МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 133 125
  • 769
# 375
Хора, извинявам се, че пиша в темата ви. Татти е заключил другата, в която не успях да се включа междувременно. На много от вас не съм непозната или просто ник.
Шарки, благодаря за мнението преди моето. То съдържа целият смисъл и цялата истина за двустранния акт на даряването.
Дами, моля ви, не дъвчете повече този фотоапарат. Ако ви е възможно. Аз не съжалявам за това, че участвах в закупуването му. Нещо, което трябваше да остане между нея и мен. Не само лекарствата церят. (след смъртта на баща ми си имах личен обет да направя нещо за някого и благодаря на Мама Цоцоланка, че се съгласи да бъде страна)
Маме, към теб. Постъпи наивно с последното си апелиране. С мисълта единствено от днес за утре. Имаш много умни деца, както и тези на ДжулС и Айла (тях познавам и затова си позволявам да спомена). Те вървят по стъпките на брат им.  Само с майчината любов нещата не могат да станат. Държавните хора не трябва да стоят само на снимките на "Пълна къща" и това е по отношение на всички деца. Дори и на децата на такива като мен - -егоистите.  Wink
Виж целия пост
# 376
рони, приятно ми е да те видя в нашата тема, въпреки че поводът е...как да кажа...конфузен. Виждали сме се преди години, може би си ме забравила. Hug

За протокола само да вметна, че нямам спомен да сме се снимали в "Пълна къща" с държавни мъже. Може би имаш предвид инициативата "Голямото семейство", в която доста семейства участвахме през 2013 и бяхме поканени в Президентството, но тя няма нищо общо с  клуб "Пълна къща" към Асоциация Родители.  Peace

Не мога да подмина дискусията, защото от няколко дни ми е криво и ако си премълча и сега, просто трябва да престана да пиша в темата. Съжалявам, че не изразих мнението си още първия път, когато Мама Цоцоланка спомена за обучението на Вилизар.

Маме, не мога да приема решението ви да запишете Вилизар в скъп университет, без да имате и най-малка идея, някакъв план как ще покриете таксите. Сигурна съм, че много от познатите ти - виртуални или не, са си го помислили тогава и ако повечето от тях имаха куража да ти го кажат още в началото, може би щяха да ти помогнат да не се подвеждаш и да приемаш желаното за действително. Всички искаме да осигурим възможно най-доброто за децата ни. Понякога то може да е финансово обезпечено - когато има такава възможност, защо не? Понякога, обаче, трябва да приемем, че най-доброто означава да дадем възможност на децата ни да се справят сами, за да им е сладка победата и постиженията и да знаят, че никому нищо не дължат, освен на себе си и на родителите, които са им повярвали, че ще успеят. С призива за финансова помощ за обучението на Вилизар се прекрачва една граница, която не е здравословна нито за теб, нито за сина ти, нито за другите ти деца. Това няма нищо общо с готовността на хората да даряват или да не даряват. Нямам представа какъв план имате за следващите семестри - ако има изгледи таксите (или поне голяма част от тях)  да се покриват чрез стипендии и програми, чрез които самият университет дава възможност на студентите да заработят някакви средства, добре; но да треперите всеки семестър дали ще можете да съберете пари - не се вкарвайте в такъв филм. Майчинският инстинкт не винаги е най-добрият съветник. Имаш още три деца, които трябва да се изучат - не можеш да хвърляш целия си ресурс в най-големия. Преценете разумно и по-добре се върнете една крачка назад, отколкото да крачите, без да знаете утре къде ще стъпите.

Това е от мен. Пазя се да не давам непоискани съвети, но когато един въпрос стане публичен и касае човек, който не ми е безразличен, предпочитам да си понеса негативите, че се обаждам. Желая ти от все сърце да си здрава, да останат зад гърба ти тревогите за здравето, да са здрави мъжът и децата ти! 



 

Виж целия пост
# 377
Аз много мислих дали да пиша, но реших да дам и моите 5 цента все пак.

Разбирам, че молбата за помощ за образование е нетрадиционна, но според мен, това е единственият начин да помогнеш наистина, да дадеш на човека стабилност и база за развитие.
Разбира се, има детайли, но като цяло това за мен е смислена помощ. Изключвам случаите на помощ за лечение и при бедствие.
Напълно разбирам гледната точка на хората, които са се лишили, за да помогнат. При все, че искрено им се възхищавам, смятам, че човек трябва да помага, когато може, но не на всяка цена. Има една руска поговорка 'Направи добро, пък го хвърли в морето.'
Виж целия пост
# 378
рони, приятно ми е да те видя в нашата тема, въпреки че поводът е...как да кажа...конфузен. Виждали сме се преди години, може би си ме забравила. Hug
Има хора, по-скоро Човеци, които не се се забравят.
Извинявам се за грешката. Наистина беше "Голямото семейство". Мисията на "Пълна къща" е друга и заслужаваща голямо уважение.  bouquet
Маме, последно към теб. Без да се накърнява майчиното ти сърце, прочете с Вели и вникнете в написаното от  sweetkids_mama. Изключително добронамерено и разумно е. Ако не намерите сериозно и гарантирано финансиране за следващите семестри, не превръщайте живота на всички ви в заложничество. Хипотетичните приходи напред не са достатъчни в аритметиките.  bouquet
Весели празници на всички, пишещи и четящи тук!  bouquet
Виж целия пост
# 379
Четох, следих историята, самата аз съм завършила АУБ...
Да, най-трудно се финансира първата година в този университет, особено при сегашните условия на плащане (по мое време беше евтино, макар и включващо вземането на студентски заем с доста добри условия за изплащане, но аз бях от последните хванали тази възможност...) Но да има предвид тази мама, че за да финансира втората и следващите години чрез студентки бригади в САЩ, ще трябват пари за виза, за пътни и после да се хване синът й на две работи на пълно работно време (тоест няма да има лятни ваканции реално), ако желае самостоятелно да си покрие разходите по отиването в САЩ и после цялата следваща година плюс пари за следващото отиване да  работи в САЩ. Възможно е, постижимо е, надявам се не го мързи да работи. И да, наистина много от студентите успяват след първата година сами да си плащат образованието там, макар и да е скъпо. Но пък университетът наистина е добър.
Виж целия пост
# 380
Здравете МАМИ! Още от ноември ви чета, а все не се престрашавах да ви пиша.
Ето ме и мен. Мама на 32 г.  от гр. Търговище. Имам си тийнейджър на 12- "весела" възраст, принцеска на 2 години и бебчо на 5 месеца. И в нас е доста забавно, а на моменти изкуквам  Blush
И да ви кажа честно, като гледам как бебчо пораства, се запитвам дали пък няма да се справим и с още някое мъниче.... Twisted Evil
Виж целия пост
# 381
Ni4onka, още е рано да преценяваш. Чакай да проходи мъничето и да започне да пипа всичко, да се катери и да пада, да чупи... Simple Smile

Моята мъничката е в тази възраст. Понякога ми се плаче от нея, но пък половината ден племеницата е у нас и ми се струва съвсем реалистично да се справя да гледам още едно. Simple Smile
Виж целия пост
# 382
И да ви кажа честно, като гледам как бебчо пораства, се запитвам дали пък няма да се справим и с още някое мъниче.... Twisted Evil

Аз за още две даже се замислям/планирам. Simple Smile

Добре дошла!  Hug
Виж целия пост
# 383
Честита нова година!
Нека многодетните ни семейства бъдат здрави и много сплотени!
Виж целия пост
# 384
Честита ви 2016, мили семейства! Много здраве, любов и щастливи моменти!

Виж целия пост
# 385
Честита и от мен! За първа година посрещнахме новата година като многодетно семейство и сме безкрайно щастливи! Пожелавам на всички много здраве, късмет и детски усмивки!
Виж целия пост
# 386
Много здраве и успешно балансиране през новата 2016 г.!
Ние успяхме най-сетне да реализираме гостуване у приятели, където децата се занимаваха със себе си, а възрастните си поговорихме сладко-сладко. Страхотен подарък беше.
Виж целия пост
# 387
Ние сме много доволни от празнуването на Нова година. За първи път от не знам колко години празнувахме извън къщи. Косьо прекара вечерта с приятелката си, Зори беше поканена да посрещне Новата година със семейството на най-добрата си приятелка, само Галя беше с нас. Въпреки че нямаше деца на партито, тя си прекара чудесно. Всички бяха доволни, което си е постижение. Simple Smile
Виж целия пост
# 388
Честита Нова година, момичета! Да е късметлийска, да ни донесе здраве, любов, хубави мигове със семействата и много щастие!

Виж целия пост
# 389
Честита Нова година!
Здраве и късмет през новата година!
Ni4onka,  welcome
Тази година като се събрахме всичките заедно, стигнах до извода, че дори да сме си сами, пак сме достатъчно народ за един купон.  bigdance2
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия