~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 120
Здравейте   bouquet
Имам въпрос към момичетата, които пият Уетирокс.
Правих изследване на TSH на 19.08., резултат 4,75. От 20.08. пия по 25 мг. еутирокс, пуснаха ми изследвания и на:
FT4 - резултат 14,24 при референти 10,6-21
anti pro - резултат < 0,05 при референтни 0-10.9
Ендокринолога ме иска на консултация чак към 19 г.с., сега съм в края на 8-ма.
Та въпроса, не би ли трябвало след около месец от първият прием на Еутирокса да се пусне пак TSH да се види как се влияе и ако се налага корекция на милиграмите, нужно ли е да пускам и ТАТ И МАТ(дано не бъркам, цитирам по спомен, че изследват и тези)
Виж целия пост
# 121
Здравейте, вчера бях на доктор и се присъединявам към вас с потвърдена бременност в 6та седмица и терми 29 Април!!!!

Първа бременност ми е и съм на 15 небе от щастие!!!    Crazy

От скоро съм в Пловдив и не съм наясно много с докторите. Сега ходих при Михнева, някой знае ли нещо? Нямам много познати тук все още....  Sad
Виж целия пост
# 122
Здравейте и от мен момичета.
Не съм писала отдавна,но нямаше какво.Днес бях на втори преглед и вече се видя и сърчицето.Термина ми го изчисли за 23,04,а по калкулаторите в нета 21,04 Simple Smile.Записаме на ЖК и ми пусна изследванията.
Виж целия пост
# 123
Честито Nelita132 Simple Smile
Виж целия пост
# 124
Вчера бях на преглед, казаха, че се вижда сърдечна дейност (6та седмица), но не ни пуснаха да го  чуем и въобще лекарката много набързо ни прегледа и изпрати - това нормално ли е? 
Виж целия пост
# 125
Здравейте,да мина с отчет,вчера бях на преглед и всичко е наред!Бебето си отговаря перфектно на седмиците,гадния хематом е намалял доста и вече е далече от него.Много се успокоих и съм много щастлива!Сега съм седнала даже малко на компютъра и не се мъча с телефона от леглото.Пуснала съм си Лара Фабиан,много добре ми действа,ще взема да науча френски накрая  Laughing

 Мерките ни са 1 см и 7 мм за 7с.5.д ,от вълнение ми измериха кръвно 130,шашнах стажантката на докторката,три пъти ми го мери  Laughing Попринцип и аз се боря с ниско,айряни пия,много вода,вчера пак зареди кръвното имах страхотно главоболие.

Гледам за бебешки дневници си говорите,аз много искам да си взема дневник на хартия,в който да си записвам.Дали се продават?


seangelova и на мен ми се разминава термина,по календарите в интернет съм за 21 април,докторката ми казва 24 април Simple Smile
нелита123,леко бременеене.Не винаги лекарите пускат сърдечната дейност да се чува,то в 6-та седмица няма кой знае какво за гледане по него.

За симптомите,на мен едва от 4-5 дни ми се гади и то от време на време,гърдите ми са подути и много ми се спи,особено вечер като легна и ако не ми се ходеше толкова често до тоалетната щях да си откарвам до сутринта без да мръдна.С една дума нямам чак толкова изразени симптоми.Това е много индивидуално,така че не се тревожете излишно.
Виж целия пост
# 126
Здравейте   bouquet
Имам въпрос към момичетата, които пият Уетирокс.
Правих изследване на TSH на 19.08., резултат 4,75. От 20.08. пия по 25 мг. еутирокс, пуснаха ми изследвания и на:
FT4 - резултат 14,24 при референти 10,6-21
anti pro - резултат < 0,05 при референтни 0-10.9
Ендокринолога ме иска на консултация чак към 19 г.с., сега съм в края на 8-ма.
Та въпроса, не би ли трябвало след около месец от първият прием на Еутирокса да се пусне пак TSH да се види как се влияе и ако се налага корекция на милиграмите, нужно ли е да пускам и ТАТ И МАТ(дано не бъркам, цитирам по спомен, че изследват и тези)
Здравей, аз съм на Еутирокс 25мкгр. Фт4 не е завишено, хубаво е да пуснеш ТАТ и МАТ. ТСХ направи след 30 дни, за да се види как реагира на медикамента. Дори и да си платиш в лаборатория е около 16-20лв.
Виж целия пост
# 127
Цитат на marinakapina
"Здравей, аз съм на Еутирокс 25мкгр. Фт4 не е завишено, хубаво е да пуснеш ТАТ и МАТ. ТСХ направи след 30 дни, за да се види как реагира на медикамента. Дори и да си платиш в лаборатория е около 16-20лв.
[/quote]

От както съм го започнала приема 30 дена, нали така, т.е на 20.08. съм започнала, на 20.09. някъде да пусна пак ?!
Няма да чакам направления, ще пусна всичко и ще си платя.
Благодаря ти много, че ми отделяш време  Heart Eyes
Виж целия пост
# 128
Цитат на marinakapina
"Здравей, аз съм на Еутирокс 25мкгр. Фт4 не е завишено, хубаво е да пуснеш ТАТ и МАТ. ТСХ направи след 30 дни, за да се види как реагира на медикамента. Дори и да си платиш в лаборатория е около 16-20лв.

От както съм го започнала приема 30 дена, нали така, т.е на 20.08. съм започнала, на 20.09. някъде да пусна пак ?!
Няма да чакам направления, ще пусна всичко и ще си платя.
Благодаря ти много, че ми отделяш време  Heart Eyes
[/quote]
Да, 30 дни след започване на приема се тествай отново. Този хормон се влияе и от промяната на сезоните, до колкото знам есенно време и през зимата спада. Ти къде ходиш на ендокринолог?   bouquet
Виж целия пост
# 129
При мен нещата много набързо станаха и ми трябваше спешно еднокринолог, защото на другият ден след резултатите тръгвах за море, та единствените които ме вместиха бяха в МЦ Младост- Варна, при д-р Магардичиан, но май ще трябва да го сменя, че ми се струва че несериозно подходи към мен.
Виж целия пост
# 130
При мен нещата много набързо станаха и ми трябваше спешно еднокринолог, защото на другият ден след резултатите тръгвах за море, та единствените които ме вместиха бяха в МЦ Младост- Варна, при д-р Магардичиан, но май ще трябва да го сменя, че ми се струва че несериозно подходи към мен.
Зиничка,  потърси сериозен ендокринолог,  или по-скоро такъв да се занимава с хормонални проблеми при бременни. Аз съм от София, ходих при ендо в полоклиника и той ми каза, че съм пушка с ТСХ 3(0,34 - 5,6). След това се консултирах с д-р Начев от Майчин дом, който каза че е по-добре бременната да е в хиперфункция, т.е да е по-нисък хормона. В отделните триместри има препоръчителни стойности. В първия май трябва да е около 1.
Най-важното е да си положително настроена и всичко ще е наред.  Аз също в края на септември ще си пускам изследване, дано да е както трябва! Hug
Виж целия пост
# 131
Референтни стойности на ТСХ според европейските стандарти са в първи триместър 0,21-2,5 И да, около 1 е добре даже и по малко.

zina пускай сега пак. През бременността се следи тсх и фт4 заедно, така че пусни и двете. ТАТ и МАТ се пускат през 6 месеца поне.
nelita132 и аз съм от пловдив. Следят ме в Селена, при доктор Топалова, но имат и кабинет за ЖК при Петрова
Виж целия пост
# 132
Kleo сега имаш предвид веднага, не да чакам месец ?!
marinakapina блягодаря ти отново за отговорите, ще потърся информация за такъв ендкокринолог във Варна.
Виж целия пост
# 133
Не, имах предвид сега на 19 септември, т.е. като стане точно месец.
Виж целия пост
# 134
Благодаря  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия