Американски колеж - шеста тема

  • 126 927
  • 749
# 465
голяма глупост ми се вижда, само объркват хората, "приет" и "резерва" взаимно се изключват
то е ясно, че ако си № 99 си бил на ръба
Виж целия пост
# 466
И аз се замислих за резервите. Ако по някаква случайност всички приети 80 деца се запишат, какво се случва с 20-те резерви. Приемат ли ги?
Виж целия пост
# 467
И аз се замислих за резервите. Ако по някаква случайност всички приети 80 деца се запишат, какво се случва с 20-те резерви. Приемат ли ги?

Да, приемат ги.  Peace
Виж целия пост
# 468
Честито на приетите!

Един въпрос.
примерно
Пол: жена; Статус: резерва; "Място в класирането: 180" - това означава:
1. 180-то място от всички кандидати (момчета и момичета) или
2. 180-то място само от момиче

Благодаря.
Виж целия пост
# 469
Честито на приетите!

Един въпрос.
примерно
Пол: жена; Статус: резерва; "Място в класирането: 180" - това означава:
1. 180-то място от всички кандидати (момчета и момичета) или
2. 180-то място само от момиче

Благодаря.

означава 180-то от момичетата
Виж целия пост
# 470
 Не се изненадвам, че АК канят за записване 200 кандидата при обявена бройка 160. Практиката им показва какъв процент не се записват, а те анализират ситуацията. Това е една от силните страни на училището. Завишената бройка на приети ученици в последните години също не е случайна. Випуск 2014 започнаха 142, а завършиха 114. Випуск 2015 бяха още по-малко.  Peace
Виж целия пост
# 471
И аз се замислих за резервите. Ако по някаква случайност всички приети 80 деца се запишат, какво се случва с 20-те резерви. Приемат ли ги?
Моят нали е 92, та директно се обадих по телефона на Колежа, за да ги питам (междувременно ММ, който не е БНД на сина ми, направо посърна от мъка) - оттам обясниха, че независимо колко се запишат, до 100 място се записват всички, дори и първите 80 да са записани.

Drop rate е наистина висок и в това няма лошо. Лошо ще е да бутат слаби (като знания и/или воля) ученици до 12 клас.
Виж целия пост
# 472
Миналата година пак бяха поканени първите 100 момичета и 100 момчета и в крайна сметка приеха точно 160 деца, ако не греша. Това означава, че много от приетите първоначално деца са се отказали по различни причини.
Виж целия пост
# 473
...Някой има ли информация под какъв среден месечен доход на член от семейството се отразява това намаляване на таксата?
Вземете си формуляра за кандидатстване за финансиране, прочетете си го...  и обърнете внимание: "финансиране", защото това не са социални служби от които ви се полага по право "отразяване на намалението на таксата", а е частно училище и това финансиране е от фондове...
Виж целия пост
# 474
по повод поканата за записване към първите 20 от резервите от двата пола и чуденето покрай нея, да си споделя теорията от преди две години Simple Smile тук
Виж целия пост
# 475
В този ред на мисли да задам не особено умния въпрос: добре, моето дете винаги е искало само АК, приета "резерва" е, нямам никакъв шанс за финансова отстъпка, затова няма дори и да се пробваме. т.е. при нас изборът е вече направен.   През май той се явява  на НВО, защото е задължително и после трябва ли да подаваме документи за класирания в ДУ? Ако не подадем, подлежим ли на някаква санкция?
Виж целия пост
# 476
antea напълно съм съгласна с анализа ти. Политиката на училището е добре премислена.
Sharky не сте длъжни нито да се явяват е на втори модул, нито да подавате документи за класиране. Само ако искате.
Виж целия пост
# 477
В този ред на мисли да задам не особено умния въпрос: добре, моето дете винаги е искало само АК, приета "резерва" е, нямам никакъв шанс за финансова отстъпка, затова няма дори и да се пробваме. т.е. при нас изборът е вече направен.   През май той се явява  на НВО, защото е задължително и после трябва ли да подаваме документи за класирания в ДУ? Ако не подадем, подлежим ли на някаква санкция?
Не е необходимо да подавате документи за ДУ и не подлежите на никаква санкция.Детето ще се води записано в АК, т.е изпълнено е държавното изискване за задължителното образование до 16г.
Виж целия пост
# 478
...добре, моето дете винаги е искало само АК, приета "резерва" е, нямам никакъв шанс за финансова отстъпка, затова няма дори и да се пробваме. т.е. при нас изборът е вече направен.   През май той се явява  на НВО, защото е задължително и после трябва ли да подаваме документи за класирания в ДУ? Ако не подадем, подлежим ли на някаква санкция?
Не. Дори може и да не ходи на "изпитната" част на НВО, но... по-добре да си направи всичко за изпитите, за лична информация да си знае "къде е", пък документи за кандидатстване може да не се подават.
Скрит текст:
В нашия случай младежа дори ходи на изпит в НПМГ, бала от НВО му стигаше за каквото си иска, документи подадохме само за НПМГ... записах го в колежа след излизане на първо класиране, за да е направил сам "обоснован информиран избор" защото наистина иска много учене, режим, разпределяне на времето и изобщо на ресурсите... доста беше различно от предишното му училище. И когато ми се тръшкаше в началото на 8ми клас "тука не е за мен", "няма да се справя", "мисли за местене лятото" и т.н. си имах довода "Ти така реши, избора беше твой!" и устоях на тийн терзанията  Sunglasses сега се справя блестящо и на ум не му минава да ми пили по тези въпроси.
Виж целия пост
# 479
Скрит текст:
Малко офтопик, но имах подобна история с каката (тя е 14 години по-голяма от номер 3): влезе в УНСС с 6ца на предварителния изпит, и в АУБГ.  Аз я записах в АУБГ, оказа се записана без мое знание и в УНСС Rolling Eyes. Излових я някъде в средата на първия семестър - по преумората, и поставих условие: спираш сега УНСС, изкарваш първата година в АУБГ и ако и тогава УНСС ти харесва повече, няма да плащам повече за АУБГ и си оставаш в УНСС...е, в средата на май месец смени "тоналността', каза, че предпочита АУБГ. Горе долу като вашето "направил сам "обоснован информиран избор",  защото наистина иска много учене, режим, разпределяне на времето и изобщо на ресурсите... доста беше различно от предишното му училище". Иска ми се малкия да се научи на тези навици в АК, а не после, в университета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия