Трябва ли винаги жените да се съобразяват с мъжете си?

  • 13 424
  • 156
# 105
Не бе! Аз не се заяждам с никого! Тя пита! " Трябва ли жените да се съобразяват с мъжете си"! А, аз и отговарям, че това е задължително, иначе ще си останат все нещастни, а не е задължително, мъжете да се съобразяват с жените изобщо, именно защото са мъже!
Интересно защо тогава двамата с моя приятел сме щастливи заедно при условие, че и двамата се съобразяваме един с друг и едва ли сме някакво изключение  Laughing
На авторката пожелавам успех независимо какво решение е взела   bouquet
Виж целия пост
# 106
Херкулес малко живее в миналото.

Не живее в миналото. Просто има комплекси, които избива със сексизъм.  
Не може да се почувства пълноценен във връзка, в която човекът до него не е добиче, което го следва, а нормален човек като него, със своите идеи и цели.
Виж целия пост
# 107
Не бе! Аз не се заяждам с никого! Тя пита! " Трябва ли жените да се съобразяват с мъжете си"! А, аз и отговарям, че това е задължително, иначе ще си останат все нещастни, а не е задължително, мъжете да се съобразяват с жените изобщо, именно защото са мъже!
Интересно защо тогава двамата с моя приятел сме щастливи заедно при условие, че и двамата се съобразяваме един с друг и едва ли сме някакво изключение  Laughing
На авторката пожелавам успех независимо какво решение е взела   bouquet

Че аз кога съм казвал, че двойките не се съобразяват един с друг, за неща от взаимен интерес? Само когато мъжът реши нещо, а жената е против, тогава нейното мнение е без значение, докато обратното е невъзможно.  И аз пожелавам на момичето успех, и дано има късмет, защото навън без мъжка опора ще му е нужен.
Виж целия пост
# 108
Че аз кога съм казвал, че двойките не се съобразяват един с друг, за неща от взаимен интерес? Само когато мъжът реши нещо, а жената е против, тогава нейното мнение е без значение, докато обратното е невъзможно.
Аз като казвам, че се съобразяваме един с друг това важи и за решенията, които взимаме за самите себе си. Когато аз искам да направя нещо за себе си, но приятелят ми не е съгласен, го питам за причините и ако ми се сторят разумни съм склонна да размисля и да преценя дали да се откажа или не, същото важи и в обратния случай.
Виж целия пост
# 109
... докато обратното е невъзможно...

Невъзможно е, само когато мъжът не е истински мъж  Grinning
Виж целия пост
# 110
Че аз кога съм казвал, че двойките не се съобразяват един с друг, за неща от взаимен интерес? Само когато мъжът реши нещо, а жената е против, тогава нейното мнение е без значение, докато обратното е невъзможно.
Аз като казвам, че се съобразяваме един с друг това важи и за решенията, които взимаме за самите себе си. Когато аз искам да направя нещо за себе си, но приятелят ми не е съгласен, го питам за причините и ако ми се сторят разумни съм склонна да размисля и да преценя дали да се откажа или не, същото важи и в обратния случай.

Да, това са идеални случаи, на взаимно разбирателство. И при мен е така, но ако аз реша да отида някъде било за развлечение с компания мъже или по работа, само и се обаждам, за да знае къде ще съм, а не и искам разрешение или одобрението и. А ,ако тя реши да постъпи по същия начин, ще иска разрешението ми, и ако аз преценя че няма да я пусна, няма как да престъпи волята ми. Ето за това говоря. Мъжът почти не зависи от жената, докато обратното не може да се получи, и жената винаги ще зависи от мъжа, независимо в кой век живеем.
Виж целия пост
# 111
Не мъжът и жената, а конкретно вие двамата.
В нормалните семейства хората са свободни и не се командват, не са на принципа слугиня и господар, така са устроени само двойките, в които мъжът не е мъж и му се налага всеки ден да тъпче човека до себе си, за да се почувства силен Peace
Виж целия пост
# 112
Херки, само да ти кажа, че аз не искам разрешение, когато излизам, както и моят приятел. Да, бе, ще ме спре някой да изляза, как пък не..., да не ми е родител, а аз да съм на пет или десет години... Твоето мислене наистина е много архаично, сякаш живееш в средновековието (примерно)...
Съгласна съм с НСЧ и Вихрогонче.
Виж целия пост
# 113
Жените са били зависими, когато не са разполагали с пари и когато не са можели да ограничат броя на децата, които раждат. Тогава наистина са зависели от мъжа до себе си - и за оцеляването си, и за изхранването си, и за диапазона на личната си свобода. Били са или бременни, или кърмачки, в кухнята, при децата, без работа, съответно без финансова осигуреност. В съвремието жените могат да бъдат независими, защото контролират броя на децата си, както и кога ще ги имат, освен това мнозинството работят навън, съответно печелят пари. А парите са свобода, власт, независимост. Средство за оцеляване, самостоятелно. Толкова жени отглеждат и децата си сами. Справят се. Просто Херкулес трябва да види реалността такава, каквато е, а не изкривена, каквато я представя той.
Виж целия пост
# 114
Да бе, една жена, придружена от някой неизтрезняващ "любящ съпруг", за който все още не е измислена идеалната подходяща работа, ще цъфне, та ще върже, добре, че е той, нали?  ooooh! ooooh! Това е само един пример. Много жени буквално разцъфтяват, когато се отърват от каквото и да е потисничество.  Peace
Виж целия пост
# 115
Херки, много жалко, че ти е такова ограничено обкръжението. Аз пък искам да ти кажа, че ако не бях последвала моя съпруг, щях да печеля над два пъти повече от него и да се справям много добре. Сега вземам колкото него без дори да работя. Чудо!
Зависима съм от мъжа си, да, защото искам детето ми да има нормално семейство с баща.
Хахаха, нископроизводителна и немултифункционална може да е твоята жена, но мен не знам защо толкова са ми предлагали работа ,вместо да изберат мъже.Сигурно щото им трябва някой, който не умее да работи като мъжете.
Между другото, няма двама човека с еднаква квалификация. Винаги някой в по-добър от теб, но може би вече работи другаде за ппвече пари.
Виж целия пост
# 116
Не познавам напълно независими хора  Peace
Виж целия пост
# 117
Ако се погледне общо си прав, но въпроса ми беше към Херкулес в контекста на това, което е написал. Peace И пак ако се погледне общо както жените могат да зависят от мъжете, така и мъжете могат да зависят от жените, с което той предполагам не би се съгласил.
Виж целия пост
# 118
Херкулес може би е прав за себе си. И всеки е прав за себе си. Не виждам проблем в това  Peace
Виж целия пост
# 119
Подтисничеството на жената, като модел за изграждане на `авторитет` на мъжа е въпрос на патология в психиката. Няма нещо по-отблъскващо.  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия