Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 727
  • 736
# 195
Добре де, ти на приятно разсеяна ли се правиш? Аз ти зададох въпрос за МАЙКАТА В РЕСТОРАНТА(не се карам, подчертавам, за да видиш какво питам), а не за тези на терасата!

Може с по-нормален тон да обясниш. Не съм разбрала, че питаш за майката от ресторанта. Още след първото пищене щях да дръпна детето и да му кажа, че не е хубаво да крещи така. Ако продължава, го извеждам навън пред градинката.
Виж целия пост
# 196
... на мен не ми пречат съседите. От тази гледна точка не се вълнувам и не бих тръгнала да се разправям.

Нормално, като не пречат, да няма нужда от разправии. Но дори и да пречат, защо да са нужни разправии, може и в нормален разговор, да се изчисти ситуацията, нали?



Просто не се смятам за богоизбрана и не мога да отида в дома на чужди хора и да им кажа "тихо, не съм се наспала."

Не е нужно да си богоизбрана, просто е необходимо да имаш със съседите си добри взаимоотношения, които предполагат комуникиране и изчистване на проблеми, които касаят и двете страни, в нормален разговор.



Ще намеря начин да се спася и начина за мен не е разправии.

Да, хубаво би било, да намериш сама решение, не винаги обаче това е възможно. Също така, не е нужно да има разправия, ако търсиш решение заедно с някого.
Виж целия пост
# 197
Добре де, ти на приятно разсеяна ли се правиш? Аз ти зададох въпрос за МАЙКАТА В РЕСТОРАНТА(не се карам, подчертавам, за да видиш какво питам), а не за тези на терасата!

Може с по-нормален тон да обясниш. Не съм разбрала, че питаш за майката от ресторанта. Още след първото пищене щях да дръпна детето и да му кажа, че не е хубаво да крещи така. Ако продължава, го извеждам навън пред градинката.
Извинявай, но аз ти зададох абсолютно нормално въпроса, ти не го прочете. Втори път го зададох, само че с големи букви, за да го прочетеш, не съм употребила ненормален тон, спрямо теб.
Прочитайки предния ти коментар, как се дразниш на родители, които си тръгват по-рано, защото децата им мрънкат, ме навежда на мисълта, че наистина абсолютно нищо не ти е ясно за родителството. Последвалия, все пак отговор на въпроса ми, доказва това. Приказката за децата и теориите, нали я знаеш?
Виж целия пост
# 198
А ти би оставила детето да пищи?! и да притеснява 30-40 човека ли?  Shocked Това, ако не е непукизъм, здраве му кажи.
Виж целия пост
# 199
Мишелин, ти просто разсъждаваш като човек без деца. Случаят, който описваш, с родителите, които си тръгват, защото детето им се е изнервило, по никакъв начин не показва, че тези деца са глезени и родителите им играят по свирката. Вероятно хората не искат детето да мрънка и да пречи на останалите. Това е нормална грижа. Да, ние поставяме границите, но не може децата да се съобразяват с нашите желания да си пием кафето или бирата, както сме го правили, когато сме били без деца.
Виж целия пост
# 200
Още след първото пищене щях да дръпна детето и да му кажа, че не е хубаво да крещи така.

Да, показваш отношение, възпитателен подход. Коренна разлика от това да не направиш нищо. Но то за да направиш, трябва първо да забележиш. Кой знае, може майката да не смята, че викащо дете в ресторант е нещо на което трябва да обърне внимание.
Виж целия пост
# 201
Когато живеех при родителите си, съседите под мен правеха основен ремонт в продължение на осем месеца. Няма събота, неделя или празници. Сутрин от 8 вечер до 10. Спираха от 2 до 4. Всичко, което се сетите - бормашини, хилти, зеги и всякакви други невероятни шумове. Осем месеца не се наспа никой от входа. И никой гък не каза. Дори и хората с малкото бебе до нас. От едната страна ми ревеше бебето, отдолу оня с постоянния ремонт.
Какво трябваше да правя аз? Да ида да кажа на единия "Пич, айде стига, че ми се спинка", а на майката да й обяснявам как се гледа бебе ли?
Възпитанието на чуждите деца НЕ Е моя работа. Не се вълнувам кой се съобразявал, кой не.
Прекалено спокоен човек съм - това е цялата работа. Не се натоварвам с такива неща.
Виж целия пост
# 202
Направо се изприщвам, когато като сме на гости някъде, някое от семействата каже: "Ами ние трябва да тръгваме вече, защото на детето почна да мрънка много".
Майката се е съобразила и с детето, и с останалите гости.
Може да не и се е тръгвало рано. Но пък мрънкащото е способно да развали вечерта  на всички.
Но наистина нямаш никакъв опит с малки деца и гледаш само своите удобства.
Нищо, това ще се промени когато родиш.
Дано пак си пишем тук.
Виж целия пост
# 203
Ремонтът няма как да спре! Но децета спокойно могат да бъдат прибрани вътре!
Виж целия пост
# 204
Направо се изприщвам, когато като сме на гости някъде, някое от семействата каже: "Ами ние трябва да тръгваме вече, защото на детето почна да мрънка много".
Майката се е съобразила и с детето, и с останалите гости.
Може да не и се е тръгвало рано. Но пък мрънкащото е способно да развали вечерта  на всички.
Но наистина нямаш никакъв опит с малки деца и гледаш само своите удобства.
Нищо, това ще се промени когато родиш.
Дано пак си пишем тук.

Силно се надявам да не се превърна в една от онези майки, които ненавиждам. Детето винаги над всичко и всички. Аман от глезотии.
Виж целия пост
# 205
Времето ще покаже.
Виж целия пост
# 206
Мишелин, и на теб ли ти звучи, като оправдание това: "ще те видим тебе". Един вид, някой си не е успял да постигне нещо и смята, че това нещо не е постижимо изобщо. Ще те видим теб, като имаш деца (размахване на пръст).  Laughing


Не се вълнувам кой се съобразявал, кой не.
Прекалено спокоен човек съм - това е цялата работа. Не се натоварвам с такива неща.

С какво се натоварва "прекалено спокоен" човек, като теб тогава?  Mr. Green
Виж целия пост
# 207
Направо се изприщвам, когато като сме на гости някъде, някое от семействата каже: "Ами ние трябва да тръгваме вече, защото на детето почна да мрънка много".
Майката се е съобразила и с детето, и с останалите гости.
Може да не и се е тръгвало рано. Но пък мрънкащото е способно да развали вечерта  на всички.
Но наистина нямаш никакъв опит с малки деца и гледаш само своите удобства.
Нищо, това ще се промени когато родиш.
Дано пак си пишем тук.
по-добре да си тръгнат и да не развали вечерта на всички пък така и детето се тормози, от колкото да мрънка и всички да понасят истерии.
Виж целия пост
# 208
Натоварва ме жегата. Напича ми главата и не се чувствам адекватно, лягам да почина и когато си почина се оказва, че времето е напреднало, а къщната работа си седи. Прането си е в пералнята, манджата не се е сготвила сама и още куп неща, които после се натоварвам да ги свърша.  #Cussing out
Виж целия пост
# 209
А не е ли по-добре детето да бъде възпитано така, че като му се обясни, да си намери някакво занимание и да спре да се лигави, вместо да разваля гостуването на всички?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия