Нараства ли социопатията сред българската младеж ?

  • 79 997
  • 1 926
# 75
Музиката няма нищо общо.
Виж целия пост
# 76
Според мен, голяма част от агресията при младежите идва от компютърните и подобни игри, които играят. Също така, поради кризата, която ни гони в България, семействата в които израстват, или поне повечето, са супер напрегнати, изнервени. Постоянно се вика, обижда и така нататък. Просто децата волно или неволно се игнорират, не им се обръща внимание и резултатите са на лице.
Виж целия пост
# 77
Според мен, голяма част от агресията при младежите идва от компютърните и подобни игри, които играят. Също така, поради кризата, която ни гони в България, семействата в които израстват, или поне повечето, са супер напрегнати, изнервени. Постоянно се вика, обижда и така нататък. Просто децата волно или неволно се игнорират, не им се обръща внимание и резултатите са на лице.

А за същата агресия преди тези неща каква е била причината?
Виж целия пост
# 78
В много средностатистически семейства, родителите почти нямат време да общуват с децата си, което е много тъжно и според мен води до такива неща + изнервеността и тнт.

Обаче, аз само се замислих, да ида някъде на пи*ковци и да зарежа тука детето си кой знае с кого, за месеци... Самата мисъл ме побърква, не знам, ще мисля 100 варианта, но не и това... Sad
Виж целия пост
# 79
Според мен, голяма част от агресията при младежите идва от компютърните и подобни игри, които играят. Също така, поради кризата, която ни гони в България, семействата в които израстват, или поне повечето, са супер напрегнати, изнервени. Постоянно се вика, обижда и така нататък. Просто децата волно или неволно се игнорират, не им се обръща внимание и резултатите са на лице.

Компютърните игри не са виновни, освен при условие, че детето/младежът не обърка в един момент фантазията с реалността. Социалните порядки поощряват или потискат вече заложеното.
Виж целия пост
# 80
Днешната младеж е същата като вчерашната.
В 10 клас братовчед ми ме гони с брадва и още други неприятни случки и спомени си имам с разни младежи.
Това пък за компютърните игри е леко тъпо. Познавам деца /на 14/, които играят ГТА и са кротки и разумни.
Семейната среда е, била е и ще бъде най-важният фактор за агресия.
Виж целия пост
# 81
От моето детство си спомням, че никой не си кастрираше животните, най-нормалното нещо беше като се родят кученца или котенца дядо му да ги занесе и да ги хвърли някъде или да ги удави. Ние и родителите ни сме израсли с това  Sick нормално е част от хората да го предадат и на децата си.
Затова е излишно да се оправдаваме с новото време. Причината се крие много назад, и не е нещо ново.
Виж целия пост
# 82
Следя темата от вчера
Днес по новините казаха ,че детенцето е все още с опасност за живота.За извършителите каквото и да кажа ще е малко.Не искам и да търся причина какво ги е направило такива.Дали са социопати ,не знам но са зверове

На мен лично повече ми е за коментар майката,която оставя 3 годишното си дете на 18 годишен.С кой акъл
И защо?Ще кажете отишла е да изкара пари.Добре.
Нали и до сега е работила и изкарвала и е издържала някак си и себе си и детето
Как и с кой акъл ще оставиш 3 годишното си детенце  за да ходиш  ида се вееш по корабите

Ако извършителите са социопати станали такива от средата , от времето в което живеем /примерно/ то майката каква е?
Виж целия пост
# 83
От моето детство си спомням, че никой не си кастрираше животните, най-нормалното нещо беше като се родят кученца или котенца дядо му да ги занесе и да ги хвърли някъде или да ги удави. Ние и родителите ни сме израсли с това  Sick нормално е част от хората да го предадат и на децата си.
Затова е излишно да се оправдаваме с новото време. Причината се крие много назад, и не е нещо ново.

Вие и родителите ти може да сте израснали с горното, но ние не сме. Дядовците ми не изхвърляха котенца и кученца, нито ги давеха.

Не знам доколко може да се вярва на Блиц и подобни медии, но това пишат за Патрик:

"Патрик Първев и Александър Донков се оказаха фенове на Енгърфист - диджей, чието вдъхновение са серийните убийци и психопатиите. Екипът за концертните изяви често носи на сцената хокейни маски като Джейсън от поредицата от филми на ужасите "Петък 13-и". Заглавията на част от парчетата са "Маниакален убиец", "Криминално побъркан" или "Сдружение Убийство". На официалната страница на Енгърфист има "Кът на психопата", където се помества поезия на негови фенове със страшен характер.
Първев се проявява и като геймър, участвайки отново в игри с насилие. Официалният му никнейм в тях пък е The Bloody Legend (Кървавата легенда). Най-безобидното, което харесва, е творчеството на рапъра Лил Уейн."

http://www.blitz.bg/news/article/350213

Виж целия пост
# 84
Check Please, настръхнах!

За котетата и тнт, да така беше, но в моето семейство това не се одобряваше и аз съм научена, че не е редно (баща ми няма, няма и домъкнеше някое изхвърлено коте, за спасяване).
И пак,струва ми се, стига ме, до значимостта на семейнсата среда.
Виж целия пост
# 85
Angerfist ще бъдат на 9 октомври в зала Христо Ботев.  Sunglasses
Виж целия пост
# 86
Има една порода хора, уж съвсем наред с главата, в повечето случаи даже умни, образовани и талантливи, но нещо не им достига..... Създават впечатление, че са вечно отнесени и витаят кой знае къде. За тях казвам, че не знаят точно на кой свят живеят, мъжът ми им вика" отнесени от вихъра". Майката на детето е от тази порода: http://www.blitz.bg/news/article/350147
Сигурна съм, че самата тя се справя със задълженията си на майка, но липсата, за която споменах,  й се отразява по този начин- няма усет за хората, не умее да преценява адекватно нещата и изобщо не може да гледа и мисли в перспектива като майка, а доста често и като човек, професионалист, приятел и т.н. Такива хора непрекъснато правят грешни избори, трудно се грижат за себе си и още по-трудно за другите, което неминуемо води до случки като сегашната с тежък край, дано не и с фатален. Те просто не стават за родители, но не го знаят и няма кой да им го каже. Потърпевши са както винаги най-невинните-децата на тези хора.... Sad Дано оцелее мъничето и дано няма поражения не само върху физиката, но и върху психиката му.
Виж целия пост
# 87
Вие и родителите ти може да сте израснали с горното, но ние не сме. Дядовците ми не изхвърляха котенца и кученца, нито ги давеха...

Говоря за масата, не за теб, мен и др. отделни примери Peace
Виж целия пост
# 88
Напишете във Фейса "Българин Чест" и "Alexander Auditore" и ще ги видите хубавците.
Тази жена с какъв акъл го е оставила това дете на тоя келеш не знам ooooh!
Виж целия пост
# 89
Сега прочетох, че идиотите са снимали побоя. Много добре са направили, иначе все някак щяха да се измъкнат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия