Февруарската дружина мина първата третина

  • 31 620
  • 722
# 330
Момичета в размисъл съм newsm78 .Преди малко като ходих до тоалетната ,при забърсване имаше парченца,които наподобяваха на тези ,които изпадат след употреба на утрогестан.Въпроса е в това ,че точно преди седмица приключих с поставянето му.Не е ли късно,чак сега организма да изхвърля остатъците?!Парченцата бяха жълтеникави.Другото ,което ме притеснява е ,че имам на моменти придърпваща,режеща болка от ляво-струва ми се яйчника,но пък на моменти сякаш е матката.Като разтягане го усещам.Много странно.Кръста също ме понаболява.Това с тия болежки е от снощи.
Виж целия пост
# 331
Здравейте мами! Много хубава тема и доста полезна. Аз съм бременна за първо и много се вълнувам в същото време и притеснявам, вече съм в 12 с. и 5 ден. Успех на всички мами и леко бременеене Simple Smile
Виж целия пост
# 332
За парченцата не знам, но предърпванията и пробожданията са нормални - матката расте все пак, бебо си прави място...
Виж целия пост
# 333
orindj, да не е кандидоза? Малки ли са парченцата и имаш ли дискомфорт?

Adi Poukova, добре дошла и леко бременеене!  Hug

Виж целия пост
# 334
Момичета,а вие казахте ли вече на работа,че сте бременни? Rolling Eyes
Мисля да работя до края на септември,та умувам кога да им го кажа  Rolling Eyes По принцип има една колежка във фирмата,която е малко на "плаваща"позиция,та най-вероятно нея ще я сложат на моето място,но се чудя един месец по-рано дали е добре newsm78

orindj за утрогестана незнам,защото не съм го взимала,но тези придърпвания и на моменти срязвания,и аз си ги имам често
Adi Poukova добре дошла и лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 335
Аз казах на моите шефове в 10-та седмица мисля. Но ние сме в много добри отношения и те са коректни хора. Издадоха ми входящ номер, че са завели в счетоводство документа, който им дадох (амбул. лист) и се разбрахме да работя от офиса до края на септември, после ще съм от вкъщи до болничния преди раждането, понеже работата ми го позволява (преводи). В тази връзка да питам, ако излезеш в болничен по-рано или ползваш болничен примерно 3-5 дни, това отразява ли се на майчинството и как?  newsm78
Виж целия пост
# 336
Агалия,не съм наясно с тази болест,но ми звучи като гъбички.Не е възможно ,тъй като,както знаете съм инвитро.Правени са ми всякакви такива изследвания преди пункцията и трансфера и съм чиста.Също така и секса все още е табу Thinking .Знам ли,ако пак се случи най-вероятно ще звъня да питам....
Виж целия пост
# 337
Един въпрос - аз съм информирала работодателите ми устно,трябва ли по някакъв друг начин да ги информирам.И сега карам болничен 34дни.  Whistling и мисля така да си изкарам бременността,някой нещо по-въпроса да изкаже мнение?  bouquet
Виж целия пост
# 338
Аз говоря за тези 180 полагаеми дни на година болничен.Те се изплащат 80% от заплатата.На мен тия неща ми бяха тъмна Индия и миналата седмица се консултирах със счетоводител специално Rolling Eyes .Та тя ми каза за 90% върху80%при дълго ползван болничен.А болничен по бременност се води 135дни,като 45 дни са преди раждането ,а останалите 90 дни след това.Предполагам ,че той е 90%от трудовото възнаграждение Simple Smile

Това звучи леко прецакващо Confused Знам ли, аз нищо не разбирам от тия неща май и аз ще търся някой познат счетоводител...
Виж целия пост
# 339
Аз говоря за тези 180 полагаеми дни на година болничен.Те се изплащат 80% от заплатата.На мен тия неща ми бяха тъмна Индия и миналата седмица се консултирах със счетоводител специално Rolling Eyes .Та тя ми каза за 90% върху80%при дълго ползван болничен.А болничен по бременност се води 135дни,като 45 дни са преди раждането ,а останалите 90 дни след това.Предполагам ,че той е 90%от трудовото възнаграждение Simple Smile

Това звучи леко прецакващо Confused Знам ли, аз нищо не разбирам от тия неща май и аз ще търся някой познат счетоводител...
Вярваш ли държавата да се мине?!И за мен е добре все пак,защото работя сама за себе си.Така че като си вземам 6 месеца болничния ,за същия период дължа на държавата само здравни осигуровки 20 лв(без пенсионни).В крайна сметка майчинството ще ми бъде 4-5 лв на месец по-малко.Така че бива.
Виж целия пост
# 340
Благодаря, момичета, за съболезнованията!   bouquet

Добре дошла, на новата мама!

за същия период дължа на държавата само здравни осигуровки 20 лв(без пенсионни).

И то работодателят ги дължи.  Wink
Виж целия пост
# 341
Един въпрос - аз съм информирала работодателите ми устно,трябва ли по някакъв друг начин да ги информирам.И сега карам болничен 34дни.  Whistling и мисля така да си изкарам бременността,някой нещо по-въпроса да изкаже мнение?  bouquet

Понеже последната ти лентичка не се вижда и аз не мога да видя в коя седмица си, но си мисля, че няма да можеш да изкараш така бременността си. На година ти се полагат 180 дни болнични. Не можеш 9 месеца да си в болничен...

Вярваш ли държавата да се мине?!И за мен е добре все пак,защото работя сама за себе си.Така че като си вземам 6 месеца болничния ,за същия период дължа на държавата само здравни осигуровки 20 лв(без пенсионни).В крайна сметка майчинството ще ми бъде 4-5 лв на месец по-малко.Така че бива.

Това смятали ли са ти го? Защото аз също съм самоосигуряващо се лице и доста се чудех какво да правя с тези болнични. Ама ако  става въпрос за такава разлика, по-добре да си взимам болнични докато мога... То зависи и на колко пари се осигуряваш де...
Виж целия пост
# 342
Един въпрос - аз съм информирала работодателите ми устно,трябва ли по някакъв друг начин да ги информирам.И сега карам болничен 34дни.  Whistling и мисля така да си изкарам бременността,някой нещо по-въпроса да изкаже мнение?  bouquet

По процедура трябва да предстваиш какъвто и да е валиден медицински документ, аз и близка колежка, която забременя преди мен, им представихме амбулаторен лист от пеглед с видеозон, за счетоводството е важно да видят, че пише "жив плод", доколкото разбрах, колкото и гадно да звучи. След което фирмата ти издават една бележка с входящ номер, който ти си пазиш, това се прави, за да си спокойна че вече официално се "водиш бременна" и законът те пази. Тоест, на теория, ако са задници, с извинение, и искат да те прецекат, ако не им представиш такъв документ и те не ти издадат входящ номер в уверение на това, че документът е заведен от счетоводството, те могат спокойно да кажат, ами добре ама ти си казала неофициално само, и да си намерят през това време причина да те уволнят/съкратят и т.н. красоти. Случвало се е на мои познати Wink Ако шефовете ти са свестни, разбира се, няма от какво да се притесняваш. Аз го направих само и единствено за да ми е спокойно, че когато и да поискам да си работя от нас, те не могат да ми откажат, защото по закон са длъжни да ми осигурят по-леки условия на труд.  
Виж целия пост
# 343
HappyKali утре влизам в 12та сед.До момента имам един болничен от личната за 14 дни и веднага след него един от болница за 34дни.Мислех така да го карам до декември и тогава да си пусна полагащата ми се отпуска и пак на болнични до 13.01 когато излизам 45дни преди термин.

Не ме разбирайте погрешно - работи ми се,но да Ви кажа къде работя
По длъжност съм кетелист(шивач на плетиво) в цеха стигаме до рекордните 40гр Т+ няколко от самите машини.
От плетивото хвърчат супер много влакна който щеш-не щеш вдишваш.Благодарение на което от вече 5 месеца носа ми е запушен.
Лятото се работи от 07:00 до 19:00,и като аз си тръгвам в 17:00 да си взема детето от градина ми се правят муцуни и такива.Единственото хубаво е заплата,но за сметка на това здравето ми отива на кино.
Понеже за тези 11 работни часа +1 почивка съм седнала и заради това много ме боли кръста,гръбнака и
 дупето..Да не почвам за отношението,че ставам агресивна.
И за това не искам да ходя поне сега.

Мрън!!
Виж целия пост
# 344
Кали,сега ще го сметна,до сега не съм. Аз се осигурявам на 400лв.В момента вземам 320лв болничен(на 400-80%=320).Майчинството е 90%от трудовото възнаграждение за последните18 месеца.Т.е.аз имам12 месеца по 360и6 месеца по 320.Осреднено 340лв.90%на 340 лв са 306лв.Ако не вземам болничен ще е 90%на 400,което е 360лв.56 лв на месец по малко за 1 година,което означава 672лв.Защото,както знаете втората година майчинство=минимална работна заплата. #Cussing outАз сега за 6 месеца ще взема 1920,ще дам 120лв за здравни.Остават ми 1800.И1800-672=1128това ми е далаверата от болничния.Брееейййй,ако смятам правилно държавата ние пуснала гювеч,не е за вярване hahaha.Кали извода е:излизай в болничен!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия