
Като родих помолих да го викнат при мен, но ми казаха, че първо ще почистят, че да не вижда какво е ставало. Сложиха ми пясък на корема, лед между краката и го викнаха. Стояхме заедно около час в родилна зала, после още около час в стаята и го накараха да си тръгне, за да си почивам. Ако зависеше от мен бих предпочела да стои, но е истина, че като щъкаш по коридорите да търсиш акушерки, да гледаш бебета, да се разхождаш, не е много приятно да се разминаваш с чуждите мъже с нестерилно облекло. За теб твоят мъж е комфорт, но не и за останалите.
След това също идваше в стаята да ме види, въобще всичко беше повече от добре. Имаше също още една акушерка, малко по-възрастна с къса коса, за съжаление не разбрах как се казва, но тя също много ме предразположи още преди раждането, а след това ми помогна за кърменето. Ако въобще мога да давам съвети от позицията на жена раждала два пъти, мислете за раждането като за най-невероятния, прекрасен и незаменим момент в живота си, за който най-важното е да имате хубав спомен заедно с бащата, разбира се. След време въобще няма да се сещате за това дали е била добра храната, климатика или плазмения телевизор - това все пак са само 3 дни, но споменът за това как е минало раждането, дали някой ви е подкрепял или се е държал зле според мен е за цял живот. Тъй като някои от акушерките поглеждат тук, искам да им благодаря на всички. Леко раждане на бъдещите майки Препоръчани теми