малката по-лесно се изтисква, дори и да му е затворена устата пак може да я мушнеш и като види, че не е страшно, ще си отвори устичката.

П.С. Клацида явно всички лекари го обичат.
Виж целия пост
# 449
Благодаря! този Нурофен за възспалено гърло е по-различен или просто имаш предвид, че сте го прилагали заради гърлото?
Второто  Wink

Успех и дано бързо да се оправи!
Ще пробваме следващия път и ние с малка спринцовка.
Едно време му давах дентокинд да си смуче сам и му харесваше, но вече нищо не иска.  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия