Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изчисляват дните за майчинство, ако изляза в болничен от 01.08.?
Какво представлява флуорът, предписан за бременна жена?
Какви са разликите между стъклените и пластмасовите бебешки шишета за хранене?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изчисляват дните за майчинство, ако изляза в болничен от 01.08.?
Дните в болничен не се включват при изчисленията за майчинство. Например, ако излезете от 01.08. в болничен, за майчинството ще се вземат предвид 24 месеца назад от м. май 2015 г. Ако успеете да комбинирате майчинството за отглеждане на дете до 2 години с 45-дневния болничен преди раждането на следващото дете, формулата за изчисление е различна от стандартната.
-
Какво представлява флуорът, предписан за бременна жена?
-
Какви са разликите между стъклените и пластмасовите бебешки шишета за хранене?
-
Какви фактори трябва да имате предвид при избора на очила?
-
Какви са препоръките за прием на флуор по време на бременност?

Аз имам приятелка и трите си деца отгледа със слинг,готвеше,чистеше на разходки

Едвам дочетох...все така да вървим, май ние сме най-бързо пишещите мами от отчетните теми.
Ама май и по-зле ще става, като порасне още пупата, та трябва да свиквам.
Имам едни 8 имена и само ръчкам половинката да се заеме по-сериозно с неговия списък и да седнем да го решим, че той от 5 месеца само вика "Има време" 




Аз май се наслушах на много бабини приказки как не е хубаво да се пазарува по- рано и сега вече ме е шубе!
Бях в Шейново/ много странно, защото не искам там да раждам/, родих си аз, после бях в стаята, после си хапвах сладко - сладко в стола и изведнъж се усещам, че не знам нищо за детето- нито добре ли е, колко е голямо, изплакало ли е. Ужас! И започнах да търся кого да попитам, но нали се сещате нямаше никой