Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 37 - на сбъднатите мечти

  • 72 719
  • 771
# 720
Като ми сложиха абоката първо ми взеха кръв, а след това продължиха с упойката и пункцията, нямаще два пъти бодене.

Ако обаче вече ти е поставен абокат, не се взима кръв през него.

Взима се, на обременяването с глюкоза по абсолютно същият начин са ми взимали. Спомням си добре, защото се запушваше и аз няколко пъти ги молих да не се мъчат и да ме дупчат колкото трябва. Това се случи в ендокринологично отделение. За пролактин по същия начин, даже ми обясняваха, че държат да е през абокат, защото имало стрес и при дупченето, затова го поставяха и си ме оставяха да лежа преди да вземат кръв. Но това ми се е случвало само в енокринологията, когато съм пускала в лаборатория за пролактин, само съм лежала преди това.
Виж целия пост
# 721
Кали,на мен ми взеха кръв през абоката,защо да не се взима newsm78
Виж целия пост
# 722
Не знам, на мен винаги са ми казвали, че не може. Включително и в лабораторията в "Надежда".
В петък ме изписаха от Варненска болница след 20 дневен престой - всеки път ме дупчеха на друго място, макар през цялото време да бях с абокат...
Виж целия пост
# 723
май ако са вливали нещо през абоката вече не може да се взема кръв от там  newsm78
на мен ми е важно да им напомня навреме, та да си спестя боденето.
Виж целия пост
# 724
май ако са вливали нещо през абоката вече не може да се взема кръв от там  newsm78
на мен ми е важно да им напомня навреме, та да си спестя боденето.

Точно така, казаха ми да им напомня преди да ме упояват първо да си източат кръвчица.
Ох, вече май се уточнихме.
Виж целия пост
# 725
май ако са вливали нещо през абоката вече не може да се взема кръв от там  newsm78
на мен ми е важно да им напомня навреме, та да си спестя боденето.
Това втората кръв ли ще бъде? Първата взеха ли ти я вече?
Виж целия пост
# 726
втората, първата в деня на прегнила я взеха.
Виж целия пост
# 727
Аз не разчитам на резултат от кръв, която е взета от абокат, освен в случаите когато със слагането на абоката се взима кръв и то със специален адаптер директно във вакутейнера, а не да се тегли със спринцовка и после да се прехвърля във вакутейнера. Правили сме сравнение (по принуда) и има разлики в резултатите. Особено, ако е текло нещо през този абокат или дори само да  е промиван.
Виж целия пост
# 728
Да добавя - съкращенията ще са по Чл. 328, ал. 1, т. 2 от КТ. 


ами това е доста добре, ще получиш обезщетение една заплата, и максималното от НОИ за период, според стажа. 

За обезщетението е ясно, и от НОИ също. Въпросът ми беше имат ли право да ме съкратят при започната  процедура  / номерът в ЦАР ни излезе, получихме обаждане на 01.07 - на 17ти да си вземем заповедта/  
Виж целия пост
# 729
Явно РВМС се слага по преценка на лекаря в различно време. Аз имам и преди двата трансфера, но по различно време ми взимаха кръв и ми поставяха РВМС-то.
Виж целия пост
# 730
Да добавя - съкращенията ще са по Чл. 328, ал. 1, т. 2 от КТ. 


ами това е доста добре, ще получиш обезщетение една заплата, и максималното от НОИ за период, според стажа. 

За обезщетението е ясно, и от НОИ също. Въпросът ми беше имат ли право да ме съкратят при започната  процедура  / номерът в ЦАР ни излезе, получихме обаждане на 01.07 - на 17ти да си вземем заповедта/  


цитат:
Ако съм бременна или в напреднал стадий на лечение ин-витро работодателят може да ме уволни само на някое от следните основания: закриване на предприятието; отказ от моя страна да последвам предприятието/ поделението, в което работя, когато то се мести в друго населено място; когато на заеманата от мен длъжност е възстановен незаконно уволнен работник или служител; ако бъда задържан за изпълнение на влязла в сила присъда; при обективна невъзможност за изпълнение на трудовия договор; при дисциплинарно уволнение. В последния посочен случай (при дисциплинарно уволнение) е необходимо да се вземе и предварително разрешение от инспекцията по труда. За да се ползвам от тази закрила, трябва да съм уведомил работодателя си за състоянието, в което се намирам и да съм го удостоверил с документ от здравните органи. Уволнението на основание извън изброените е абсолютно недопустимо.
Виж целия пост
# 731
Ти не си в напреднал стадий на лечение инвитро. Това е и като с отпуските за процедури. За напреднал стадий се смята периода на стимулация, пункция, трансфер. Питала съм юрист, така ме консултираха.
Виж целия пост
# 732
Аз не разчитам на резултат от кръв, която е взета от абокат, освен в случаите когато със слагането на абоката се взима кръв и то със специален адаптер директно във вакутейнера, а не да се тегли със спринцовка и после да се прехвърля във вакутейнера.

Точно както си обяснила, така го правеха и ето защо им е по-лесно да кажат, че не може, отколкото да се затормозяват. Естествено, че пациента може всичко да изтърпи, защо да не го дупнат пак.
Виж целия пост
# 733
Ти не си в напреднал стадий на лечение инвитро. Това е и като с отпуските за процедури. За напреднал стадий се смята периода на стимулация, пункция, трансфер. Питала съм юрист, така ме консултираха.

Стимулацията не влиза в "напредналия" стадий.
Напредналия стадий започва от пункцията.
Виж целия пост
# 734
Аз не разчитам на резултат от кръв, която е взета от абокат, освен в случаите когато със слагането на абоката се взима кръв и то със специален адаптер директно във вакутейнера, а не да се тегли със спринцовка и после да се прехвърля във вакутейнера.
Точно както си обяснила, така го правеха и ето защо им е по-лесно да кажат, че не може, отколкото да се затормозяват. Естествено, че пациента може всичко да изтърпи, защо да не го дупнат пак.

Ако ми дойдеш в лабораторията с абокат, със сигурност няма да ти взема от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия