Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 6

  • 110 805
  • 772
# 210
Няма нужда да вадиш документи,всичко си е автоматично.Има намаление от здравната каса,май беше 400лв.Не е нужно да резервираш лекар,устна уговорка е достатъчна.Плащаш преди да те изпишат,същият ден  Hug
Леко раждане!

Благодаря много, за изчерпателния отговор. Ако мога да попитам също, какви точно процедури се правят 9 ти  месец. Освен слушането на тоновете на бебето, което при мен е веднъж на седмица, при което дори не се виждаме с АГ- то а изпращам резултата по жибер. Малко ми беше странно, че имаме уговорка с д-р Чорбова за нормално раждане, но пък нито един път таза не ми е мерен, кръвно много рядко и изглежда така, щe си остане докато бебето не реши да се роди. Ще се радвам да споделите опит със вашето следене в 9 ти месец и раждане. Благодаря ! Simple Smile Grinning
Виж целия пост
# 211
Нищо особено не са правили в 9-ти месец.Таза не са ми мерили.В 8-ми месец лекарката ме пита-"ти нали нормално искаш ра раждаш?Казах че да.Каза ако усетя че раждам да й се обадя и тя ще прецени какво да правя,дали веднага да ходя или има време.Родих две седмици преди термин,така се получи,че същият ден имах час за контролен преглед,изчаках си го,казах че имам контракции,провери ми разкритието и ми каза да се разходя малко,после ме приеха.Та не се наложи да се обаждам да казвамче съм с контракции.Ако нямах час за прегледпросто щях да звънна на лекарката.
Вече като ме приеха ме питаха дали искам упойка.Исках  Mr. Green
А даже не си носех чантата за раждането,не бях сигурна че ще ме приемат и мислех че ще мога да си я взема по-късно.Но там си има всичко и не беше проблем.

За меренето на кръвно и разни изследвания,мисля че ако на прегледите всичко е нормално не правят допълнителни изследвания  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 212
@ romira
Понеже съм се следила и раждала при д-р Чорбова, ще споделя накратко и аз как преминаха нещата при мен:
- не ми е мерен таза (може би защото конструкцията ми ясно показваше, че нямам тесен таз Simple Smile )
- килограми не са мерени (но периодично ме питаше за стойности, които аз "си признавах" Simple Smile )
- кръвно помня не повече от 3 пъти (веднъж се качих по стълбите и ми се беше разхлопало сърцето, в края на прегледа го мернахме пак - беше ок, но д-р Чорбова ми каза да се снабдя с апарат и да следя стойностите в продължение на 2 седмици и ако има нещо нередно, веднага да й кажа. Т.е реално стълбите ме бяха затруднили в случая, защото после нямаше изменение. По принцип като има напр прееклампсия, мисля, че се вижда влошаване на състоянието и в показателите кръв/урина, не е само до кръвно)
Обсъждането на раждането бе с 2- 3 думи от рода "При нас ли ще раждаш?", "Нормално, разбира се. Но има 2 пъти увита пъпна връв и в хода на раждането, ако се наложи - спешно секцио"
За справка - първо раждане на 35
Успех!
И сподели как е минало Simple Smile
Виж целия пост
# 213
Нищо особено не са правили в 9-ти месец.Таза не са ми мерили.В 8-ми месец лекарката ме пита-"ти нали нормално искаш ра раждаш?Казах че да.Каза ако усетя че раждам да й се обадя и тя ще прецени какво да правя,дали веднага да ходя или има време.Родих две седмици преди термин,така се получи,че същият ден имах час за контролен преглед,изчаках си го,казах че имам контракции,провери ми разкритието и ми каза да се разходя малко,после ме приеха.Та не се наложи да се обаждам да казвамче съм с контракции.Ако нямах час за прегледпросто щях да звънна на лекарката.
Вече като ме приеха ме питаха дали искам упойка.Исках  Mr. Green
А даже не си носех чантата за раждането,не бях сигурна че ще ме приемат и мислех че ще мога да си я взема по-късно.Но там си има всичко и не беше проблем.

За меренето на кръвно и разни изследвания,мисля че ако на прегледите всичко е нормално не правят допълнителни изследвания  Rolling Eyes


Благодаря отново! За първи път ми е, а лекарите се държат сякаш цял живот това съм правила Simple Smile))) Винаги ми се иска да знам повече и да съм подготвенa максимално Simple Smile Ами чудесно, тогава си продължавам с тоновете и ако ми се стори, че раждам Simple Smile как звучи само ще звънна и така. Много ми помогнахте благодаря отново. Heart Eyes
Виж целия пост
# 214
@ romira
Понеже съм се следила и раждала при д-р Чорбова, ще споделя накратко и аз как преминаха нещата при мен:
- не ми е мерен таза (може би защото конструкцията ми ясно показваше, че нямам тесен таз Simple Smile )
- килограми не са мерени (но периодично ме питаше за стойности, които аз "си признавах" Simple Smile )
- кръвно помня не повече от 3 пъти (веднъж се качих по стълбите и ми се беше разхлопало сърцето, в края на прегледа го мернахме пак - беше ок, но д-р Чорбова ми каза да се снабдя с апарат и да следя стойностите в продължение на 2 седмици и ако има нещо нередно, веднага да й кажа. Т.е реално стълбите ме бяха затруднили в случая, защото после нямаше изменение. По принцип като има напр прееклампсия, мисля, че се вижда влошаване на състоянието и в показателите кръв/урина, не е само до кръвно)
Обсъждането на раждането бе с 2- 3 думи от рода "При нас ли ще раждаш?", "Нормално, разбира се. Но има 2 пъти увита пъпна връв и в хода на раждането, ако се наложи - спешно секцио"
За справка - първо раждане на 35
Успех!
И сподели как е минало Simple Smile

Здравейте,
Благодаря за включването! Аз също съм на 34, първо раждане Simple Smile
Като цяло Чорбова ми допада, не ми губи времето, но пък понякога малко обяснение няма да навреди Simple Smile
Последното ни виждане с нея беше преди седмица, другата влизам в 36 седмица и някак си ми сe стори много отгоре, отгоре срещата.
Каза ми да си ходя на тонове, даде ми тел на родилното отделение и телефона на д-р Кълвачева, тъй като самата Чорбова ще има някаква процедура от 10-17 май ( за справка термина ми е за 28 май ). С други думи ако съм имала проблеми да се обаждам или на въпросната Кълвачева или на родилното. Малко ме обърка това, защото от мои познати знам, че накрая са ги следяли много и са ги проверявали за разкритие и т.н Simple Smile)))
Особено ме озадачи когато ми каза,че ми трябва направление номер 7 и амбулаторен лист за раждането Simple Smile цитирам дословно, а по- нагоре едно момиче сподели, че такова нещо няма, още повече, че съм се следяла при нея от началото. Други мои приятелки също споделиха че направлението за хоспитализиране, се издава не от личният лекар, а от самият гинеколог както и обменаta карта в случай, че ще раждаш в държавна болница или просто при друг гинеколог. Както и да е, дано всичко мине добре.
Благодаря сърдечно за информацията Simple Smile

Виж целия пост
# 215
Ягодка трябва да е родила ! Дано всичко е минало нормално, очаквам с нетърпение да разкаже...Simple Smile
Виж целия пост
# 216
Родих във Вита на 15.04, но едва сега имам време да пиша Simple Smile
Като цяло съм доволна, родих при д-р Славкова, тя е прекрасна!!!
Раждането ми беше предизвикано, всичко се случи доста бързо. Разкритието от 4 до 10см стана за около час и половина, добре че упойката успя да хване за напъните.
По време на същинското раждане екипа дава много кураж, всички са много мили и съдействащи.
Не ми хареса това, че не ми дадоха детето веднага. Родих на обяд, дадоха ми я чак на другата сутрин вече яла АМ. Мисля, че това беше причината по-трудно да ми тръгне кърмата и първите 2 седмици додавах АМ като добавка.
Ако някой има някакви въпроси, питайте! Всичко ми е още прясно и ще ви дам инфо Simple Smile
Виж целия пост
# 217
Извинявам се за глупавия въпрос, но някой знае ли паролата за wifi?  Crazy Че не знам кога ще дойдат да ми бият вечерната инжекцията, пък ми свърши бързия нет  Laughing
П.П. Намерих я, в една от старите теми Grinning
Виж целия пост
# 218
И понеже очевидно скучая, още един въпрос - някой лежал ли е във Вита за задържане и ако да, какво платихте накрая? Подписах, че ме приемат по клинична пътека, но все пак е частна болница и сигурно се доплаща нещо?
Виж целия пост
# 219
Аз нищо не плащах, дано всичко е наред при теб. Hug И при мен беше много скучно, а и почти не спах през двете нощи, които изкарах там.
Виж целия пост
# 220
Аз нищо не плащах, дано всичко е наред при теб. Hug И при мен беше много скучно, а и почти не спах през двете нощи, които изкарах там.
Мерси за отговора Simple Smile Скуката как да е , ама как ме боли Д-то от това но шпа   Sad Laughing .......
Виж целия пост
# 221
glimpse брвао. Честито. Много радости да ти носи. Момиче или момче е?
Виж целия пост
# 222
glimpse брвао. Честито. Много радости да ти носи. Момиче или момче е?
Момиче Simple Smile  ylinfant
Виж целия пост
# 223
Здравейте, момчета! След планираното секцио намерих време да ви пиша.
Настаниха ме в уютна стая с две легла и собствена WC.Направиха ми рутинните процедури- клизма, катетър, тонове и подготовка на документи. Катетъра ми го сложиха без упойка,но бързо и почти безболезнено. Таткото беше с мен в стаята (защото нямаше друга жена). След това, се качих в операционната и за по-малко от час секциото приключи успешно.Д-р Чорбова е прекрасен лекар и човек и всичко мина страхотно.После ме върнаха в стаята. Заведоха ММ да види малката, а мен ме оставиха да си почивам до вечерта, когато ми я показаха.
За престоя +-:
+ чисто,спокойно,малко родилно отделение
+ стая с макс 2 легла ТВ, WC, климатик, уютна
+ след раждане, ако сте в кондиция бебчо си остава при вас
+визитации и подробно инфо за беб всеки ден
+ 90% от персонала е амбициран, да ви учи на основните неща при кърмене и първи грижи за беб (аз лично научих много, даже я къпах).След изписването бях много уверена.
+ грижите за бебчетата са на ниво, с хубава козметика,памперси и дрешки от тях.
+ за майката: нощница, пелени, превръзки и др нужни неща.
+ храната сравнително ми хареса, поръчва се по меню
+ с документи и пр. нямах проблеми
+ при изписване дават подаръциии и за мама и за бебе:-D

- защото бяха празници пропускаха някое и друго почистване на стаята.
-понякога след повикване по тел. чаках повече
-леглата са малки и за по-едри мами, ще е проблем.


Аз лично съм много доволна.Изключително спокойни 5 дни изкарах... но и имах късмета да съм там по Великденските празници,защото повечето мами бяха изписани и си бях сама в стая.
Това е от мен. Ако имате въпроси питайте спокойно.

Сега с бебка сме си у дома и се гледаме щастливи! Blush Crazy bouquet


Виж целия пост
# 224
Ягодка, страхотно, много се радвам. Да сте живи и здрави и спокойно гледкане. На моята най-добра приятелка братовчедка и роди на 25-ти привечер в същата болница при д-р хафузова. Тя каза, че е било много пълно, дори са е настанили в помещението, където правят записи, защото не е имало свободно легло. Раждала е нормално. На следващия ден са я настанили в стая, след като си е тръгнала една жена. Явно просто по някаква чиста случайност си била самичка в стая... Изписването е било на 29-ти (в същия ден са си тръгнали 5-6 мами с бебета и е било лудница). Явно всички са тръгнали преди празниците да раждат. Simple Smile

П.с. Съгласна съм с всички плюсове и минуси, макар че ако е било много пълно, е нормално да се бавят... Аз избрах Вита точно заради възможността с бебка да сме си заедно. Добре, че се чувствах добре и всичко мина нормално....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия