Последната третина се задава, ОКТОМВРИйската мама на подготовка се отдава (11)

  • 25 322
  • 691
# 105
 Biskvitka87, честит рожден ден!
Здраве, щастие, любов, късмет и едно прекрасно бебе през есента!

Аз съм от най-големите  Mr. Green бъдещи мами... точно 10 години по-голяма от Бисквитка Simple Smile
Виж целия пост
# 106
.Biskvitka 87 Честит Рожден Ден  Tada Желая ти едно хубаво и пухкаво бебче!  baby_neutral
Виж целия пост
# 107
Бисквитка честит рожден ден  bouquet
Няма да си говорим за годинки, аз след месец правя 39, ама какво толкова, чувствам се като на 20  Mr. Green
За шишетата с каката ползвах на авент, с дребната изобщо не ползвах, така и не пи от шише. Сега мисля ако се наложи да взема стъклено.
За имената, каката ми е Ема, на майка ми е кръстена. Тя почина когато бях на 12 и от много години бях решила, имам ли момиченце да носи нейното име  Heart Eyes Дребната е Ана, на леля ми, с която живях като тийн. Сега се чудим м/у Калоян и Борис. Много харесвам Александър и на кратко да му казвам Алекс, но е ужасно популярно и това ме дразни, та затова се отказахме от него като вариант.
Мъжа ми даже иска да е с две имена, та малко спорим по въпроса  Rolling Eyes
Днес си записах час за ФМ при Сигридов, но чак за 24-ти август, че бил отпуска...Ще има да си почакам Simple Smile
Виж целия пост
# 108
За именния ден и аз съм мислила, че съм близо до 26 - ти октомври, но след като вече сме избрали име, едва ли ще го сменим  Rolling Eyes
Biskvitka87, честит рожден ден! Здраве на цялото ти семейство и най - хубавия подарък на есен!
Виж целия пост
# 109
Бисквитка, честит празник, пожелания за здраве и много любов  Hug
Днес бях на ЖК, всичко е наред, още е седалищно, но не я мисля, че така или иначе ще разждам със секцио заради очите - доста съм късогледа и дори всичко да е наред с очните дъна и налягането, едва ли ще ме пуснат да раждам нормално.
За да изляза в болнични само 14 дни по-рано ще ми изтеглят термина с един ден, а болничните преди тези за "бременност и блабла" ще ми пусне личната, при вас кой ги издава?
Краката не ми отичат почти, но пръстите ми са някакви ужасно трудноподвижни чуканчета, които сутрин изобщо не мога да свия в юмрук, трябваше да попълвам нещо преди няколко часа и не успях да стисна химикалката...  Mr. Green
Относно шишета - засега мисля да позлвам стъклени, самата аз избягвам пластмасовите доколкото мога.
Относно ваничките за къпане, предполагам, че е индивидуално, но кои са ви били по-удобни за дечковците - обикновени или ортопедични? Струва ми се, че ортопедичните могат единствено да убиват в даден момент Mr. Green
Виж целия пост
# 110
Biskvitka87, честит рожден ден!  nbirthday newsm67  ura Желая ти всичко най-хубаво, баткото много да слуша и да помага и малката принцеса да се появи жива и здрава наесен с песен  Hug

Аз също ако съм избрала име за детето, не бих го променила само защото се е родило на деня на някой светец  Peace

Относно отичането, за сега не се познаваме, надявам се да ме подмине  thumbsup
Виж целия пост
# 111
Бисквиткa, Честит Рожден Ден!!! Пожелaвaм ти много здрaве и здрaво бебе нaесен Wink
Зa шишетaтa - ползвaх Томи Типи плaстмaсови. Те се водят BPA free. Бибероните тaкa или инaче се сменят според възрaсттa нa детето - 0-3м, 3-6м, 6+м. Кърмих до крaя нa третия месец. Дотогaвa ги ползвaх зa водичкa или aко се нaложи дa се изцедя и някой дa нaхрaни бебето.
Помпaтa също ми е Томи типи ръчнa - доволнa съм. Но съветвaм всички дa си нaбележaт модел и първо дa видят дaли имaт нуждa от тaкaвa преди дa купувaт.
Зa името и прaзниците около термин - едно от именaтa, които сме избрaли е Любов. Избрaли сме го още от преднaтa бременност (ин витро с прaвен трaнсфер нa 17ти септември). Сегa се двоумим между Любов и няколко други имемa, но тъй кaто дaтaтa ми е много нa сърце зa мен ще е знaк от съдбaтa и aко се роди нa 17ти септември нямa дa се колебaя и със сигурност ще е Любов. A по принцип съм нa мнение, че детето не си идвa с името и искaм дa прaзнувa имен ден и рожден ден отделно. Синa ми се роди в 3.15 нa 25.05. Имaше много голямa вероятност дa е нa 24.05, a свекър ми е Кирил... Молех се до последно дa мине 0.00ч. зa дa не се сърди, зaщото нямaше дa е Кирил... Тa ние нaричaхме коремa ми Сaмуил от четвъртия месец нa бременносттa.
Aнaстaсия, добре дошлa отново. Дaно нямaш вече проблеми с бившия!
Диaмaнтче, нaчинa нa рaждaне ще го преживееш. Вaжното е, че е видян проблемa и може дa се отреaгирa нaвреме.
Честито нa всички с хубaви резултaти и порaснaли бебоци от прегледите Simple Smile
Виж целия пост
# 112
Привет и от мен след днешния преглед, за който чаках цели 2 часа и половина като от сутринта бях гладна, защото давах кръв и накрая вече имах чувството, че ще падна от глад Grinning

Нашата девойка вече е 960гр в 25 седмица по крачета и главичка изпреварва със седмица-две, но пък това означава че ще е дългокрака Laughing От изследванията всичко наред както очаквах хемоглобинът ми започва да пада вече е 108 и започвам да пия желязо. Правиха ми и първи запис на тонове, но на девойката явно така не и харесваше, че се скъса да ме рита и побутва.

Бисквитка, Честит Рожден Ден! newsm59  и най-сладкото бебче на финала ти пожелавам!

Относно шишетата писала съм и преди, че съм ползвала само Нук и сега смятам да заложа на тях, доволна съм и от стъклените и от пластмасовия вариант и честно казано мисля че всички заедно ги стерилизирах в микровълновата, нямаше проблем.

Виж целия пост
# 113
Изчетох статията от линка за шишетата и тъй като нямам опит до сега, разбрах, че няма значение дали са стъклени или пластмасови, важното е да пише, че могат да се стерилизират. Относно коритото- аз ще ползвам такова ортопедично, но бях на лекция за къпането и там казаха, че по-добре са се ползва обикновено, без никакви извивки като легълце, а в последствие ако иска мамата да си купи допълнително такава поставка
Виж целия пост
# 114
На мен обикновенното корито ми е по-удобно. В България имам анатомично, голямо... ами нито на мен нито на малкия му беше удобно. Опищя Света в него. Аз съм се родила в 0.15 ч. на 25.05, но и да бях избързала Кирилка нямаше да съм.   Mr. Green
Виж целия пост
# 115
относно коритата -  аз за Ема имах 3 различни корита, всичките дадени от приятелки, като това с анатомичната поставка го ползвах най-малко и беше точно преди да спрем да се къпем в корито, просто защото не беше никак удобно .. Ема се чувстваше прекрасно в по-малко коритце с тия поставки дето са като хавлиена кърпичка .. сега мисля пак така да процедирам Peace
Виж целия пост
# 116
Biskvitka87 Честит рожден ден! Бъди много здрава и щастлива  и пухкаво и здраво бебче на есен  newsm59  ura . Смятам, че за шишета си е въпрос на избор, ако са пластмасови, просто ще се ползват по-малко време, нали така? а биберона - силиконов, каучук? Там какви са изискванията newsm78
Виж целия пост
# 117
Biskvitka 87 - Честит рожден ден! Здраве и късмет ти желая и леко раждане и здраво бебче наесен!
Боби, да не би и ти днес да си рожденичка?   bouquet За годинките - и аз съм на 36, скоро 37 Simple Smile добре си се чувствам  Wink
За ваничките - ние имаме ортопедична, с извивки за 2 размера бебе. Сега като се замисля, бих предпочела най-обикновено коритце и евентуално хавлиена подложка за съвсем малкото бебе. Отдавна не сме я полвали, къпем Емо под душа, че е вече 13 кг Simple Smile а ако поставим ваната на земята, ще ни отидат гърбовете.
Шишета не съм ползвала преди - не пиеше вода до към 6-7 месец, пропи постепенно направо от чашка с накрайник. Имам си едно-две пластмасови към помпата на Авент, ако се наложи. Ползваше биберон залъгалка, като в началото предпочиташе каучукувите, те са с по-малка трайност, по-бързо се износват.
Синът ми се роди на Петковден, но не съм се влияла от това за името  Peace
Зози, и четирите имена много ми харесват - и на щерките и двата варианта за момченцето. Калоян и Борис ни бяха резервните на нас Wink хм...аз мислех да не правя 3та ФМ, а и щом Сигридов е отпуск почти до края на август... май ще пропусна.
Виж целия пост
# 118
Аз мисля в началото да съм предимно със стъклени шишета, ако въобще се наложи да ползвам, ще взема и едно пластмасово за през нощта. Като започне да си държи само шишето, тогава пластмаса, за да не го потроши като го изпусне. Както ще предпочета каучуковите биберони пред силиконовите.

Аз днес съм малко нещастна, защото депутатите приеха на второ четене промените в закона за помощите, поради което на есен няма да получа 3000 лв. помощ за майки студентки. Но.., това е положението. Ще се справим и без тях.
Виж целия пост
# 119
Премахнаха ли ги помощите за майките студентки?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия