Последната третина се задава, ОКТОМВРИйската мама на подготовка се отдава (11)

  • 25 322
  • 691
# 405
Не съм фенка на слинговете изобщо, но се замислям да взема. На нас може да ни изглежда страшно неудобно, но било супер за бебетата, на информационната вечер в болницата, в която ще раждам го казаха и предлагат даже курс как да се завързва правилно и т.н. Не е първото място, на което чувам, че за бебето е най-добрият начин за носене.
Виж целия пост
# 406
И аз не смятам да вземам слинг, кенгуру, ерго раница. Навън бебка ще си бъде само и единствено в количката. Ако има колики ще я успокояваме на ръце и вкъщи. Много отрицателно съм настроена към всякакви такива неща. Първо, че съм 45 кг и ще мога да ги ползвам първите максимум 2-3 месеца и то за по малко. И второ, бебето свиква да е на ръце и да се оглежда и после в количката не иска да стои и изпада в истерии. Затова всяка жаба да си знае гьола.
Пазарувам от около месец. В началото на септември влезам в 9месец и до тогава искам всичко да е готово. Всъщност средата на август ще изпера, изгладя и приготвя багажа за болницата. До тогава всичко трябва да е на лице. Аз все имам чувството, че понеже постоянно вдигам тежко и търча след малкия, няма да мога да изчакам датата на секциото. Дано да греша, но все пак ще се подготвя.
Предпочитам да не пазарувам нищо от сайтовете. Предпочитам всичко да си видя и да пипна и да знам какво купувам. Засега само помпа поръчах от сайт, че беше на промоция, а и вече я бях избрала.
Някои мами писаха, че още разпределят средства, понеже им се натрупват и допълнителни разходи. Препоръчвам ви (както бих посъветвала и приятелка) компромис с количката да не правите. С пълна сила важи, че евтиното излиза по-скъпо. От опит казвам, че след раждането роднини дават парички и може да отложите купуването на количка за тогава. Отделно за мен е по-добре да се купи запазена количка втора ръка от по-висок клас, вместо нова Чиполино, Лорели, Кангару и т.н.
Аз пък да ви споделя как си получи при мен и количката ще ми излезе на половин цена, че и по-малко. Бях си харесала Jane Muum. На рождения си ден се чух с всички приятелки, а с някои се чуваме рядко. Та с една(също бременна) се разговорихме, стана въпрос за количката и тя каза, че сеста й ползва такава. Аз взех да я разпитвам дали е доволна и т.н. и в крайна сметка се оказа, че сестра й  е там и говорих лично с нея. Момичето ми предложи да ми даде коша си за новородено, понеже вече не го ползват, а бил много запазен. Та онзи ден ми го изпрати и наистина е като чисто нов. ММ не можа да повярва, че е ползван иси мислеше, че нещо го лъжа. Аз после се замислих, че и коша за новородено от сина ми остана чисто нов, понеже винаги е постелен с нещо, а и бебчетата само спят вътре и няма как да го изцапат или повредят. Сега ще си купя само летен вариянт на количката и ще ми излезе с 500 лв по-евтина. Този въпросния кош струва 500 лв  Shocked Та ви предлагам като вариант да си потърсите употребяван кош за новородено ако количката позволява да се купи на части. Направо не знам как не съм се сетила и сама  ooooh!
Виж целия пост
# 407
Че продават ли се още живачни термометри бе хора?????
За слинговете-бяха супер популярни сред мамите когато бях бременна с Алекс. Познавам мами, които си отгледаха децата така, без колички. Виждам ги често тук,най-различни видове. Аз обаче не мога да си нося дамската чанта на лявото рамо от хроничен плексит и не мога да си представя да нося бебе 5 кила, а би ми било удобно с две деца. Едното го нося, другото в количката. (За къси разстояния). Имам кенгуро ама то не е за съвсем малко бебе. Отделно бебока ще е зимен и вън със слинг.....
Виж целия пост
# 408
 Бисквитка, напълно подкрепям всичко казано от теб!  bouquet
За термометъра съм с Чико-електронен от 8 години и половина. Не е мръднал!!!Ползваме го всички у дома. За беб няма да купувам нов. Батерии съм сменяла 2 пъти най-много. Майтап няма това ми е най-успешната покупка за тези години. Mr. Green
 За всичко друго акъли няма да давам защото със сина ми правехме от тъпотия нагоре за всяка покупка почти- кошара, количка......Дано сега съумеем да измислим нещо умно от позицията на 8 годишни ветерани, но надали Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 409
Ами аз живачен термометър си имам от първото детенце но няма начин да не се продават някъде Simple Smile Аз имам приятелка и трите си деца отгледа със слинг,готвеше,чистеше на разходки Simple Smile Но аз мисля,че не е никак удобно точно веднъж издържах с такова нещо и го подарих Simple Smile
Виж целия пост
# 410
Здравейте, момичета  Hug

Човек го няма една седмица и вие сте изписали не само старата тема, а и половин нова  Crazy Едвам дочетох...все така да вървим, май ние сме най-бързо пишещите мами от отчетните теми.

Много трудно заспах тази нощ, в Гърция пак е много жега, но поне вечер разхлажда и става много приятно хладно за спане. Тук се въртях, бях отворила всички прозорци да става течение и пак чак към 2 и 30 успях да заспя  Sad Ама май и по-зле ще става, като порасне още пупата, та трябва да свиквам.

По темите да св включа и аз:
За ваксините сме решили, че ще слагаме всички задължителни. Не ми се навлиза в спорове какво, защо и как - всеки сам си решава за своето дете.

За покупките сме до НИКЪДЕ!!! Ама нищо не сме купили още, направо започвам да се притеснявам, че няма да ни стигне времето. Нооо излизам вече в болничен след 2 седмици и мисля да наваксвам.

За името - положението е по-страшно от покупките даже  Grinning Имам едни 8 имена и само ръчкам половинката да се заеме по-сериозно с неговия списък и да седнем да го решим, че той от 5 месеца само вика "Има време"  ooooh!

Аз третата ФМ ще я правя утре в Маровс при д-р Павлова. Ще дам очет после  Wink
Иначе нашата госпожица е много спокойна и на моменти се притеснявам, че малко я усещам, но като четох за силните болезнени шутове при някои мами, май не съм за жалене.

За слинга - много е индивидуално. Една приятелка и двете си деца изгледа със слинг и почти без количка, пък друга не го е използвала повече от 1-2 пъти... Аз за себе си се чудя, може би по-скоро ергономична раница бих си взела, но не знам, дали ще издържа на тежестта на беба, като поотрасне  Thinking


Виж целия пост
# 411
Здравейте, момичета Hug
Имам питане за болничния. Понеже при тази, която ходя по ЗК за цялата бременност ходих миналия път за 2-ри път  Mr. Green Тя ме обвини колко съм несериозна, а аз и казах, че няма да се разхождам да си меря кг и кръвното и ходя за 3-те ехографа и изследванията дето пуска. Каза ми, че тогава ще се видим в 34 седмица. Коя седмица се ходи за болничния дето е 45 дни преди раждане? Искам да се информирам, да не ми направи някой номер в злобата си, че не може да цака пари от мен Close
За слингове, аз лично не успях да свикна с тях, ползвам това:
Скрит текст:
https://www.facebook.com/roshavo/photos/a.550193298326942.869984 … ype=3&theater
Аз не искам да коментирам темата за ваксините. Това е все едно споровете за или против АБ ли сте? Всеки да си решава сам.
Преди 9 години не бях се интересувала и слагах на дъщеря си до 3 годишна. Години по-късно заминах за Норвегия и мислех там да раждам, та се интересувах по въпроса. Бях потресена как не ваксинират децата си и е по желание имунизацията. Съответно започнах да чета защо е така, доста се информирах по темата.
Biskvitka87 аз имам педиатър, който на втората ми дъщеря пише ваксините напълно безплатно, просто защото лично е убедена във вредата от тях. Друг е въпросът, че е в частна ясла и не ми е потрябвало бележка. За училище също няма да ми трябва, по закон образованието е задължително, на каката не са ми правили проблем.
Джин-Джин хубаво е да прочетеш малко по въпроса преди да говориш за безотговорност?! Не си позволявам и също така и не търпя такива определения. За училището, може да си изкара подготвителната в самото училище ако не посещава ДГ.
Аз съм за добрия тон в темата. Peace
За секциото, аз съм рязана и двата пъти и сега си нося последствията. Изказвания от рода "не ми се разправя, важното е да сме живи и здрави.", хич не ги разбирам. Стискам палци всичко да е ок, не само след раждането, но и години след това когато всъщност се разбира защо секциото е в краен случай, като живото спасяващо, а не ей така за "удобство".
Виж целия пост
# 412
 Да се разпиша и аз, че пак сте включили 5- та скорост Simple Smile
На мен вчера ми се върнаха всички екстри на гадния вирус и се чудех дали да не отида до някоя болница. Цял ден гадене и повръщане, киселини, кошмарен кошмаритет. Днес съм на преглед и дано всичко е наред, че и кантара показва 2 кг. по-малко. Стиснете по едни палчета, моля.
Ние също не сме купили почти нищо, няколко дрешки, лепенки за стените и това е. Мисля, като захлади тогава да направя големия пазар, в тези жеги нямам сила за нищо. Ето това е количката, която взехме, тежичка е, но за нашия планински терен е супер.
http://kidsi.com.ua/product-universalnaia-koliaska-3-v-1-peg-per … dular-system-luna
Слинг не съм ползвала и мисля, че ще пропусна, но знае ли човек каква муза ще ми дойде Simple Smile
Ваксини ще слагам, със Сиана съм слагала задължителните и не сме имали проблем. Като цяло се опитвам да не се замислям защото иначе ще се побъркам. Прекрасен ден ви желая Simple Smile
Виж целия пост
# 413
Здравейте!
И ние с името сме до никъде, само знаем с коя буква ще е - М. Но до тук май като наближи раждането  или като родя, тогава ще си дойде името,  от самосебеси.

Иначе ми е най трудно да си избера количка- май стигнах до три модела - peg perego book plus comleto, mamas and papas sola 2  и jane muum и до тук. Сега коя да избера и аз незнам. Понеже искам да си купя от olx зимния кош, защото повечето са запазени. Но на jane muum не се продават такива кошове отделно.  Гледах полскиту колички, които са залели пазара, обаче са огромни, а моята идея е да си купя количка и след това да не си купувам лятна и затова незнам коя да избера- peg perego и mamas and papas са по- леки и могат спокойно да се използват като летни, като стане детето на повече от година и половина.

Относно покупките и аз нищо все още не съм купила, повечето неща имам от първото дете, при положение, че второто също ще е момиче. Имам само дребни неща и дрешките да купя но ще са в последния момент, защото дъщеря ми е родена през Август и повечето дрешки са с къс ръкав, а сега трябва да купувам с дълъг.
Виж целия пост
# 414
Че продават ли се още живачни термометри бе хора?????
не, не продават, забраниха ги .. сега от аптека можеш да купиш - спиртен или галиев ..
Виж целия пост
# 415
Здравейте и от мен Simple Smile
И аз като повечето от вас не мога да спя и цяла нощ се въртя или ставам до тоалетна ! Интересното обаче при мен е , че като стане 5-6 сутринта така се отпускам и заспивам , че ставам чак в 10-11  Laughing
С покупките и аз съм до никъде все още, но мисля да започна по сериозно да пазарува вече. Хубавото е , че имам доста дрешки от сестра ми и приятелки и ще ми трябват много малко като за начало. Сега съм на вълна стерилизатор , шишета и корито  Laughing Общо взето си набелязах повечето неща и сега ще почна да купувам едно по едно , че иначе много зор....

Вени Хубава е тази количка която си показала , но е широка цели 95 см! Гледах я още от самото начало и автоматично се отказах понеже е огромна. Иначе аз също искам да има кошове за новородени. Аз съм се спряла за момента на  модела пък да видим кой от тях ще е Simple Smile Лошото е че едната няма да мога да я видя на живо преди да я взема понеже ще я поръчам директно от производителите в Полша. А другата чакам да я заредят към края на Август и да отида да я погледна.
Та ето това са количките :
Тази е която ще ходя да гледам и е с общ кош за новородени :
Скрит текст:
Скрит текст:

А тази е която ще поръчам евентуално директно от вносителите:
Скрит текст:
Като цена са равностойни , но втората количка идва 3в1 за тези пари + доставка и 1 чифт резервни гуми. А първата е само 2в1. Абе мисля още ... пък ще видим.


Виж целия пост
# 416
Здравейте, мамчета   bouquet 2 дни да не влезна и вие сте изписали света!  Joy
Niana Според мен важното е ти и бебчетата да се живи и здрави, но все пак не смятам, че ин витрото е чак такава причина да те срежат. По- скоро вместо да те чакат десетина часа / примерно  Laughing /, ще ги ангажираш за 30-40 минути и ще са свободни да пият кафе и да пушат цигари  Crossing Arms
Момичета, аз още нищичко не съм купувала. Още с ММ си правим ремонт и само изнасяме от едната в другата стая багажа  hahaha Аз май се наслушах на много бабини приказки как не е хубаво да се пазарува по- рано и сега вече ме е шубе!  Tired
За киселините  аз не знам дали имам, всъщност май не знам дали знам какво са като цяло  hahaha Има моменти, в които ми става едно такова кисело в устата, но като пийна вода и всичко си става ок. Не знам дали това не са киселини....
За ваксините не смятам, че имам нужното образование, че да решавам аз до какво биха довели или не, затова си има лекари, които да учат цял живот.
И днес е безумно топло!!!
Момичета да ви споделя нещо: снощи сънувах много страшен сън- пак започнах да сънувам раждания  #Crazy Бях в Шейново/ много странно, защото не искам там да раждам/, родих си аз, после бях в  стаята, после си хапвах сладко - сладко в стола и изведнъж се усещам, че не знам нищо за детето- нито добре ли е, колко е голямо, изплакало ли е. Ужас! И започнах да търся кого да попитам, но нали се сещате нямаше никой  Crazy Поглеждам си ръката, където слагат гривничката с номерчето и какво да видя- бежова на цвят  hahaha Ужас! Стреснах се и не можах да си досънувам. Ако до раждането продължат тези кошмари ще се побъркам. Вчера в Бриколаж видях една мама, която още си беше с гривничката от раждането, та не знам дали не е породено от това  #Crazy
Виж целия пост
# 417
И аз съм обикаляла с гривната по магазините да търся шишета и стерилизатор. Още не ни бяха изписали а ми трябваха шишета. Оставих им малкия с легълцето в залата с кувиозите да го гледат и ние с ММ тръгахме за шишета и по-малки дрехи, защото всичко му беше огромно. Оставих дрехите на свекървата да ги изпере и пусне в сушилнята а тя изпрала всички други дрехи, които бяха в гардероба за бебето само не тези малките. Абе куха лейка. И после ми донесе всииииичките дрехи които изпрала само не и малките. Просто щях да гръмна.
Виж целия пост
# 418
Niana Първата коричка с общия кош,много ми харесва аз я гледах в един сайт и много се колебая  Rolling Eyes
ето го сайта в розовота направо се влюбих  Laughing
http://baby.galix.bg/4223/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D … B21-duo-line-tako
Пък и ми се струва,че ще ми е по удобно като е 1 коша,хем по-лека,хем по-лесно се бута  Laughing
Чак сега видях,че пишело 78 шиирна  Mr. Green Пък дължина 94  Joy
Виж целия пост
# 419
Щях да споделям опита си с термометрите. След като ни изписаха от болницата се сетих, че нямаме термометър и пратих ММ до аптеката да купи електронен. Той решил да вземе най-хубавия и дал 80лв за термометър за ухо. А той все показва температура около 34. Нещо не работи както трябва. Освен това меря няколко пъти един след друг и всеки път показва различни стойности. Накрая отидох и взех някакъв електронен за 7-8 лв. Отчита по-бавно, но поне реалната температура.
Има разни за чело или като биберон. Препоръчвам ви да давате повече пари само ако имате мнения от някой, ползвал същия термометър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия