?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 821 219
  • 20 915
# 12 660
Когато въпроса опре до нотариален акт, няма нищо междуличностно, а всичко си е точно юридическо.
 
Щом нямате брак, ще го плащаш ти + родителите ти, няма никаква причина партньора ти да фигурира, като собственик. Може да кажеш, че родителите ти искат да е на тяхно име и така...

Рядко одобрявам нещо в този подфорум, но в случая решението ти е много добро. Успех.
Виж целия пост
# 12 661
Нямате сключен брак . Значи нямате съпружески задължения по смисъла на СК. Не питате за юридически съвет- щом става дума за междуличностен, при описаната ситуация , той би бил неглец да претендира за част от собствеността .Освен ако е предлагал брак , а вие не сте искали. Тогава би могло да се получи наистина скандално и с основание. Заради липсата на доверие към този човек от Ваша страна, и то в дългогодишна връзка , скрепена с дете. Пиша на Ви за първи път във форума , но Анонимните ме респектират.
Виж целия пост
# 12 662
Имам следния проблем. Искам да купя жилище за родителите ми
До тук. Simple Smile Проблем нямаш ти. Ще финансираш имота с твои средства плюс такива, които са от собственост на родителите ти.
Няма какво да го мислиш. Ако направи проблем, значи е тарикат. Да се бръкне той за семейно жилище и тогава да претендира.
При вас има разделност и на бюджета доколкото прочетох. Много е удобно понякога моето си е мое, твоето си е твое, всеки да разполага с парите си, но като дойде време за голяма покупка- хайде да е общо. Еми, не става. Вие вече си имате установен модел.

Дори да бяхте женени и в перфектни отношения, имотът е за родителите ти, част от парите са техни. От какъв зор ще е на името на двамата. (Чисто морално, не говоря за СИО, макар че ние си имаме в законодателството и разделност на имуществото при желание, така че не виждам за каква обида можем да говорим при твоя мъж)
Виж целия пост
# 12 663
А защо не на името на родителите ти, нали е за тях?
Виж целия пост
# 12 664
И аз това щях да напиша. А те после да го прехвърлят директно на детето.
Виж целия пост
# 12 665
Защото са възрастни, а ще се отпуска кредит. Банката иска достатъчно години живот, за да може този кредит да се изплаща.
Виж целия пост
# 12 666
Кредита може да е на нейно име. Освет това много малка част се покрива от кредит. Тя написа.

Моя позната така изтегли изпотечен, хем с много малко самоучастие, основно парите дойдоха от банката. И го записаха на родителите й.
Виж целия пост
# 12 667
Цитат
Чисто финансово аз мога да поема цялата тежест на покупката и да участвам наравно в издръжката. И сега спестяванията ни реално са разделени, защото всеки си получава заплатата по банков път и е правил собствени депозити. Имаме сходни навици за харчене и спестяване и никога не сме се карали за пари. За сметка на това, последните години сме имали доста кризисни периоди и очаквам мъжът ми да приеме една такава крачка като стъпка към раздяла.
Тук казус - проблем, както го нарича Анонимна , няма!
Тя очаква такъв от страна на двуличностния тип, с когото живее.  Това означава, че добре си го знае що за стока е.
Не виждам широко поле за разсъждения.
Виж целия пост
# 12 668
И на него какви са му опциите, че да претендира? Да се прибере при майка си и брат си ли в неговия апартамент? Ами да върви Simple Smile
Не виждам междуличностен проблем, парите на вашите, твоите и кредит на твое име... не виждам причина той да иска част, при условие, че няма никакво участие.
Вашите си взимат апартамент и го пишат на детето си т.е. на теб, аз не виждам никакъв проблем.
Виж целия пост
# 12 669
Аз от написаното, оставам с впечатление, че тя иска да е на нейно име- ами ок. Разбивките по проценти обаче на мен ми говорят, че БНД ще участва косвено.т.е.ще подпомага с-вото и ще търпи загуби , изтърва ползи, от тоя кредит+ пренасочване на сем.спестявания. Поне така го разбрах аз.
Не е вярно, че собствеността не може да се запише на името на непълнолетното общо дете. И много хора така правят.Аз мисля, че в случая това е най- правилния вариант.И ще са доволни всички, би трябвало де:) И тъй като не съм юрист, но все пак това са чисто фин взаимоотношения, а не междуличностни, най- добре е да се направи консултация с близък юрист за правните последствия от всяко едно решение.Иначе дилема няма. Иска да е на нейно име- действа, не пише в бг мама Simple Smile кой как ще се чувства.
Виж целия пост
# 12 670
Не бих записала имот на дете - много бързо ще стане на 18 и ще е лесна плячка за мошенници и измами. Да не говорим и без това колко бели може да натвори, ипотеки, продажби ...
Виж целия пост
# 12 671
Не бих записала имот на дете - много бързо ще стане на 18 и ще е лесна плячка за мошенници и измами. Да не говорим и без това колко бели може да натвори, ипотеки, продажби ...
Ако е със запазено право на ползване на родител/и, не може да направи нищо от тези неща, независимо, че имота е на негово име и е станал пълнолетен
Виж целия пост
# 12 672
Аз разбрах, че детето е общо и родителите й искат един ден за него да остане. При това положение не виждам какво може да има против бащата, все пак неговото дете печели от цялата ситуация...
Виж целия пост
# 12 673
Имам следния проблем. Искам да купя жилище за родителите ми в близост до моето.
Скрит текст:
Покупката ще се финансира с около 30%-40% от продажба на имот в провинцията на родителите ми, 20%-30% с общи семейни спестявания и остатъка с кредит. Жилището, в което живеем с мъжа ми, с който нямаме сключен брак, е наследствено и си е на името на баща ми. Мъжът ми има собствен голям апартамент, но в него живеят майка му и брат му. Не искам новият апартамент да е на двамата.Честно казано, мога да платя задължителното самоучастие и съпътстващите разходи с лично мои средства. Кредитът също ще е на мое име и бих могла да си позволя да го изтегля без съдлъжник.С мъжа ми винаги сме имали съпоставими заплати, даже моята е по-висока в момента. Естествено, кредитът ще се отрази в някаква степен на семейния бюджет. Очаквам мъжа ми, с който сме заедно от над 15 г. и имаме общо дете, да се обиди ужасно, ако му кажа, че искам апартаментът да е само на мое име. Проблемът няма да е финансов, а междуличностен. От друга страна, участието на родителите ми е съществено, това е един вид компенсация, че ни подсигуриха първо те жилище (новото за тях ще е по-малко).  Мислех за вариант жилището да е на сина ми, но няма как да се купи имот с кредит на непълнолетен. Някакви идеи? Питам по-скоро за междуличностния проблем, не за юридически съвет. Чисто финансово аз мога да поема цялата тежест на покупката и да участвам наравно в издръжката. И сега спестяванията ни реално са разделени, защото всеки си получава заплатата по банков път и е правил собствени депозити. Имаме сходни навици за харчене и спестяване и никога не сме се карали за пари. За сметка на това, последните години сме имали доста кризисни периоди и очаквам мъжът ми да приеме една такава крачка като стъпка към раздяла.
Въпреки привидните  на пръв поглед идеално уредени отношения във всеки аспект, това е само поредното доказателство до каква анархия води така наречено модерно "съвместно съжителсво".И че всъщност нищо не е уредено, а при най-малкия проблем нещата стремително тръгват "надолу".

Всички нападате мъжа й...обаче той има някаква заслуга тя да успее да спести парите, които сега иска да вложи.
Освен това, нейната част от "семейните" спестявания ще се вложат само н "нея".И освен това, той е потенциален потърпевш от изплащането на кредита после....една част от нейната заплата няма да влиза вече в "семейството".
Сигурна съм на 100%, че ако казуса беше обратен-мъжа да иска да купи жилище САМО за него, при положение, че има семейство и дете, всички тук щяха да гракнат "Аууу, ама не може така!".
Двойният стандарт обаче никак не ме изненадва, типичен е за форума, а и очакван.   Smile
Виж целия пост
# 12 674
Аз разбрах, че детето е общо и родителите й искат един ден за него да остане. При това положение не виждам какво може да има против бащата, все пак неговото дете печели от цялата ситуация...
Не е вярно. Майката остава наследник или ако иска да е на нейно име, може да го прави каквото иска тоя апартамент.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия