"На кафе с подигравки" и един диспансер...ТЕМА-14

  • 22 246
  • 740
# 615
Релаксче,благодаря,  bouquetУтре ще си го изгледам с кеф  Party Party Party.
Днес съм като мечките през зимата,толкова спах и сега пак отивам,нека ми е зле Grinning.
Хайде сладки сънища,душички Hug.
На Зиз,хубава почивка и желая и мноого тен  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 616
Мерси за заглавието на сериалчето, Релаксче Hug Hug

Линче Hug Heart Eyes Heart Eyes, лека Hug
Виж целия пост
# 617
В котешката ми тема съфорумка пусна нещо, което ... много ме стисна за гърлото. Sad
Не мога да не го споделя с вас.
Цитат
Да се научим да обичаме като Изродчето

Скрит текст:
“Всички в нашия квартал знаеха колко уродливо беше Изродчето. Нашето местно коте. Изродчето обичаше три неща на този свят: борбата за оцеляване, храната – „каквато падне” и, така да се каже: любовта. Комбинацията от тези три неща плюс бездомния живот в нашия двор беше оставила по тялото на Изродчето незаличими следи.
Изродчето имаше само едно око. От същата страна го нямаше и ухото, а лявото му краче (което някога е било счупено и зараснало под невероятен ъгъл) създаваше впечатление, че Изродчето всеки момент ще се прекатури. Опашката отдавна я нямаше – на нейно място стърчеше само една малка огризка. И ако не бяха множеството плешиви белези, покриващи главата и плещите на Изродчето, то можеше да се определи като тъмносиво на райета.
Всеки, който видеше за първи път Изродчето вадеше една и съща реакция: ”ама че уродливо коте!”. На децата им беше забранено да го докосват. Възрастните го гонеха с пръчки и камъни ако се опиташе да влезе в двора на нечий дом.
Чудно, но и Изродчето винаги имаше едни и същи реакции: Ако го поливаха с маркуча, то покорно мълчеше, докато на мъчителя не му омръзнеше тази забава. Ако хвърляха нещо по него – то се отъркваше в краката, сякаш искаше прошка. Ако видеше деца, стремглаво се засилваше към тях и търкаше глава в крачетата им с гръмко мъркане. Пък ако някое дете все пак го вземеше на ръце, Изродчето започваше да го ближе по някое ъгълче на блузата, копче или нещо друго до което можеше да стигне.
Един ден Изродчето беше нападнато от съседските кучета. Чух техния лай от прозореца си, чух виковете за помощ на собственика им и се хвърлих да помогна. Когато стигнах до него, Изродчето беше ужасно нахапано, цялото в кръв и почти мъртво. Лежеше, прегънато на две, треперещо от страх и болка. Гърбът му, краката, задната част на тялото бяха напълно загубили своята форма. Тъжния му живот отиваше към своя край.
Докато го носех, Изродчето хриптеше и се задъхваше. Тичешком го мъкнех към къщи и се страхувах да не го нараня още по-вече. А през това време то се опита да оближе ухото ми…
Спрях, задъхвайки се от сълзи, и го прегърнах. Котето докосна с глава ръката ми, златното му око се обърна към мен и аз чух… мъркане! Дори с тази страшна болка, котето молеше за едно – за капчица Любов.
Сигурно и за капчица Състрадание… В този момент си помислих, че си имам работа с най-любящото същество от всички, които съм срещала през живота си. Най-любящото и най-най-красивото. А то само ме гледаше, беше сигурно, че аз ще мога да облегча болката му.
Изродчето умря в ръцете ми преди да успея да се добера до в къщи и аз дълго седях на стълбите, с него в скута ми. После много мислих за това как едно нещастно инвалидче промени представите ми за чистота на духа и искрена любов. Изродчето ми разказа за състраданието повече, отколкото хиляди книги, лекции или разговори. И аз винаги ще му бъда благодарна. То имаше уродливо тяло, а аз имах закоравяла душа.
Дойде време и аз да се науча да обичам вярно. Да давам любов без ресто.
Повечето от нас искат да бъдат богати, да бъдат силни и красиви.
А аз винаги ще се стремя към едно – да обичам така, както обичаше уродливото коте…”
Виж целия пост
# 618

Добро утро. Hug Hug Hug Hug
Успешна нова седмица. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 619
Добро утро  Hug Hug Hug
Профче  Heart Eyes  Hug  само две изречения ми бяха достатъчни да разбера, че ще ревна до края ако продължа, а благодарение на тоя руски сериал, сълзи не ми останаха вече  ooooh!
Виж целия пост
# 620
Добро утро мадами  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 621
Хилоу и от мен,  Hug Hug Hug

Гале,   bouquet

Виж целия пост
# 622
Здравейтее
Гале Hug Ирче Hug Вани Hug Киарче Hug

Страшно трогателна е историята,публикувана от Профчето...Не знам как успях да я изчета докрай  Cry
Виж целия пост
# 623
Виж целия пост
# 624
  Здавейте Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 625
Миленкооо, разтупала съм се и къ си тупам насред тупалката ми един стар вестник от август 2007г. Щях го фърля, ма го отгърнах мой да има кръстословичка туй-онуй, и га гледам Гришонти кат младо яренце. Crazy Викам си чай го снимам, мой да зарадвам Релакса, че и Тера ку реши са мерни. Wink Laughing Hug
(При цъкване върху снимките се виждат големи.)




Виж целия пост
# 626
В котешката ми тема съфорумка пусна нещо, което ... много ме стисна за гърлото. Sad
Не мога да не го споделя с вас.
Цитат
Да се научим да обичаме като Изродчето

Скрит текст:
“Всички в нашия квартал знаеха колко уродливо беше Изродчето. Нашето местно коте. Изродчето обичаше три неща на този свят: борбата за оцеляване, храната – „каквато падне” и, така да се каже: любовта. Комбинацията от тези три неща плюс бездомния живот в нашия двор беше оставила по тялото на Изродчето незаличими следи.
Изродчето имаше само едно око. От същата страна го нямаше и ухото, а лявото му краче (което някога е било счупено и зараснало под невероятен ъгъл) създаваше впечатление, че Изродчето всеки момент ще се прекатури. Опашката отдавна я нямаше – на нейно място стърчеше само една малка огризка. И ако не бяха множеството плешиви белези, покриващи главата и плещите на Изродчето, то можеше да се определи като тъмносиво на райета.
Всеки, който видеше за първи път Изродчето вадеше една и съща реакция: ”ама че уродливо коте!”. На децата им беше забранено да го докосват. Възрастните го гонеха с пръчки и камъни ако се опиташе да влезе в двора на нечий дом.
Чудно, но и Изродчето винаги имаше едни и същи реакции: Ако го поливаха с маркуча, то покорно мълчеше, докато на мъчителя не му омръзнеше тази забава. Ако хвърляха нещо по него – то се отъркваше в краката, сякаш искаше прошка. Ако видеше деца, стремглаво се засилваше към тях и търкаше глава в крачетата им с гръмко мъркане. Пък ако някое дете все пак го вземеше на ръце, Изродчето започваше да го ближе по някое ъгълче на блузата, копче или нещо друго до което можеше да стигне.
Един ден Изродчето беше нападнато от съседските кучета. Чух техния лай от прозореца си, чух виковете за помощ на собственика им и се хвърлих да помогна. Когато стигнах до него, Изродчето беше ужасно нахапано, цялото в кръв и почти мъртво. Лежеше, прегънато на две, треперещо от страх и болка. Гърбът му, краката, задната част на тялото бяха напълно загубили своята форма. Тъжния му живот отиваше към своя край.
Докато го носех, Изродчето хриптеше и се задъхваше. Тичешком го мъкнех към къщи и се страхувах да не го нараня още по-вече. А през това време то се опита да оближе ухото ми…
Спрях, задъхвайки се от сълзи, и го прегърнах. Котето докосна с глава ръката ми, златното му око се обърна към мен и аз чух… мъркане! Дори с тази страшна болка, котето молеше за едно – за капчица Любов.
Сигурно и за капчица Състрадание… В този момент си помислих, че си имам работа с най-любящото същество от всички, които съм срещала през живота си. Най-любящото и най-най-красивото. А то само ме гледаше, беше сигурно, че аз ще мога да облегча болката му.
Изродчето умря в ръцете ми преди да успея да се добера до в къщи и аз дълго седях на стълбите, с него в скута ми. После много мислих за това как едно нещастно инвалидче промени представите ми за чистота на духа и искрена любов. Изродчето ми разказа за състраданието повече, отколкото хиляди книги, лекции или разговори. И аз винаги ще му бъда благодарна. То имаше уродливо тяло, а аз имах закоравяла душа.
Дойде време и аз да се науча да обичам вярно. Да давам любов без ресто.
Повечето от нас искат да бъдат богати, да бъдат силни и красиви.
А аз винаги ще се стремя към едно – да обичам така, както обичаше уродливото коте…”
Този разказ ме задуши в сълзи. smile3518 Weary
Здравейте. Hug.........Hug
Виж целия пост
# 627
Привет! Hug

Профи, Hug Heart Eyes много тъжно... Cry

Гале, Hug Heart Eyes Ирче, Hug Heart Eyes Вани, Hug Heart Eyes Киарче, Hug Heart Eyes Наде, Hug Heart Eyes Релакс, Hug Heart Eyes Феми, Hug Heart Eyes Марги, Hug Heart Eyes

Диди, Hug Heart Eyes честит рожден ден! newsm59 Желая ти много здраве, щастие и успехи!  love001
Виж целия пост
# 628
Звездичке, Hug коя Диди е рожденичка днес, че аз попрехвърлих страничките назад, но такова нещо не разбрах, или може би от друго място си разбрала?
Да не би да имаш предвид Дианчето?
Виж целия пост
# 629
Профи,  Hug Heart Eyes Всичко свързано с Гришо ме радва  Crazy къв ми е рошлъо  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия