На море или на планина, ЯНУАРЧЕ си расте на топлина – Тема 4

  • 29 581
  • 740
# 120
Ssnej_0104, чу ли се със зъболекаря? Това нормално ли е според него? Да ти каже какво можеш да пиеш за болката или направо да отидеш още днес. Защо се мъчиш? Егати ужаса!  Cry
Виж целия пост
# 121
Ssnej_0104, чу ли се със зъболекаря? Това нормално ли е според него? Да ти каже какво можеш да пиеш за болката или направо да отидеш още днес. Защо се мъчиш? Егати ужаса!  Cry
Да още снощи звънях и ми каза да пия парацетамол и ако не ми помогне да опитам да отмия лекарството, днес пак се чухме да обясня какво се е случило, според зъболекарката не е нормално толкова дълго да боли и каза, че най-вероятно се дължи на бременността и промените, които ставали в нервната ми система и т.н Ако ме боли ще ходя днес следобед, ако не, утре за часа ми, проблем е, че зъболекарката ми не е в моя град, за това и не можах да отида още снощи  Sad Сега ми е добре, и не мога да повярвам колко е хубаво да не те боли   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 122
Като ви чета с тия залепнали за гърба кореми, дрехи, които ви стават и качени 20 грама, явно само аз съм баба- Цоцолана ... af afwitch
Виж целия пост
# 123
Леле Снеж, само веднъж са ми вадили нерв и съм имала такъв проблем, наистина болката беше както казваш, не можахте ли да спасите положението някак, тази болка в бременно състояние е немислима, даже се чудя на зъболекаря ти как се наема с това. Дано да свърши още следващия път и да те пломбират, че мен три пъти ми слагаха лекарства докато се умъртви. Аз отлагам зъболекаря докато още ми се гади, но оправя ли се ще ми е първа работа, за дълбоко ровичкане обаче не давам никогашшш докато родя само почистване.
Виж целия пост
# 124
Hope. не си сама! И аз съм от твоята група. Не знам колко съм качила, ама като си гледам месищата как се тресат ме хващат нервите  smile3535
Виж целия пост
# 125
Moon Walk, 2ма гинеколози, един по вътрешни болести и Сигридов (който не знам към кои да го причисля).

за това те питах - понеже темата с границите на захарта при бременни е изключително тънка, нито лекуващия ме ендокринолог, нито двамата гинеколози, които ме следят не посмяха да ми слагат диагноза гестационен диабет - изпратиха ме при специалисти по такъв, които работят само и основно с бременни диабетички и бременни с гестационни диабети, които ми премериха с профил захарта, направиха ми нужните изследвания и тогава поставиха диагнозата, диетата, бъдещите изследвания и следене и тн. Не е нормално при 5.1 захар на гладно да те плашат така. за това или им кажи да те пращат при специалисти ендокринолози, които работят бременни - такива са в Майчин дом и александровска, или да не те плашат. Peace
Виж целия пост
# 126
Ssnej_0104, Абе това изтръпване на всичките зъби, това да не е от самия венец. Беше ми се случило такова нещо наскоро, беше ми замазал зъболекаря лекарство отгоре, но така че то се е било набило яко и във венеца, вследствие на което избутва зъбите напред, ужасна болка и не може да се спи и всички зъби изтръпват, даже не можеш да си затвориш устата. Да не би да е от венеца? Ти що не се успокоиш първо? И второ, направо отивай при зъболекаря, защо се мъчиш.
Виж целия пост
# 127
Това със зъбите е много неприятно. Аз затова отлагам една пломба, и дано е правилно решение.

Аз се връщам от болница Сердика. Записах се там при д-р Ташков на женска консултация по здравната каса. Голямо чакане, но си струваше. Докторът е върха. Бебка си отговаря на седмицата - 12-та, мърда си и така. Взеха ми влагалищен секрет, дадоха направления за кръв и урина и ми направиха картон. Отметнах още един ангажимент, който ме притесняваше. Сега пак се започва голямото чакане до следващите прегледи, които са края на август Sad.

За килограмите - този път стриктно спазвам показанията на кантара и не си позволявам никак да наддавам. И двамата ми доки са единодушни - до 15-та седмица най-много +2 кг., до края най-много +8. Няма да влизам в подробности и да ви оттегчавам защо, но е доста важно.

Хубава ден на всички и на тези, като мен - със силно гадене.
Виж целия пост
# 128
jeweler, и аз на това се надявам, утре да ме оправи и пломбира, че ако трябва пак лекарство ... Shocked
А иначе това с изтръпването на всички зъби мисля, че се дължеше на мн силната болка, която създаваше илюзия, че всички ме болят, направо настръхвам като се сетя   #Crazy
 
Аз винаги съм била на принципа първо да свърша неприятните неща, за да може после да ми е спокойно и се надявам след утре да нямам повече посещения на зъб. стол до януари, освен за зъбен камък евентуално  Thinking Някъде четох, че при бременните било хубаво след всяко ядене да се мият зъбите, в такъв случай трябва да си нося четката и пастата в чантата  Tired
Виж целия пост
# 129
Ssnej_0104, скоро да разрешиш проблемите Hug
Sun_Rose, всичко наред ли е вече? Praynig

И аз си качвам килограми, вече съм +5, завършвам 16-та седмица. Какво ядете , момичета та толкоз малко качвате? Аз например обикновено закусвам препечена черна филия със сирене и домати, на обяд някакво месо/най често пилешко/или риба със салата, понякога супа с филия хляб вместо това, следобед 2 плода и на вечеря пак предимно салата с половин порция готвена храна. Не хапвам сладко, просто не ми се яде и не обичам безалкохолно. Не мога да си представя колко трябва да ям, за да качвам по-малко, може пък вода да задържам newsm78
Виж целия пост
# 130
Radi, Благодаря, малко по-добре се чувствам. Коремче не ми е толкова стегнато, но усещам напрежение. Момичета мисля чв напрежението и притесненията много ми повлияха. Нямам търпение да дойде прегледа.
Стискам палци на мамите с главоболие и Ви Благодаря за подкрепата.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 131
За главоболието: имам мигрена, откакто влязох в пубертета. Преди оцелявах благодарение на силни болкоуспокояващи и продължителни терапии с доста силни медикаменти. Развих умение да търпя болка Sad. Сега, естествено, не пия дори парацетамол - той и без друго не ми помага срещу болката. Превъзмогвам главоболията благодарение на един "бабешки" лек, за който ММ се сети - едно мазило, което се нарича Виетнамско чудо или златна звезда. Студени компреси на челото също ми помагат. И се опитвам да избягвам факторите, които знам, че ми активират мигрената. Едно късо еспресо (защото иначе не пия изобщо кафе, откакто забременях) към края на пристъпа с много вода също ми помага.

Нения, разстоянието от лифта до в. Мусала и обратно е около 17 км. Поне толкова показа GPS-а миналата година, когато го качвах за последно.  Grinning . Мисля тази година да пропусна Мусала и да се насоча към още по-меки преходи - Рилските езера, Черни Връх и други, по-ниски и нестръмни места.

Още не качвам килограми, мисля, че откакто съм си в къщи съм свалила и започвам да се притеснявам.

Кръвната ми захар последно беше 5.01. И АГ-то и Начев от ендокринологията ми казаха, че нямам основания да се притеснявам от нея. А не е като да не ям.
Виж целия пост
# 132
Вероятно стартираш от малко килограми. Аз варирам 1,5 кг. според това колко съм яла. Днес съм огромна Grinning, ама от утре ще се поогранича да си ги върна. До края на 5 мес не ми се иска да качвам.
Виж целия пост
# 133
Boryanska, Виетнамското чудо може ли да се използва при бременност?
Виж целия пост
# 134
Boryanska, Виетнамското чудо може ли да се използва при бременност?

Казаха ми (докторите от АГ), че няма проблем да използвам всякакви мазила, това включително. За някой може да е проблем силната миризма, но това е най-голямата вреда, която може да ти нанесе. Разрешават ми да ползвам волтарен, вариксинал, преди да започна фраксипарина ми бяха препоръчали да си мажа краката с лиотон.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия