Слънце пече, много е добре! В НЕМСКО иде лято- още по-добре! Тема 188

  • 45 864
  • 744
# 360
Блондинка, в тази група има много ценна информация за български родители на ученици в Германия. https://www.facebook.com/groups/1434478580113054/


Или ако сте много "идилише лаге" хващай въдицата и засядай крах "бах"-а  Peace
В същност не става и така. За да ловиш риба в Германия, ти трябва риболовен билет, който се получава след курс, сериозни изпити и хубава кръгла сума.
Виж целия пост
# 361



Или ако сте много "идилише лаге" хващай въдицата и засядай крах "бах"-а  Peace
В същност не става и така. За да ловиш риба в Германия, ти трябва риболовен билет, който се получава след курс, сериозни изпити и хубава кръгла сума.

Да, тази информация и ние я имаме. Но нали сме българи - запушваме ушите , потриваме ръцете и екзекутираме 4ервеи и риби . Най-редовно. Де що видим "бах".

( Малко майтап има от мен и в двете мнения и никакви лоши намерения да тормозя риби и други потребителки  Peace)
Виж целия пост
# 362
То майтапа се усеща, ама умната с ловенето на риба по български. Ако ви хванат, глобите са якички.

Аз съм рибар, но за съжаление в Немция не практикувам, нямам времето за курсове и изпити "как да убием рибата най-хуманно" и излишни пари за тапии.
Виж целия пост
# 363
хихихихи, какъв приятен разговор рано сутрин.
сега разбирам защо в Норвегия беше пълно с немски каравани... явно ловят без билет  Mr. Green
Виж целия пост
# 364
То майтапа се усеща, ама умната с ловенето на риба по български. Ако ви хванат, глобите са якички.

Аз съм рибар, но за съжаление в Немция не практикувам, нямам времето за курсове и изпити "как да убием рибата най-хуманно" и излишни пари за тапии.


Прати 4елядта. При тях е по-лесно изкарването на тапия и билет и после е по-евтин билета или са без билет (ми разправяше един поляк Simple Smile ). Ти може8 да се прав8 на плажаджийка наоколо, ако дойде някой да проверява  Peace
Това пак като майтап. Аз не съм по лова и риболова.
Виж целия пост
# 365
С 3 деца на риба? С моите три? Даааа бе. Да.
Виж целия пост
# 366
В съседна Франция няма нужда от Angelschein. Wink Само евентуално някакви квоти за улова има. А аз съвсем наскоро разбрах, че убиваме голите охлюви по най-"хуманния" начин. Спя спокойно вече. Crazy
Немците в Норвегия няма да се учудя и запаси да си трупкат в някой фризер. Ако бяхме по-близо, ние така щяхме да направим. Mr. Green

`blondinka`, dori_ta, добре дошли!

лято лято, е бива ли така да снимате детето! Laughing

veni-b, установихте ли какво предизвиква реакцията?

като заговорихме за книги - някой има ли предложения за хубави интерактивни книжки на български за андроид?
Такова чудо и мен би ме заинтригувало.
Виж целия пост
# 367
И ние много обичаме да ловим риба, но го правим само в България, когато ходим на отпуска. Страхотно отпускане е това риболовът.
Виж целия пост
# 368
`Blondinka`,привет и от мен! 
Hug 
Стана ми мъчно за момчето ти....Има ли шанс да прекратите с интеграционното училище? По-добре на курсове ,за езика,отколкото там. Има Берлински мами в темата,може да те посъветват нещо... 
   
Виж целия пост
# 369
Благодаря за топлия прием момичета!
Сбъдваща, благодаря за линка.
Курсове търсим усилено, но за сега без особен успех. Има много групи за възрастни, но не приемат деца под 16г. А детски такъв не намирам. Само индивидуални уроци по 25 евро на час, но ми се видя много. Опитваме в къщи да учим по малко двамата... нашия тати ни помага, обаче това съвсем не е достатъчно според мен.
Иначе имаме малко кученце и винаги когато го разхождам някой ме заговаря, та така на улицата  учим по някоя и друга дума  Laughing
Учудвам се, че за риболова имат толкова строги закони. Аз не ловя, но съпруга ми в Бг ходеше, добре че не е пробвал тук.
Всеки ден се убеждавам, че имам още много да уча за живота в Германия. Както моя син казва направо почваме нов живот.
Виж целия пост
# 370
Интерактивни книжки на български за андроид точно не знам. Но от читанката съм изтеглила една камара от книжките за Франклин. Направени са много добре, с картинките и всичко. Ето линк ако някой има интерес:
http://chitanka.info/person/paulette-bourgeois
Виж целия пост
# 371
Мисля, че няма как да се прекрати ходенето в това училище, освен ако не го запиша в друго. Ходихме в едно да питаме и от там пак ни казаха, че трябва да мине първо през велком клас.  А доколкото знам не може дете в училищна възраст да не посещава училище, даже получихме писмо, че ако детето не посещава училище дължим 2500 евро глоба. Въпреки че в Бг е завършил 6 клас, имаме и отпусно, но тук учебната година продължава и трябва да ходи явно. Не съм много сигурна, моля някой да ме поправи ако греша.
Виж целия пост
# 372
трябва да ходи на у-ще. вие може да избирате оба4е. ако тук не ви харесва прегледайте другите, прегледайте в околността, изберете което каквото искате даже 4астно, ако ви отговаря на изискванията. разбира се щ€трябва да се замислите сами за плащане, водене с кола  и пр ... но имате избор. В у-щето на сина ми идват деца от 30 и от 60 км. отдале4ени градове. Всеки си решава и си се организира  Peace
Виж целия пост
# 373
Интерактивни книжки на български за андроид точно не знам. Но от читанката съм изтеглила една камара от книжките за Франклин. Направени са много добре, с картинките и всичко. Ето линк ако някой има интерес:
http://chitanka.info/person/paulette-bourgeois

благодаря, ама този формат не ме устройва. трябва да ги направя в друг формат.
Виж целия пост
# 374
Асе, ето тук можеш да си ги направиш в какъвто формат ти трябва, става много лесно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия