~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 405
Марков откри, че бебето има аберантна дясна подключична артерия - минава зад хранопровода, което се среща при 30% от бебетата с Даун и при 1-2% от здравите бебета.
Отделно имам само една артерия на пъпната връв диагностицирана от д-р Славкова - това беше причината да потърся второ мнение.
Виж целия пост
# 406
Здравейте!
  Присъединявам се към компанията Simple Smile    Да се представя в 13 г.с. съм, с термин 1 април 2016,първа бременност, на 24 години съм.
Здравей! Не си ли в 14 г. с.? Аз също съм с термин 1април и съм 13+5,което си е 14 г. с.
Добре дошла и успех до финала!


Благодаря!  Да, в 14г.с.  съм, объркала съм се Simple Smile
Виж целия пост
# 407
Нелка* - Звучи страшно . Стискам палци всичко да е наред с бебчо и да се окаже фалшива тревога. До колкото четох само по себе си - едната артерия не е чак толкова страшно нещо - просто трябва да се следи по-често  как расте бебето. А само от любопитство стойността на плацентарния протеин PAPP -а според кръвното изследване ( БХС) в норми ли е?  ( до колкото разбрах, той отговаря за това дали се храни добре бебето и в твоя случай ако е ок, значи си му стига едната аорта) .
Виж целия пост
# 408
Марков откри, че бебето има аберантна дясна подключична артерия - минава зад хранопровода, което се среща при 30% от бебетата с Даун и при 1-2% от здравите бебета.
Отделно имам само една артерия на пъпната връв диагностицирана от д-р Славкова - това беше причината да потърся второ мнение.


Миличката, а аз какво да кажа, като днес взех резултатите от БХС и имах консултация с д-р Савов. Моето съотношение е 1:75 за бременната, но за доктора е 1:15. Въпреки, че както той каза - ехографските показателите на развитието са добри - разбира се, препоръча амниоцентеза с изследване не на ДНК за Даун, а второто изследване, което е пълен цитогенетичен анализ, който излизал след 21 дни.
Аз не мога да се примиря с това. Не смятам да правя амниоцентеза.
Слава Богу, успях да се мушна при Марков и на 5.10. ще си направя ранната фетална морфология за да се поуспокоя.
За туй, днес ми е много криво и с нетърпение чакам понеделник.
Аз мисля, че бебето си е наред и се надявам на Божията помощ и намеса - наистина да е така.  Praynig
Виж целия пост
# 409
Марков откри, че бебето има аберантна дясна подключична артерия - минава зад хранопровода, което се среща при 30% от бебетата с Даун и при 1-2% от здравите бебета.
Отделно имам само една артерия на пъпната връв диагностицирана от д-р Славкова - това беше причината да потърся второ мнение.


Миличката, а аз какво да кажа, като днес взех резултатите от БХС и имах консултация с д-р Савов. Моето съотношение е 1:75 за бременната, но за доктора е 1:15. Въпреки, че както той каза - ехографските показателите на развитието са добри - разбира се, препоръча амниоцентеза с изследване не на ДНК за Даун, а второто изследване, което е пълен цитогенетичен анализ, който излизал след 21 дни.
Аз не мога да се примиря с това. Не смятам да правя амниоцентеза.
Слава Богу, успях да се мушна при Марков и на 5.10. ще си направя ранната фетална морфология за да се поуспокоя.
За туй, днес ми е много криво и с нетърпение чакам понеделник.
Аз мисля, че бебето си е наред и се надявам на Божията помощ и намеса - наистина да е така.  Praynig

Успех с Марков, аз съм с много положително впечатление от него. Изключително внимателен, обстоен, обяснява всичко и ми даде всички възможни варианти - от седим и чакаме, през второ БХС, амнио, неинвазивен тест, ранна втора ФМ за да се хване срока за амнио.

Дано всичко да е наред с бебоците ни, аз вътрешно съм убедена че е здрав така, както от деня на теста знам че е мъж. Стискам палци и твоята тревога да е фалшива  Hug

Честно казано, ако алтернативата е 5 месеца да живея в неизвестност, предпочитам амниото. Поне ще знам добре ли е или не и ще съм подготвена ако има проблем, иначе бих се изтормозила много повече.

 paulieM, всичко му е в норма - НТ, хормоните, носна костица, всичко. Даже термина ми по размери става все по-рано Simple Smile Отговаря на 14+6, повече от седмица отгоре. Би трябвало да се храни добре.
Виж целия пост
# 410
Нелка* ,  dafidjel - Искрено се надявам всичко да е наред с бебоците.
Аз за мен съм си решила, че ако кажат че има риск ще предпочета този неинвазивния тест ( Пренатест) . Верно е скъп , но пък е най-щадящ.
За Марков - аз си мислех дали да ходя при него за 2-та ФМ , но нас някакси ни претупа преди 4-5 години. Не че имаше проблеми - явно си видя човека каквото трябваше , но толкова бързо го правеше, че аз почти нищо не разбрах.  Embarassed Embarassed Embarassed Все още ли трябва да се записват часове поне 1-2 месеца по-рано????? Четох някъде , че и тази Павлова в същия център е доста добра Simple Smile
Виж целия пост
# 411
Glimpse, Нелка, на мен не са ми дали сайт за проверка на резултата ... Споделете моля Simple Smile 
Аз съм от 11,50 при същата генетичка.
Иначе за сега съм при д-р Врагалева
Виж целия пост
# 412
Aquilla , ето линк към онлайн резултатите:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 413
Нелка, благодаря ти, видях си резултатите, комбинирания риск за Даун ми е 1:1400, има отдолу коментар за препоръчителен скрининг 15-20 г с .... Като се има предвид, че с първото ми дете беше 1:50 , този ми изглежда ОК. Ще видим какво ще каже генетичката ...
Виж целия пост
# 414
Нелка, благодаря ти, видях си резултатите, комбинирания риск за Даун ми е 1:1400, има отдолу коментар за препоръчителен скрининг 15-20 г с .... Като се има предвид, че с първото ми дете беше 1:50 , този ми изглежда ОК. Ще видим какво ще каже генетичката ...

Много странно! А с първото на колко години беше? Прави ли амнио? 
Виж целия пост
# 415
Нелка* ,  dafidjel - Искрено се надявам всичко да е наред с бебоците.
Аз за мен съм си решила, че ако кажат че има риск ще предпочета този неинвазивния тест ( Пренатест) . Верно е скъп , но пък е най-щадящ.
За Марков - аз си мислех дали да ходя при него за 2-та ФМ , но нас някакси ни претупа преди 4-5 години. Не че имаше проблеми - явно си видя човека каквото трябваше , но толкова бързо го правеше, че аз почти нищо не разбрах.  Embarassed Embarassed Embarassed Все още ли трябва да се записват часове поне 1-2 месеца по-рано????? Четох някъде , че и тази Павлова в същия център е доста добра Simple Smile


Трябва да ти кажа, че днес на консултацията с генетика в майчин дом, той ми обясни, че дори да направя пренатест-а и излезе, че има съмнение, пак трябвало да се прави амнио, за да е абсолютно сигурно.
Виж целия пост
# 416
Момичета, стискам палци всичко да е наред.
Това на мен ми е много смотаното на БХС, риск 1:15000 - нисък риск, ама без гаранция, че детето ти не е именно това "1" и обратното 1:15, кой може да каже, че детето не е от онези 14?
Сигурно има истина някаква, но няма гаранции така или иначе без амнио.  За това не го харесвам това изследване.

Надявам се всичко да бъде наред  Hug Hug
Виж целия пост
# 417
Нелка*, бях на 28 г., правих амниоцентеза, по-назад разказах за това преживяване (на 22 стр. - мисля, че на теб го писах във facebook) Мноооого стрес е докато чакаш резултата, надявам се да ми се размине този път. Тези дни като си разсъждавах по въпроса за скрининга, обаче, се замислих, че при положение, че не може да се вярва кой знае колко на лошия резултат, как сега да повярвам на един добър резултат ако се окаже такъв .... Thinking
Амниоцентезата все пак ми даде някакво спокойствие до края на Б ....
Виж целия пост
# 418
Зина - по скоро е : 11 седмица от бременността : 11с 6 дена се води 12 г.с. Аз влизам в 13седмица ( 14гс) и за според калкулаторите това е началото на 2-ри триместър.

От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
 От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
 От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
 От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
 от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
 от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 35 до 40 г.с. - 9 календарен месец

Ето тук ги дава и двете неща и седмици от Б и г.с. ( явно разликата е само дали броиш първата седмица от 0 или от 1)  Joy Joy

http://www.bebeimama.com/kalendar-na-bremennosta

Аз ги харесвам ето тези калкулатори:
Скрит текст:
http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html
И там има " Виж твоя личен календар на бременността " , където ти е разбит по дни и може да се ориентираш колко назад - напред върви бебо спрямо това, което дава на ултразвука.


Благодаря ти много за отговора  Heart Eyes
Днес вече съм на работа и стискам палци да не прокървявам отново, днес ми е датата за идване на цикъла и винаги съм получавала зацапване, гърдите ми ще гръмнат, имам леки болки, качих 1,5 кг. от вчера....абе всички признаци на цикъл...луда работа.
На Вас отразява ли Ви се тази дата, на която евентуално е трябвало да Ви дойде ?
Виж целия пост
# 419
Здравейте,
Излезнаха ми резултатите и съм меко казано притеснена Sad
Не разбирам много как се тълкува, защото има три показателя, но във всеки случай не е добре:
Комбиниран риск за Даун - 1 от 1000
Биохимичен риск за Даун - 1 от 160
Възрастов риск за Даун - 1 от 490
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия