Последната третина се задава, ОКТОМВРИйската мама на подготовка се отдава (11)

  • 25 322
  • 691
# 180
 На някоя мама с детенце да се е случвало да му се бели кожата по ръцете? Днес видях на малкия ръцете и не знам защо, но се притесних и утре отиваме до личната. Не са мехури, не е червено, само се бели. Чета, че може да е изкарал скарлатина без да сме разбрали, защото има и лека форма, и след това се белили.ръцете и краката. Гъбички, екзема...липса на витамини
... Оффф аман, все нещо
 Днес всичко ме дразни, ММ най-много! Нещо съм яхнала метлата. Дребния от 7 ч
 само мрънка..... Иде ми да избягам някъде! Мрън!
Виж целия пост
# 181
За секса...и ние не сме от най редовните , а и имахме забрана до 4тия месец. Сега от време на време се разписваме , но не ми е особено комфортно с този корем. Обикновено след секс бебетата стават много активни и не мога да спя та добре , че рядко правим  Mr. Green
Виж целия пост
# 182
Бисквитка, евала!  newsm10
Ние също правим по-рядко от преди, но май е от умората ми, основно покрай малкия и сега с бременността съм все уморена  Sad а нали си имам и контракции, та внимаваме. Май си струва да се отпуснем, че желание не липсва, а след раждането поне месец суша не ни мърда Simple Smile
Денис, дано е нещо банално, може да е чувствителен към някой сапун? или да играе много с вода?

Виж целия пост
# 183
Момичета Вие какво мислите до кога е безопасно да се прави секс ?
Хааа. Какво беше това? От март не сме JoyКървене, повръщане....все хубави неща....бяха в началото, че и до 6тия драйфането. После корем, мърдащо бебе...не иска да ме докосва, но октомври ще се запознаем отново Mr. Green
Виж целия пост
# 184
моя мъж с първата бременност ми наложи вето в началото на 9тия месец, щото гледа серията на Приятели, в която Рос и Рейчъл тръгнаха да предизвикват раждане със секс и аз останах на сухо .. сега с тази бременност имаме повече грижи и занимавки покрай Ема, аз доста се уморявам /в общи линии вечер от 5 до 10 си е абсолютен маратон, докато я тръшна да спи/ и като цяло имам желание, но не и физическа възможност, та в общи линии положението е нещо от сорта на: аз ще спя, той ще се забавлява, само ще внимава да не ме събуди Mr. Green Mr. Green Mr. Green

п.с. все още не знам кога ще ми наложат вето този път .. остава си изненада Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 185
Секс?! Кaкво беше товa? Последния път беше нa 1ви януaри...  Embarassed После пункция, трaнсфер, положителен тест, кървене, контрaкции и пет влизaния в болницa до сегa...  #Crazy С преднaтa бременност беше същото и шест седмици след рaждaнето не сме прaвили нищо, че имaх ужaсни рaзкъсвaния и трябвaше дa си зaздрaвее  Embarassed Тa се събрaхa 10-11 месецa. Кaто гледaм и сегa ще е тaкa  Embarassed
Ние хлрбaрки нямaме, но в aпaртaментa ни под нaем имaше преди. Викaхме дa пръскaт преди 6-7 години. Оттогaвa нямa еднa хьебaркa. Пръскaхa сaмо нaшия aпaртaмент и единия съседен. В гaрaжa имaме ултрaзвуковото устройство, но е сложено против плъхове - е дa aмa нa плъховете не действa, дa не се подлъжете  Peace
От днес съм в 30тa седмицa, последнaтa седмицa от седмия месец  Grinning  мaй е време дa зaпочнa дa стягaм по мaлко бaгaж зa болницaтa и зa бебкa дa взимaме някои нещa Simple Smile
Веси, евaлaтa. Много ти се рaдвaм нa aктивносттa   bouquet
Виж целия пост
# 186
Момичета Вие какво мислите до кога е безопасно да се прави секс ?
Хааа. Какво беше това? От март не сме JoyКървене, повръщане....все хубави неща....бяха в началото, че и до 6тия драйфането. После корем, мърдащо бебе...не иска да ме докосва, но октомври ще се запознаем отново Mr. Green

И аз да питам какво беше това  Mr. Green
Всеки ден почти болки, контракции, че шийката, че нещо друго, секса е мираж, страх ме е, даже и да се навия по някое, нещо става и не ми се рискува и като гледам как върви сигурно ще си остане така до края  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 187
Цитат
Секс?! Кaкво беше товa? Последния път беше нa 1ви януaри...   

И ние така от средата на януари. В началото след трансфера не дават, после повръщане до 4 мес., след това аз имах желание, но ММ го хвана страх, вика: Да не вземем да му направим нещо на бебо, ще почакаме още малко.
И ние вече сме в последен триместър, мързелуваме си по цял ден, а в понеделник заминаваме в Гърция на море и вече нямам търпение.
За бебо още нищо не сме купили, че сестра ми е взела повечето неща от Англия, но след морето и аз ще направя обиколка по магазините.
Виж целия пост
# 188
Момичета, аз най-накрая се престраших и купих най-първото нещо за бебето. Малко символично, просто много ми хареса. Направихме си списъци с ММ и мислим от следващата седмица вече да започнем да купуваме малко по малко нещата. Голям напредък за мен, тъй като май ако ме беше оставил човек щях да оставя всичко за седмица преди раждането  Mr. Green
Скрит текст:

Иначе въпрос - ние като сме с октомрвийски бебета те май нямат нужда от боди с къси ръкавчета реално (е, в България може би, там температурите са други). През деня се ориентирах май с какво да е облечено бебето, но вечер за спане какво трябва за месеци като октомври и ноември? Освен чувалчето, в което бебчето спи вместо одеалце, отдолу пак ли с боди и клинче или нещо по-специално?  newsm78
Виж целия пост
# 189
Синът ми спеше през нощта така както е облечен и през деня. То реално бебетата и през по-голямата част от деня спят, а и винаги са облечени с нещо удобно. Аз те съветвам за самото начало да не вземаш бодита, които се обличат през главата, а с копченца отпред или отстрани.
Виж целия пост
# 190
Здравейте! Завърнах се от болницата, много е приятно в тези жеги  Crossing Arms
Да се оплача и че умрях от глад, защото бях закусвала в нас, после стана време за обяд, но нали ми взимат кръв и викам да не се наям като прасе...но в болницата после ми казаха, че нямало чак такова значение дали е на гладно - ако има някакви отклонения, тогава щели да повторят на гладно...

Всичко с бебка е добре, отговаря си на седмиците (28 г.с. + 0 дни), даже АГ каза, че се чуди къде го нося това дете, но сигурно заради височината не си личи толкова. Околоплодни води в норма. Не ми казаха колко е дълго, колко тежи, но тя по принцип не казва, гледа май само диаметъра на главичката. Взеха ми кръв и ми направиха ЕКГ, за първи път ми пускаха тонове - най-красивия звук  Two Hearts Едва уловихме къде се чуват тоновете, бебето толкова много шаваше, че мърдаше апарата и трябваше наново да търсят къде се чуват  Party

Имам обаче една питанка. Тъй като отначалото досега съм в непрекъснати болнични, като свърши този ще ми останат 4-5 дни до 45 дни преди раждане. АГ каза, че има два варианта - или да си пусна отпуска за оставащите дни или да ме заведат, че лежа, но ще е повече дни и ще изляза по-късно в майчинство.
Някъде бях чела, че като започнеш болничните най-добре е да си продължиш с тях до 45 дни преди раждане, иначе ако прекъснеш болничните с отпуска, после оказва влияние върху сумата за майчинство. Има ли запознати по въпроса и кое е най-изгодно за мен - да пусна още болнични или отпуска?
Виж целия пост
# 191
отпуската според мен е по-лошия вариант, щото тогава имаше някаква врътка с изчисленията и ще ти вземат по-малка база за изчисляване на болничен ..
Виж целия пост
# 192
е как така толкова време болнични и изведнъж отпуск за 5 дни и после 45 дневен. При мен случаят е същият. Ето какво ми обясниха. Сега си взех последния 30дневен болничен. На 10 август ме викат да ми пуснат болничен за 5 дни, а от 15 август излизам в 45 дневния, което вече се водело майчинство. Аз съм изключително боса в тези закони, но това ми обясниха.
Виж целия пост
# 193
Само да добавя, че когато започнах да вземам болнични (бях 5ти месец) док ме предупреди, че започнем ли с болничните не е добре да се връщам на работа, защото парите намалявали.
Виж целия пост
# 194
да именно и затова при нея отпуска не е добър вариант ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия