Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на бременността и как да се справим с гаденето?
Кои храни трябва да се избягват по време на бременност?
Кога е подходящо да се каже на близките за бременността?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на бременността и как да се справим с гаденето?
Симптомите на бременността могат да варират, но някои от тях включват умора, повишена сънливост, болезнени и напрегнати гърди, напрегнат корем, увеличение на гърдите, чувство на подгаждане от някои храни , често пиене на течности , увеличен честота на урин и промени в настроението. В ранните седмици симптомите могат да включват подут корем, гадене, болезнени гърди, умора и нервност. Други симптоми могат да бъдат световъртеж, диария и загуба на тегло. Важно е да се консултират с лекар при необичайни симптоми или притеснения. Обичайните ранни симптоми на бременност включват коремна болка, подути гърди, усещане за топлина в гърдите, повишено вагинално течение и повишен апетит. Въпреки това е важно да се консултирате с лекар за всякакви тревожни симптоми.
-
Кои храни трябва да се избягват по време на бременност?
По време на бременност е препоръчително да се избягват храни с високо съдържание на Е-та и овкусители, полуфабрикати, готови салати и супи, сушени меса, суши, пържени храни, мазни и сладки лакомства , недосварени млечни продукти , яйца , месо , риба и алкохол; трябва също да се внимава с консумацията на ананас поради потенциал за предизвикване на контракции. Освен това трябва да се избягват сурови меса като суши и риба тон поради високо съдържание на живак, както и меки сирена. По отношение на кафето има разделени мнения; някои лекари смятат, че умерената консумация не е проблематична.
-
Кога е подходящо да се каже на близките за бременността?
-
Как да се справя със застъпването на майчинството?
-
Как мога да облекча гаденето?
Ще съм 6-та седмица и малко. 
така отговарящчше на почти всички неща, за които питах дали може
много се развълнувах, до в4ера не осъзнавах, колко реално е вси4ко.
втриса ме, хрема, главоболие, абее, красота, а утре летим, трябва багажи да стягам
казва, в първия триместър мога да ям каквото ми се яде, дори и само шоколад да е, щом ми се гади , но след това трябва много да внимавам с яденето, 4е нали първият път ка4их 20кг. и каза, 4е са много
((( иначе чухме сърце, но не мога да се зарадвам
аз принципно винаги така правя, не смея нищо да пия, освен мед и сок от лимон!